اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه تبدیلusb to com

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پروژه تبدیلusb to com

سلام دوستان
    کسی پروژه ای داره که بتونیم با استفاده از یه میکرو کنترلر یه مبدل بسازیم البته زیاد گشتم مورد های زیادی دیدم و حتی مدار رو هم بستم ولی هیچ کدوم جواب نداد
    اصلا قطعه رو نمیشناسه
    میخواستم ببینم اگر کسی این پروژه رو داره و درست کرده و جواب گرفته به ما هم بده آخه خیلی گیرم لبتاب دارم که پورت کام نداره میخوام یدونه بسازم اینایی هم که تو بازار هستند اصلا بدرد نمیخورند نزدیک6تا خریدم ولی هیچ کدوم کار نمیکنه ببخشید باید بگم مزخرف هستند اگرم ندارید راهنمایی کنید یدونه با هم طراحی کنیم ممنون
    «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

پاسخ : پروژه تبدیلusb to com

سلام
    مجله نویز 12 رو یه نگاه بندازید اونجا یه نمونه عملی هست و تست هم شده.
    امیدوارم کمکتون کنه.
    موفق باشید
    چرا ناراحتی پاتریک!
    + امروز ی بچه دیدم سرچهارراه گل میفروخت
    - از دیدنش ناراحت شدی؟
    + نه
    پس چی ناراحتت کرده
    + اینکه دیدن اینجور بچه ها انقدر واسم عادی شده که دیگه ناراحتم نمیکنه
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    تاحالا فکر کردی بیسواد کیه؟- بی سواد یعنی کسی که نمیتونه ذهنیاتش رو عملی کنه!
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------
    محصولات

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سوران آراسته
      سلام
      مجله نویز 12 رو یه نگاه بندازید اونجا یه نمونه عملی هست و تست هم شده.
      امیدوارم کمکتون کنه.
      موفق باشید
      ممنون دیدم خبر میکنم
      «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

دیدگاه

سلام دوستان من یدونه از این
        ایسی های تبدیل یو اس بی به کام خریدم

میخوام بدونم اگه مدارو ببندم سرعت این آیسیه خوبه تو پروگرام کردن آخه من هر چی از این تبدیل های آماده خردم سرعتشون افتضاح بود بعد من با برنامهpony progکار میکنم با اون مبدل های آماده رو وصل میکنم به پروگرامر برای پروگرام کردن دقیقا1ساعت و20دقیقه طول میکشه تازه اگه ارور نده ولی همون پروگرامرو تو سیستم داداشم که میزنم اونpcهست و پورت کام خودش داره در عرض 10ثانیه میکرو پروگرام میشه

جاتون خالی نزدیک10تا از این تبدیل های یو اس بی به سریال گرفتم همشون علکی در اومدند نامرد :evil:رفته بودیم مسافرت دیدم یه الکرتونیکی از اینا داره گفتم لابد اصلی هستند خودش هم ضمانت کرد که عالیه خلاصه من یه8تا از یارو گرفتم دونه15 هزار تومن شاید باورتون نشه ولی خب چی کار کنم بعد که از مسافرت برگشتیم (اون موقع لبتاب نداشتم و سیستمم کام نداشت)اومدیم خونه دیدم ای بابا چه کلاه بزرگی سرمون رفت بیخیالشون شدم رفتم از 2جای دیگه که تو بازار شهر خودمون بود 1ازیه جا 1کی دیگه هم از جای دیگه گرفتم یعنی دوستم بود دونه 7 هزار تومن برام حساب کرد اینا هم کار نکردن دیگه روم نشد پسشون بدم :angry: :angry:

نمیدونم این چیزی که من میخوام پیدا میشه یا یه مثل کابوس هی باید تو خواب ببینیمش ای پورت 9پین رو :surprised:

میخواست ببینم اینم مثل اون بدرد نخور ها عمل میکنه ممنون میشم اگه جواب بدید :sad: :sad:

دیدگاه

کسی نیست جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

سلام منم نیاز دارم لطفا کمک کنید

دیدگاه

سلام دوست من

مداری که براتون گذاشتم صد در صد جواب میده و من ازش استفاده میکنم

برای ویندوزهای 32 بیتی Xp ، سون و ویستا جواب میده و من روی هر سه تست کردم

راه اندازیش خیلی راحت هست و یه مقدار توضیحات خودم اینجا میدم و داخل فایلی که گذاشتم یه سری توضیحات برای راه اندازی هست.

