ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 163
    2010/08/20
    يزد
    96
    2

مرجع تعميرات اينورترهاي آرک ولدر (جوشکاري)

سلام دوستان و همکاران عزيز.
    من تعميرکار اينورتراي جوش کاري هستم و 2ساله که تو اين کار استخون ترکونديم. چون نمايندگي و گارانتي يکي از اين دستگاه هارو دارم با سازنده هاي چيني هم در ارتباطم.
    ازونجايي که اينجا مطلبي در اين مورد نديدم گفتم که بد نيست درباره اين سيستم هم يه موضوعي داشته باشيم.
    ما توانا تر از آنيم که مي پنداريم
    Mahdi_Vaziri
    Guest

پاسخ : مرجع تعميرات اينورترهاي آرک ولدر (جوشکاري)

ممنون از لطفتون.
    اگه میشه در مورد عرف در طراحی این سیستم ها توضیحی بدید. مثلا اینکه معمولا از چه فرکانسی استفاده میشه و معمولا از چه ترانزیستورهایی استفاده میشه و .... بگید.
    راستش اینجا اکثرا بچه ها تعمیر نمیکنن. بیشتر تو نخ یادگیری هستیم.
    2009/12/28
    2,138
    77

سلام دوستان و همکاران عزيز.
    من تعميرکار اينورتراي جوش کاري هستم و 2ساله که تو اين کار استخون ترکونديم. چون نمايندگي و گارانتي يکي از اين دستگاه هارو دارم با سازنده هاي چيني هم در ارتباطم.
    ازونجايي که اينجا مطلبي در اين مورد نديدم گفتم که بد نيست درباره اين سيستم هم يه موضوعي داشته باشيم.
    منم چندین ساله انواع منابع تغذیه سویچینگ رو تعمیر میکنم با اینورتر های جوشکاری چینی که از ماسفت استفاده میکنند آشنایی کامل دارم
    و دنبال نمونه ای که از IGBT استفاده کرده باشه هستم اگر توضیحاتی در مورد فرکانس و نوع درایو IGBT ها و همچنین عکس هایی از بردهای داخلی
    در اختیار ما قرار بدین ممنون میشم.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2012/03/02
    1,337
    87

منم درصدد طراحی یک اینورتر با IGBT هستم / و نه نمونه ای که با igbt ساخته شده باشه دیدم ونه اطلاعات کافی دارم . از طرفی سوالاتی در این رابطه دارم از جمله فرکانس مناسب که دراز مدت پاسخ گو باشه چیه ؛ چون حداکثر فرکانس 25 کیلوهرتز در نظر گرفتم .
    در هر حال منتظر اطلاعات شما هستیم /
    ممنون
    2009/12/28
    2,138
    77

فکر میکنم این نمونه از IGBT استفاده کرده هم اینکه ترانزیستورها ی پل H موازی نشدن و از 4عدد استفاده شده
    ترانس پالس بزرگه و از یک ترانس بزرگ به جای سه عدد ترانس در خروجی استفاده کرده که نشون دهنده فرکانس
    پایینشه.جالب اینه که ظاهرآ ساختاره درایو ش شبیه انواع ماسفتدار هست اما با محاسبات فرکانس کم.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2010/08/20
    يزد
    96
    2

سلام دوستان.
    من ابتدا يه اطلاعات اوليه واسه دوستاني که هنوز تازه با اين غول کوچولو آشنا شدن بدم.

اين سيستم واسه سوئيچ زني از فرکانس 100 کيلوهرتز استفاده ميکنه و يه 3525 وظيفه توليد پالس و کنترل سيستمو داره. از يه پ امپ 4.5 مگاهرتز هم براي تشخيص اتصال کوتاه استفاده شده. سيستمي که ما کار ميکنيم پل اچ هست که روي هر بازو ستا ماسفت 23N50 يا مشابه قرار گرفته که جمعا ميشه 12تا و سه عدد ترانس (در مدل 200آمپري) وظيفه افزايش جريانو دارن و هر ترانس دوتا ثانويه سه سر داره که با 2تا ديود D92-02 يکسو ميشه که جمعا ميشه 12 تا ديود. و پس از عبور از صافي سلفي و نمونه گير ميره به خروجي.
    وحالا اساتيد و دوستان کارکشته. طراحي اين سيستم کار چندان راحتي نيست اما شدنيه. منم ورژنايي که از IGBT استفاده کرده رو ديدمو تعمير کردم که تاحالا به سوختگيIGBT بر نخوردم و تنها تعويض ديود بوده. اگه بتونيد قسمت کنترلو طراحي کنيد ديگه تمومه چون کار اين قسمت محشره.
    عزيزان من نميدونم چرا به پلود سنتر نميتونم دسترسي داشته باشم به محض رفع مشکل عکساي جالبي ازين سيستم واستون ميزارم
    ما توانا تر از آنيم که مي پنداريم
    2008/12/29
    1,811
    442

پلود سنتر سایت فقط مخصوص اعضای فعاله لطفا در سایتهایی مثل پرشین گیک یا فورشیر عوض شده و فایلها و عکسها را پلود کنید
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2009/12/28
    2,138
    77

اگه بتونيد قسمت کنترلو طراحي کنيد ديگه تمومه چون کار اين قسمت محشره.
    مهمترین قسمت کار محدود کننده جریانشه که از یک ترانس ct و یک شنت بهره میبره
    ترانس پالس هم از پرمابلیته بالای برخورداره الان یکی روی میز کارمه بزودی دل و رودش کف اتاق پخش میشه :biggrin:
    اپ امپ هم CA3140 هست .
    من انواع ترانس پالس رو تا حالا طراحی کردم این واقعآ جالبه با یک ترانس همه سویچ های پل اچ درایو شدن
    منتظر عکسهای شما از نمونه های igbt دار هستم.

2009/12/28
    2,138
    77

اینجا پلود کن
    http://0up.ir/

2012/03/02
    1,337
    87

سيستمي که ما کار ميکنيم پل اچ هست که روي هر بازو ستا ماسفت 23N50 يا مشابه قرار گرفته که جمعا ميشه 12تا و سه عدد ترانس (در مدل 200آمپري) وظيفه افزايش جريانو دارن و هر ترانس دوتا ثانويه سه سر داره که با 2تا ديود D92-02 يکسو ميشه که جمعا ميشه 12 تا ديود. و پس از عبور از صافي سلفي و نمونه گير ميره به خروجي.
    این مدار مد نظر شماست ؟ البته عکس ها با کیفیت بالاتر هم در دسترس هست و این حجمش کم شده

صفحه 1 از 17 1234567891011 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 163