اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

esu_2

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

esu_2

با سلام خدمت تمام مهندسین و قبولی طاعات و عبادات
    میدونیم که سنسور اثر حال در خودروها به نسبت چرخش ، پالس تولید میکنه ( مثلا برای هر دور 8 پالس) این پالس در ecu محاسبه میشه و در خروجی یا همون کیلومتر سرعت رو به ما نشون میده
    حالا من میخوام با فشردن یک کلید از این پالس نمونه بگیرم و در ثبات ذخیرش کنم و تا زمانیکه کلید 1 است این خروجی رو هر 5 میلی ثانیه از پالسای جدیدی که از سنسور داره فرستاده میشه کم کنم حالا ی خروجی جدید بدست میاد که این باید تبدیل بشه به یه "سطح ولتاژ" و به دستگاهی که ساختم وصلش کنم
    من برنامه ecu پرایدو گرفتم بهم گفتن برنامه کیلومتر بین خط 4 تا 8 هزاره برنامس
    پیدا کردنش واقعا سخته
    میخوام این برنامه ای که بالا توضیحشو دادم بانرم افزار bascom avr بنویسم
    دوستان مهندس الکترونیک که برنامه نویسیشون خوبه بن من کمک کنن
    با تشکر از مدیریت سایت
    و همه اعضاء

حضرت علی (ع) فرموده اند :
    آنکس که ساعتی به ذلّت علم آموزی تن ندهد در همه ی عمر گرفتار ذلّت و خواری جهل خواهد بود.
    منبع : بحار جلد 17 ص46.

پاسخ : esu_2

سلام
    منظورتون از اینکه " این خروجی رو هر 5 میلی ثانیه از پالسای جدیدی که از سنسور داره فرستاده میشه کم کنم " رو متوجه نشدم
    من بسکام کار میکنم اگه بیشتر توضیح بدی شاید بتونم کمکتون کنم.

دیدگاه

پاسخ : esu_2

با سلام
      پالسی که خروجی سنسور سرعت میده در ماشین های جدید یک پالس مربعی هست
      در ماشینهای قدیمی یک ژنراتور کوچیک به چرخ ها وصل بود که نسبت به سرعت یک ولتاژ خاص رو در خروجی میداد ولی جدیدا اگر ماشین هایی که توی ایران هست رو در نظر بگیرید اکثرا با همون سنسور اثر هال که گفتید کار میکنن
      فقط کافیه که بدونید مثلا توی سرعت 1 کیلو متر بر ساعت جابجایی ماشین سنسور شما چند پالس و در چه مدت زمانی میده
      اگر اینا مشخص باشن میتونید سنسور رو کد گشایی کنید و باقی مسایل ...
      تعداد این پالس در ماشینهای مختلف متفاوته ولی برای اون ماشین خاص منحصر به فرده
      پس میتونید از نمایندگی ها سوال کنید تا تعداد پالس رو بدست بیارید
      اگر نمیدونستند یک برنامه ی ساده برای این کار بنویسید که تعداد پالس ها رو براتون بشمره
      یادمه یکی از کاربر های همین سایت یه برنامه برای پراید نوشته بود و برای تعیین سرعت هم از همون سنسور ماشین به صورت مستقیم سیم کشیده بود
      از پشت آمپر هم میتونید سیمی که از این سنسور میاد رو پیدا کنید.
      مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
      [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X