ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    2011/03/04
    189
    0

تقسیم کننده ی فرکانس آنالوگ

سلام....
    اگه ما یه سیگنال آنالوگ داشته باشیم آیا راهی هست که فرکانسشو کم کنیم.........اصلا همچین چیزی ممکنه یا من توهم زدم... oo:
    مثلا یه سیگنال سینوسی رو با فرکانس 1 Mhz به سیگنال سینوسی 100 Khz تبدیل کنیم.... :eek:
    احساس می کنم توهم زدم oo: oo:
    2011/03/11
    121
    1

پاسخ : تقسیم کننده ی فرکانس آنالوگ

تقسیم کننده ی سیگنال های آنالوگ خیلی غیرشایع هستند و فقط در فرکانس های بالا میتونن کار کنند ، ولی اگر بدی به ADC میتونی فرکانس سیگنال دیجیتال بدست اومده رو با استفاده از Ripple Counter به میزان مضرب توان 2 تقسیم کنی .

اما تقسیم مستقیم فرکانس سیگنال های آنالوگ هم با مدارات Feedback مثل تقسیم کننده ی سیگنال Miller (که در هر بار فرکانس سیگنال رو نصف میکنه) قابل انجام هست .

2011/03/04
    189
    0

بدم adc ......
    :surprised:
    اخه مشکل همینجاست من نمی خوام adc فرکانس بالا کار کنم.....وگرنه خوب به ضرب می دادم به adc دیگه........یا من منظور شمارو بد متوجه شدم... :eek:

ولی اون دومی که گفتید رو تا حالا نشنیده بودم.. :mrgreen: میرم در موردش یکم تحقیق کنم......شما هم اگه چیزی در موردش دارید ممنون میشم بذارید..... :job:
    2011/03/11
    121
    1

نه اون بحث محدودیت تو فرکانس بالا رو برای تقسیم فرکانس مستقیم سیگنال انالوگ گفتم نه ADC ، تو تقسیم ولتاژ دیجیتال با ریپل کانتر فکر نکنم مشکلی از این لحاظ داشته باشید

http://www.ee.ucla.edu/~brweb/papers/Conferences/L&RVLSI03.pdf
    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&amp ;source=web&cd=3&sqi=2&ved=0CFcQFjAC&a mp;url=http%3A%2F%2Fwww.its.caltech.edu%2F~kaushik s%2FKS_RFIC.pdf&ei=Ud8fUIOBJcrssgaB-4HwDg&usg=AFQjCNGbwBGisGki8tXz9zHrCdCvHnca1w
    http://ntur.lib.ntu.edu.tw/bitstream/246246/149765/1/04.pdf
    http://www.ece.uci.edu/~payam/FD_ISCAS04.pdf
    2011/03/04
    189
    0

مهندس زیر دیپلم بگو....... oo: :redface:
    من که هیچی سر در نیاردم :
    نه اون بحث محدودیت تو فرکانس بالا رو برای تقسیم فرکانس مستقیم سیگنال انالوگ گفتم نه ADC ، تو تقسیم ولتاژ دیجیتال با ریپل کانتر فکر نکنم مشکلی از این لحاظ داشته باشید
    ولی در کل ممنون که پاسخ می دید.....این pdf رو دارم میبینم ....فکر کنم همون چیزی باشه که می خواستم...
    2011/03/11
    121
    1

فکر کنم من نمیتونم درست منظورم رو برسونم بهنام جان

پست اولی عرض کردم که واسه تقسیم فرکانس یا میتونی سیگنال آنالوگت رو بدی ADC بعد سیگنال دیجیتال (مربعی) بدست اومده رو با استفاده از Ripple Counter تقسیم ولتاژ کنی ، یا اینکه میتونی با استفاده از مدارات ضرب و فیلتر (مثل تقسیم کننده ی Miller که بلوک دیاگرامش رو قرار دادم) خود سیگنال آنالوگ رو مستقیما (بدون نیاز به تبدیل به دیجیتال) تقسیم فرکانس کنی .

اما استفاده از مدارهای تقسیم فرکانس خود سیگنال آنالوگ تو فرکانس های پایین نمیتونه کار کنه و همونطور که در pdf هایی که قرار دادم ، برای مثال تقسیم کننده ی فرکانسی Miller دارای رنج فرکانسی 2.3 تا 40 گیگاهرتز هست .

سوالی بود در خدمتم
    2012/01/11
    اصفهان
    1,656
    230

پاسخ : تقسيم کننده ي فرکانس آنالوگ

سلام خدمت دوستان
    ببخشيد من ميخوام يه فرکانس متر دقيق بسازم مدار فرکانس متر سايت avr64 رو انتخاب کردم که تا حدود 1ghz ميتونه اندازه گيري کنه اما توي ورودي فرکانسش از اي سي SP8705 که فرکانس رو به 128 تقسيم ميکنه استفاده شده که من هر جا گشتم گير نيومد :angry:
    دوستان مشابه اين اي سي چيزي هست؟؟ خيلي به اين مدار نياز دارم :cry:
    2011/03/04
    189
    0

پاسخ : تقسيم کننده ي فرکانس آنالوگ

نقل قول نوشته اصلی توسط kamransj
    سوالي بود در خدمتم
    نه ديگه کاملا افتاد.... :biggrin:
    خيبلي ممنون... :job:
    2010/11/23
    13
    0

با آی سی های مختلفی مثلا 4066 و... می تونید فرکانس رو تقسیم . ضرب , تفریق و ... نمایید . حتی از اون انتگرال یا مشتق نیز بگیرید . از دیتاشت آی سی ها برای اطلاع از کارکردشون استفاده نمایید . با یه سرچ تو اینترنت اطلاعات زیادی در مورد انواع آی سی ها بدست میاورید .
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9