اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

رسم نمودار خازن و چند سوال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

رسم نمودار خازن و چند سوال

سلام
    با توجه به سوال زیر مرحله مرحله کشیدن خروجی خازن رو می شه توضیح بدین؟

خازن در برابر ولتاژ ها و جریان ها متفاوت در صورت مقدار اولیه صفر و غیر صفر به چه صورت است(ورودی رو پله ، ضربه و ولتاژ ثابت در نظر بگرین)؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : رسم نمودار خازن و چند سوال

نوشته اصلی توسط baby_1
    سلام
    با توجه به سوال زیر مرحله مرحله کشیدن خروجی خازن رو می شه توضیح بدین؟

با سلام .

من از دو روش می گم . ولی در حد یه راهنمایی . اگه جای خاصی رو به مشکل برخوردید بفرمایید تا خدمتتون عرض کنم . یکی از روش محاسبات ریاضی یکی هم از روی شکل . ( البته هر دو در واقع یه معنی و مفهوم رو داره )

روش اول : محاسبات ریاضی

می دونیم رابطه بین جریان و ولتاژ خازن به صورت زیر هست :

( اون یا که به عنوان متغیر انتگرال نوشتم در واقع همون t هست ولی خوب این جا برای اینکه متغیر کران بالا هم t هست برای عدم اشتباه شدن با نمایش دادم . معمولا توی هر کتاب ریاضی هم به همین نحو هست )

رابطه ic به صورت زیر نوشته میشه :

خوب حالا طبق رابطه ریاضی ولتاژ خازن کافی هست که از ic انتگرال بگیرید . و بعد هم اون رو رسم کنید .

روش دوم : از روی شکل .

می دونیم که تعریف انتگرال در واقع همون سطح زیر نمودار هست می تونیم به جای اون قسمت انتگرال که توی فرمول بالا نوشتم سطخ زیر نمودار رو از روی این شکل ها به دست بیارید . من برای 3 باز شکل ها رو کشیدم .

==============================================

نوشته اصلی توسط baby_1

خازن در برابر ولتاژ ها و جریان ها متفاوت در صورت مقدار اولیه صفر و غیر صفر به چه صورت است(ورودی رو پله ، ضربه و ولتاژ ثابت در نظر بگرین)؟
    فکر نکنم فرقی داشته باشه در هر صورت این فرمول رابطه خازن ( رابطه بین ولتاژ خازن و جریان عبوری ) برای هر شکل موجی یه چیز هست فرقی که نباید داشته باشه .
    مصادیق اظهار محبت به همسر
    بررسی مسائل جنسی در زندگی زناشویی(فایل صوتی)
    ویژگی های خانواده سالم - مصادیق احترام (فایل صوتی)
    اثر قصه گویی برای کودکان

دیدگاه

پاسخ : رسم نمودار خازن و چند سوال

سلام
      مثل همیشه از لطفتتون ممنونم
      مشکل من این بود که هر گام مرحله قبل رو به عنوان Vc(0) مرحله بعد در نظر نمی گرفتم که خوشبختانه با کمک استادی مثل شما حل شد.
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X