اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سیستم حرکتی جدید برای روبات؟؟(help)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سیستم حرکتی جدید برای روبات؟؟(help)

سلام خدمت دوستای گلم

من یه چیزی به ذهنم رسیدم اما تو بخش مکانیکش چیزی بلد نیستم. لطفا راهنمایی کنید
    دارم رو یه سیستم حرکتی جدید واسه روبات ها کار می کنم . می خوام با یک موتور روبات رو به جهات مختلف هدایت کنم.به این طریق که:
    دو تا چرخ عقب دو محور جدا دارن یعنی این طوری نیست که محورشون به هم وصل باشه. یه موتور میزاریم و با استفاده از دوتا چرخدنده(با شعاع ثابت)
    نیرو رو به چرخ ها انتقال می دیم.حالا هر وقت خاستیم دور بزنیم با یه مکانیزمی(که سوالم همین همین مکانیزمه) چرخدنده های درگیر با موتور رو تغییر میدیم و مثلا تقسیم قدرت 1 به 2 میشه و یکی از چرخ ها سریع تر می چرخه و روبات دور میزنه.
    تونستم منظورمو بگم؟؟؟؟
    یعنی در واقع می خوام از راه دور نسبت تقسیم نیروی موتور رو بین چرخ ها عوض کنم اما نمی دونم نحوه ی تغییر این نسبت رو باید با چه مکانیزمی تغییر بدم.
    Untitled.png - 15.7 Kb
    این چیزی هست که تو سرمه! اما نمیدونم با چه مکانیزمی پیاده سازیش کنم . اگه خوب منظورم رو نگفتم بگید تا بیشتر توضیح بدم.
    لطفا راهنمایی کنید

پاسخ : سیستم حرکتی جدید برای روبات؟؟(help)

فکر جالبیه. به نظر من میتونی برای هر چرخ سیستمی شبیه به صفحه کلاچ ماشین پیاده کنی. اما قبلش این کار رو هم میتونی بکنی: میتونی برای هر چرخ یه چرخ دنده قرار بدی و با یه مگنت چرخدنده رو به موتور وصل کنی اما این کار درستی نیست. چون 100% مشکل ساییده شدن چرخ دنده رو داری. یه کار بهتر اینه که از 2 صفحه (با جنسی که باید بهش فکر کنی) استفاده کنی و وقتی خاصی یه چرخ حرکت کنه اونو موتور وصل کنی. کار اسونی نیست ولی میشه. اگه جنس صفحه ها طوری باشه که میزان چسبندگی رابطه مستقیم با با انتقال نیرو داشته باشه میتونی هر چرخ رو با سرعت متفاوت اما همزمان بچرخونی!! کار جالبی میشه اما باید ببینی پروژه شما ارزش این کارها رو داره یا نه!

دیدگاه

http://uplod.ir/w7g989a0jt65/CVT_Con...ouTube.flv.htm

این یه فیلم از cvt هست.
      اگه هر کدوم از مخروطا رو به یکی از چرخا وصل کنیم همونی میشه که گفتم .
      اما من می خوام با چرخ دنده باشه!

تو جعبه دنده چطور چرخدنده ها ساییده نمی شود هنگامه نعویضه دنده؟؟

دیدگاه

خب شما یه سرچ تو گوگل در مورد کلاچ ماشین بکن. سیستم دنده دستی و اتوماتیک و دو کلاچ.

دیدگاه

سلام
          کار جالبیه ولی فکر کنم خیلی سخت بشه
          به نظر من 2 تا راه داری برای تعویض دنده یکی استفاده از قدرت موتور (که به نظر عملی نمیاد ) دوم استفاده از مگنت هستش که ظاهرا عملی تره
          با مردم همون جوری رفتار کن که دوست داری باهات رفتار کنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط galaxyking
            سلام
            کار جالبیه ولی فکر کنم خیلی سخت بشه
            به نظر من 2 تا راه داری برای تعویض دنده یکی استفاده از قدرت موتور (که به نظر عملی نمیاد ) دوم استفاده از مگنت هستش که ظاهرا عملی تره
            این استفاده از مگنت رو یکی دیگه از دوساتن هم گفت اما متوجه منظورش نشدم. میشه یکم راجع یه این توضیح بدید؟؟؟ یا اگه اسمه خاصی داره بگید من سرچ کنم!

دیدگاه

مثلا روشی که به ذهنم میرسه اینه که چرخدنده فلزی باشه و توسط مگنتی که روی چرخدنده مقابل هست جذب بشه. یا روش دیگه اینکه خوده همین چرخدنده که میخواد حرکت کنه روی محوری باشه متحرک هست و مثل بوبین عمل کنه. شما میتونی روی سیستم انتقال نیروی ماشین های جدید هم مطالعه کنی. چون تو بعضی ها نیروی منتقل شده به هر چرخ فرق میکنه!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X