ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    2012/07/30
    9
    0

سيستم حرکتي جديد براي روبات؟؟(help)

سلام خدمت دوستاي گلم

من يه چيزي به ذهنم رسيدم اما تو بخش مکانيکش چيزي بلد نيستم. لطفا راهنمايي کنيد
    دارم رو يه سيستم حرکتي جديد واسه روبات ها کار مي کنم . مي خوام با يک موتور روبات رو به جهات مختلف هدايت کنم.به اين طريق که:
    دو تا چرخ عقب دو محور جدا دارن يعني اين طوري نيست که محورشون به هم وصل باشه. يه موتور ميزاريم و با استفاده از دوتا چرخدنده(با شعاع ثابت)
    نيرو رو به چرخ ها انتقال مي ديم.حالا هر وقت خاستيم دور بزنيم با يه مکانيزمي(که سوالم همين همين مکانيزمه) چرخدنده هاي درگير با موتور رو تغيير ميديم و مثلا تقسيم قدرت 1 به 2 ميشه و يکي از چرخ ها سريع تر مي چرخه و روبات دور ميزنه.
    تونستم منظورمو بگم؟؟؟؟
    يعني در واقع مي خوام از راه دور نسبت تقسيم نيروي موتور رو بين چرخ ها عوض کنم اما نمي دونم نحوه ي تغيير اين نسبت رو بايد با چه مکانيزمي تغيير بدم.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اين چيزي هست که تو سرمه! اما نميدونم با چه مکانيزمي پياده سازيش کنم . اگه خوب منظورم رو نگفتم بگيد تا بيشتر توضيح بدم.
    لطفا راهنمايي کنيد
    2010/09/18
    217
    2

پاسخ : سيستم حرکتي جديد براي روبات؟؟(help)

فکر جالبيه. به نظر من ميتوني براي هر چرخ سيستمي شبيه به صفحه کلاچ ماشين پياده کني. اما قبلش این کار رو هم میتونی بکنی: ميتوني براي هر چرخ يه چرخ دنده قرار بدي و با يه مگنت چرخدنده رو به موتور وصل کني اما اين کار درستي نيست. چون 100% مشکل ساييده شدن چرخ دنده رو داري. يه کار بهتر اينه که از 2 صفحه (با جنسي که بايد بهش فکر کني) استفاده کني و وقتي خاصي يه چرخ حرکت کنه اونو موتور وصل کني. کار اسوني نيست ولي ميشه. اگه جنس صفحه ها طوري باشه که ميزان چسبندگي رابطه مستقيم با با انتقال نيرو داشته باشه ميتوني هر چرخ رو با سرعت متفاوت اما همزمان بچرخوني!! کار جالبي ميشه اما بايد ببيني پروژه شما ارزش اين کارها رو داره يا نه!
    2012/07/30
    9
    0

http://uplod.ir/w7g989a0jt65/CVT_Con...ouTube.flv.htm

اين يه فيلم از cvt هست.
    اگه هر کدوم از مخروطا رو به يکي از چرخا وصل کنيم هموني ميشه که گفتم .
    اما من مي خوام با چرخ دنده باشه!

تو جعبه دنده چطور چرخدنده ها ساييده نمي شود هنگامه نعويضه دنده؟؟
    2010/09/18
    217
    2

خب شما یه سرچ تو گوگل در مورد کلاچ ماشین بکن. سیستم دنده دستی و اتوماتیک و دو کلاچ.
    2009/08/03
    پاکدشت
    178
    0

سلام
    كار جالبيه ولي فكر كنم خيلي سخت بشه
    به نظر من 2 تا راه داري براي تعويض دنده يكي استفاده از قدرت موتور (كه به نظر عملي نمياد ) دوم استفاده از مگنت هستش كه ظاهرا عملي تره
    با مردم همون جوری رفتار کن که دوست داری باهات رفتار کنن

2012/07/30
    9
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط galaxyking
    سلام
    كار جالبيه ولي فكر كنم خيلي سخت بشه
    به نظر من 2 تا راه داري براي تعويض دنده يكي استفاده از قدرت موتور (كه به نظر عملي نمياد ) دوم استفاده از مگنت هستش كه ظاهرا عملي تره
    اين استفاده از مگنت رو يکي ديگه از دوساتن هم گفت اما متوجه منظورش نشدم. ميشه يکم راجع يه اين توضيح بديد؟؟؟ يا اگه اسمه خاصي داره بگيد من سرچ کنم!
    2010/09/18
    217
    2

مثلا روشی که به ذهنم میرسه اینه که چرخدنده فلزی باشه و توسط مگنتی که روی چرخدنده مقابل هست جذب بشه. یا روش دیگه اینکه خوده همین چرخدنده که میخواد حرکت کنه روی محوری باشه متحرک هست و مثل بوبین عمل کنه. شما میتونی روی سیستم انتقال نیروی ماشین های جدید هم مطالعه کنی. چون تو بعضی ها نیروی منتقل شده به هر چرخ فرق میکنه!
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7