اول شماتیک مدار رو میذارم:

دقت کنید که دیودهای 1n4148 باید حتما در مدار وجود داشته باشه به دلیل اینکه پین های +D و -D یو اس بی با سطح ولتاژ 3.3 ولت کار میکنند بنابراین اگه میکرو با ولتاژ 5 ولت تغذیه بشه ولتاژ پورت های خروجی اون نیز 5 ولت میشه که این باعث میشه ارتباط میکرو با usb با تداخل مواجه بشه پس حتما اون تو تا دیود رو استفاده کنید که ولتاژ تغذیه میکرو همون 3.3 ولت بشه.

نکته ای که وجود داره اینکه که در صورتی که قرار هست میکرو با ولتاژ 3.3 ولت کار کنه فقط میتونیم از مدل
              ATmega8A استفاده کنیم چرا که مدل ATmega8 در ولتاژهای کمتر از 4.5 ولت کار نمیکنه و مدل ATmega8L هم به دلیل اینکه نمیتونه با فرکانس 12 مگاهرتز (کریستال خارجی) کار کنه نمیتونیم استفاده کنیم.پس فقط از مدل ATmega8A استفاده کنید .

نحوه ی اتصال پین های usb به میکرو داخل شماتیک مشخص هست.
              دقت کنید که پین های که به عنوان خروجی ازش قرار هست استفاده کنیم همون پین های TX , RX میکرو هست.

تصاویر زیر هم مربوط به ساخت مدار هست که یه مدل رو بردبورد بستم و یه مدل هم داخل یه جعبه که ابعادش 4*2.5 سانتی متر هست.

نحوه ی پروگرم کردن فایل هکز روی میکرو به این صورت هست که طبق شکل زیر فیوز بیت ها و تنظیمات پروگرم رو انجام میدید و بعد از اون میکرو رو پروگرم میکنید

دقت کنید که ابتدا فایل Hex رو رو میکرو بریزید و پروگرم کنید و بعد از اون فیوز بیت ها رو روی میکرو پروگرم کنید.

و در آخر این هم لینک دانلود کل فایل ها که میتونید ازش استفاده کنید.

http://s3.picofile.com/file/74615523...asemi.zip.html

تو این فایلی که برای دانلود گذاشتم یه PDF مربوط به ساخت مبدل USB به COM هست که اون مداری که گذاشته جواب نمیده ولی شما از این PDF برای آموزش چگونگی نصب و شناساندن مبدلی که ساختیم به کامیپوتر یا لپ تاب استفاده کنید.

[glow=red,2,300]گرد هم آمدن شروع است.با هم ماندن پيشرفت است.با هم کار کردن موفقيت است.[/glow]
              [img width=98 height=100]http://s3.picofile.com/file/7407857311/icon3.png[/img]

دیدگاه

سلام ممنون امتحان میکنم خبر میدم ممنون

دیدگاه

سلام من با آیسی ft232rl کار کردم خوب جواب داد داداش حمید
                  اگر نخواستی کار کار حمید جان رو ادامه بدی بگو

دیدگاه

پست اشتباهی!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
                      سلام من با آیسی ft232rl کار کردم خوب جواب داد داداش حمید
                      اگر نخواستی کار کار حمید جان رو ادامه بدی بگو
                      FT232BL هم یک مدار باهش ساختم آره خوب بود ولی دیگه
                      الان قیمتش رفته بالای 12هزارتومن
                      کمیابم شده
                      هر دو مدلش BL & RL
                      PCB SMD هم که لازم داره
                      مجبوریم مهاجرت کنیم به سمت ATMEGA 8
                      من 3تا مدل مگا8 رو تست کردم
                      ولی 2تا IC که A و ساده بود رو نمیدونم چی شد فیوز بیتش پوکید خراب شدن :mrgreen:
                      یه دونه دیگه A واسم مونده که تاحالا 2مدل مدار باهش بستم ولی کامپیوتر شناساییش نمیکنه
                      ولی خازن 18پیکو ندارم !
                      20 دارم و 22 و 27 !
                      20 پیکو جواب میده؟
                      کریستال 12 هم نداشتم و 11.0589گذاشتم جئواب نداد
                      مجبور شدم کریستال 12 مگ پروگرامرم رو در بیارم بزارم رو اون که بازم جواب نداد. :cry:

