اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تبدیل 5v به 4.2 ولت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تبدیل 5v به 4.2 ولت

سلام دوستان.
    من یه آدابتور 5v با جریان 2 آمپر دارم میخوام به یه مصرف کننده ای که در حالت عادی 1.5 آمپر جریان می کشه وصل کنم(ولی در لحظاتی تا 2 آمپر هم می کشه) وصل کنم.تغذیه مصرف کننده 4.2 ولت هست و خیلی خیلی حساسه . من چه جور با این آداپتور 4.2 ولت بسازم؟
    البته با LM317 هر کاری کردم بیشتر از 3.55 ولت بهم نداد. ( مقاومت های R1=150 R2= 390 ) البته R2 رو تا 1K بالا بردم.
    گفتم یه دیود با آداپتور سری کنم (1N4007) جریانش تا 1 آمپر بیشتر جواب نمیده. هر چی تو اینترنت گشتم دنبال دیودی که تا 2 آمپر جواب بده پیدا نکردم . لطفا راهنمایی کنید.
    ممنون.

پاسخ : تبدیل 5v به 4.2 ولت

سلام
    اگه مشکل جربان دیود هست چرا دیود ها رو با هم موازی نمیکنید؟

دیدگاه

سلام.
      یعنی 2 تا دیود با هم موازی کنم؟
      این جور از هر دیود 1 آمپر رد میشه؟

دیدگاه

بله
        در ضمن تو دیتا شیت 1n5408 نوشته ماکزیمم جربان 3A .

دیدگاه

سلام

اگر به دقت بالایی در خروجی نیاز دارید میتونی از پ امپ با گین کمتر از 1 در حالت DC استفاده کنی و میتونی برای بالا بردن جریان خروجی از یه ترانزیستور نیمه قدرت یا قدرت استفاده کنی
          من این مدارو بستم و تا دهم ولت دقت داره
          درایور شبکه و nRF24L01
          کاتالوگ محصولات
          کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
          شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
          فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Bastam (بسطام)
            سلام

اگر به دقت بالایی در خروجی نیاز دارید میتونی از پ امپ با گین کمتر از 1 در حالت DC استفاده کنی و میتونی برای بالا بردن جریان خروجی از یه ترانزیستور نیمه قدرت یا قدرت استفاده کنی
            من این مدارو بستم و تا دهم ولت دقت داره
            سلام چرا سختش میکنید دو یا سه تا دیود را با هم موازی کن وسلام
            دو تا دیود 1n5408 را با هم موازی کنه تا عمر داره سیستم کار میکنه
            البته با lm317 هم میتونه این کار را انجام بده به شرکت اینه ولتاژ ورودیش را بیشتر کنه نا بتوه افت ولتاژ آن را جبران کنه
            و اما را حل اصولی
            دوست گرامی مگر شما منبع تغذیه 5 ولت نداری خوب آن را کمی دستکاری کن تا 4.2 ولت بده :redface:
            کمتر سخن گویم
            بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

ممنون از دوستان به خاطر پاسخ هاشون.
              ولی من 3 تا دیود موازی 1N4007 باآداپتور سری کردم خروجی 4.77 ولت شد مگه نباید بشه 4.3 ولت؟
              نوشته اصلی توسط mpc

دوست گرامی مگر شما منبع تغذیه 5 ولت نداری خوب آن را کمی دستکاری کن تا 4.2 ولت بده :redface:
              میشه توضیح بدید باید آداپتور رو چه جور دستکاری کنم؟

دیدگاه

میشه توضیح بدید باید آداپتور رو چه جور دستکاری کنم؟
                خودت بهترین پیشنهاد رو دادی :applause:
                اگر آداپتورت سویچینگه باید دید از چه روشی در فیدبک برای تثبیت ولتاژ استفاده کرده.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

میتزنی از tip2955 استفاده برای جریان زیاد من یه مدار طراحی کردم البته 12ولته ورودی و خروجه رو میشه تنظیم کرد که منم 4.2 دارم استفاده میکنم و مشکلی ندارم ( برای تغذیه sim900 )
                  اگه خواستی یه ایمیل به amin.skate.bu@gmail.com بزن تا واست ایمیل کنم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط masterwar_sg
                    هر چی تو اینترنت گشتم دنبال دیودی که تا 2 آمپر جواب بده پیدا نکردم . لطفا راهنمایی کنید.
                    ممنون.
                    اگر از مغازه خرید می کنید دیود 6 آمپری هم با قیمت پایین هست کافیه بگین دیود 6 آمپری. موازی کردن چند تا دیود وقتی جواب میده که ولتاژ آستانه همه مساوی باشند در غیر این صورت دیود با ولتاژ کمتر بقیه رو تحت تاثیر قرار میده.

دیدگاه

اگر از مغازه خرید می کنید دیود 6 آمپری هم با قیمت پایین هست کافیه بگین دیود 6 آمپری. موازی کردن چند تا دیود وقتی جواب میده که ولتاژ آستانه همه مساوی باشند در غیر این صورت دیود با ولتاژ کمتر بقیه رو تحت تاثیر قرار میده.
                      تنها راه درست اینکار دستکاری در فیدبک مدار تغذیه است گرمای تولید شده در دیود با افزایش حرارت پیوند PN باعث تغیر افت ولتاژ دو سر دیود میشه
                      با این وصف ولتاژ دقیق و ثابتی نخواهید داشت غیر از این توان تلفاتی اضافه ای تحمیل خواهد کرد.
                      این مدعیان در طلبش بی خبرانند
                      آن را كه خبر شد خبری باز نیامد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X