اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حافظه بوت at91sam92xx

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حافظه بوت at91sam92xx

سلام.
    همون طور که میدونید این سری از میکرو ها فلش داخلی ندارند و برای اون ها از دیتافلش خارجی برای بوت شدن استفاده میکنیم.
    برنامه بوت لودری که مینویسیم باید اندازه رم داخلی میکرو باشه تا برنامه بتونه روی اون کپی بشه و از طریق این برنامه بگیم که از حافظه خارجی دیگه مثل nand یا sd برنامه اصلی رو اجرا کنه. حالا سوال اینجاست که اگه برنامه اول فقط میتونه در حد چند کیلو باشه(حجم رم میکرو) پس چه نیازی هست که دیتا فلش چند مگی باشه؟
    این چیز ها رو تو کدوم application note میتونم پیدا کنم؟ چون تو دیتا شیت هیچ کدوم توضیحی نداده!
    [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

پاسخ : حافظه بوت at91sam92xx

نوشته اصلی توسط shahinbahari
    حالا سوال اینجاست که اگه برنامه اول فقط میتونه در حد چند کیلو باشه(حجم رم میکرو) پس چه نیازی هست که دیتا فلش چند مگی باشه؟
    این چیز ها رو تو کدوم application note میتونم پیدا کنم؟ چون تو دیتا شیت هیچ کدوم توضیحی نداده!
    دقیقا متوجه نشدم منظورت چیه
    ولی فکرت رو بایوس pc متمرکز کن
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

مرسی از جوابتون.بزارید یه جور دیگه بگم!
      مثلا توی 9260 که رم میکرو 4 کیلو هست.برنامه ی بوت هم که از دیتا فلش خونده میشه هم باید 4 کیلو باشه تا بشه توی رم کپی بشه دیگه! تا این جا درست اما بقیه فضایی که روی دیتا فلش باقی میمونه برای چه کاری هست؟
      اگه امکانش هست یکم در این مورد توضیح بدید که چه مراحلی برای بوت صورت میگیره یا یه رفرنسی معرفی کنید که خودم بخونم.
      [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

کلا قضیه boot شدن این Ic ها اینجوری که همشون قابلیت بوت nand flash رو دارن برنامه بوت هم روی این حافظه نوشته میشه ولی این ای سی خودش قابلیت boot روی حافظه mmc/sd رو داره یعنی سیستم عامل یا برنامه شما میتونه روی mmc باشه
        حالا بعضی ic ها ram داخلی دارن بعضی ها واسه سرعت بیشتر bus رم خارجی هم دارن. ولی قرار نیست هیچ وقت تمام برنامه یا سیستم عامل از mmc یا ای سی فلش بره رو رم مثل کامپیوتر که تمام اطلاعات هارد روی رم نمیره. بلکه بعضی توابع برای اجرای سریعتر مثلا با دستور memcopy منتقل میشن به رم یا بافر پشته (stack) روی رم ذخیره میشه کلا باید محتوی رم مدیریت بشه تا پر نشه .مثلا شما نمیتونید با رم 256 هم need for speed بازی کنید هم برنامه متلب باز باشه. باید یکی رو ببندید و با یکی دیگه کار کنید.
        www. a r m c e n t e r. o r g

دیدگاه

من که این بوردو بدون دیتافلش دارم (نندفلش و اس دی رم داره)
          برای حالت free os اول bootstrap را از آدرس 0 در نند می ریزم و بعد برنامه رو.در این حالت کار بوت لودر این هستش که برنامه رو از نند به sd ram منتقل کنه و بعد اجرا کنه
          برای حالت os هم مثلا لینوکس باید چند فایل (bootstrap,uboot,kernel,...) را در آدرس های خاصی از نند بریزی که bootstrap که در آدرس 0 هستش کارهای لازم جهت اجرای سیستم عامل را انجام میده

البته برای بوت شدن از نند باید پایه BMS میکرو 1 باشه
          به آدرس روبه رو سر بزنی بد نیست : http://www.at91.com/linux4sam/bin/vi...GettingStarted

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X