اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تشخیص دامنه سیگنال ورودی میکروفن توسط ADC وعدم ضبط کردن در صورت پایین بودن دامنه

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تشخیص دامنه سیگنال ورودی میکروفن توسط ADC وعدم ضبط کردن در صورت پایین بودن دامنه

سلام .
    من با vs1003 ویک میکرو مگا64 صدای میکروفن رو ضبط میکنم . میخوام در صورت پایین بودن دامنه سیگنال صوتی میکرو صدا رو ضبط نکنه . دامنه سیگنال ورودی در صورت آروم حرف زدن پشت میکروفن در حدود چندین میلی ولت هستش به علاوه یک سیگنال فرکانس بالا با دامنه 60 میلی ولت که با فیلتر پایین گذر هم گرفته نشده . میخوام دامنه سیگنال ورودی رو با adc میکرو تشخیص بدم و در صورت کم بودن از یک حدی ، فرمان عدم رکورد رو به vs1003 بدم . به نظر شما چیکار کنم ؟ مقدار دامنه ورودی خیلی کمه. همیشه هم یک سیگنال با دامنه 10 میلی ولت ورودی دارم و وقتی پشت میکروفن حرف میزنم حدود چندین میلی ولت تا 30 40 میلی ولت (بسته به بلندی صدا ) روی همین سیگنال میاد . پس باید یه خورده دامنه ورودی رو تقویت کنم . میخوام از تقویت کننده داخلی میکرو استفاده کنم . به نظر شما میشه؟ همچین کاری ممکنه ؟

ممنون
    "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
    در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

پاسخ : تشخیص دامنه سیگنال ورودی میکروفن توسط ADC وعدم ضبط کردن در صورت پایین بودن دامنه

سلام. تا اونجایی که من فهمیدم یه حالتی هست تو خوندن اطلاعات adc که ADC0 , ADC1, ADC2, ADC3 رو میشه به یک تقویت کننده تفاضلی با گین 10 یا 200 داد. و خروجی این تفویت کننده داخل میکرو رو به واحد مبدل آنالوگ به دیجیتال داد و تبدیل کرد . در این حالت باید تفاضل سیگنال ها تقویت بشه و فیش خروجی میکروفن(TIP,RING) رو یکی به ADC0 دادم و اون یکی رو به ADC1 دادم . اینطوری یک تفویت کننده تقاضلی بستم . مقدار تبدیل شده رو با سریال به ترمینال کامپیوتر فرستادم . در حالیکه صدایی نمیاد مقدار تبدیل شده حدود 30 -40 هستش . وقتی پشت میکروفن حرف میزنم مقدار تبدیل شده بالاتر میره . به حدود 500 میرسه . یه مشکلی که دارم اینه که از اونجایی که شکل موج سینوسی مانند هستش و بعضی وقتها ورودی مثبت از منفی کوچیکتر میشه و عدد تبدیل شده که باید بین 30 تا 40 باشه . حدود 900 میشه . فکر کنم عدد منفی تولید کرده و این مکمل 2 اون هستش. اینطوری خب جواب قاطی میشه . یکسو هم که نمیشه کردش . چون مقدار سطح سیگنال کمه. به نظر شما راه حل چیه؟
    ممنون
    "در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادنه زيست" شريعتي
    در جهان روشنايي هايي وجوددارد كه در عميق ترين ظلمات نهانند.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X