به در و دیوار دارم خودم رو میکوبم تا این رو راش بندازم ولی نمیشــــــــــــه :angry:
                      این مدار حمید جان عزیز هم میبندم ببینم چی میشه :cry2:
                      راستی اگه لطف کنه درایورش هم که خودت تست کردی رو بزاری ممنون میشم
                      هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

راستی یه سوال مهم
                        من با نرم افزار خازاما یا progisp پروگرام میکنم
                        نحوه تیک زدن فیوز بیتش رو میشه بگین واسه این مدار ؟

و همچنین:
                        SPIEN برای چیه ؟
                        مقدار پیشفرزش 0 هست....
                        اون رو چکار کنم ؟ 1 باشه یا 0 ؟

راستی مگه برای اینکه میکرو بخواد از کریستال خارچی استفاده کنه نباید تمام CK ها 0 باشند !؟
                        پس چرا اینجا 1 هستند ؟
                        [glow=red,2,300]
                        لطفا زود پاسخ بدین خیلی درگیر این موضوع شدم
                        [/glow]

هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام
                          آقای حمید جان
                          میشه فایلهارو برام به میلم بفرستی
                          اخه از این جا اصلا باز نمیشه
                          تصاویرت هم نمیاد
                          mohammad_robust@yahoo.com

دیدگاه

:wow: :wow: :wow: :wow: دوروووووست شدددددددد :wow: :wow: :wow: :wow:
                            از همینجا و از پشت همین تریبون موفقیت چشم گیرم رو به خودم تبریک میگم :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                            اما دهنم رو ببینین :-O سرویش شد تا درس شد
                            هزار تا بدبختی کشیدم
                            اون میکرو هام هم به این دلیل خراب شدن که تیک SPIEN رو زده بودم :rolleyes:
                            این باعث میشه که دیگه میکرو پروگرام نشه و برای همیشه بپوکه :cry2:

اما دوستم یه پروگرامر غووووول و شاخ و بزرگ داره که IC مرده رو زنده میکنه....فردا میبرم پیشش درستشون کنه :-P

سر موضوع شناخوندش به کامپیوتر 100تا بدبختی کشیدم...
                            بار اول که تا بار 98تم درایور رو که نصب کردم جواب نداد ولی بعد
                            دیود زنر ها رو برداشتم و یه LED بجاشون گذاشتم یعنی یه LED ساده و سری با تغذیه مثبت mega8 قرار دادم
                            و بعد درایور رو نصب کردم
                            اما بازم جواب نداد ولی وقتی led رو برداشتم و زنر ها رو دوباره گذاشتم سرجاش دیدم دستگاهم اون رو با نام COM32 شناخت :wow: :wow: :wow:
                            این بود راز بزرگ موفقیت....

چند روزی بود در به در و آواره از این سایت به اون سایت از این ور به اون ور میرفتم تا کارم رو به نتیجه برسونم
                            همه سایت ها رو سر بزنید از اینکه مدارات جواب نمیده ناراضی ان ولی این دیگه درست شد....حمید جان دم تو هم گرم
                            اون فیوزبیت ها مشگل داشت که کمک بزرگی کردی....
                            دیگه عمرا از FT232 استفاده کنم....
                            این آخرین عکس از FT232 خواهد بود که ساختم....
                            اناالله و انا الیه راجعون :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[glow=red,2,300]
                            :nice: نو که اومد به بازار....کهنه میشه دل آزار :nice:
                            [/glow]

\|/_\/_

دیدگاه

سلام مهران
                              یعنی من که الان ال ای دی گذاشتم و جواب نمیده
                              بردارم جاش دیود بذارم؟؟؟؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X