اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سلام. یه مدار پروتکشن برای این امپ کلاس d پیشنهاد بدین لطفا

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سلام. یه مدار پروتکشن برای این امپ کلاس d پیشنهاد بدین لطفا

سلام دوستان
    یه امپ کلاس d دارم که میخوام براش پروتکشن بسازم
    ظاهرا فرصت خیلی کمی دارم برای محافظت از ماسفتهای خروجی چون ممکن زود بسوزن
    طراح مدار میگفت کلا 10 میکرو ثانیه زمان میبره تا بعد از اتصال کوتاه خروجی امپ، ماسفتها بسوزن
    یه راه که بشه امپ رو میوت یا شاتدان کرد. این باید سریعتر از رله باشه
    www.diyaudio.com/forums/attachments/class-d/291496d1342229189-ultra-simple-class-d-class-d-200-wrms-2-mosfet-schematic-.pdf

پاسخ : سلام. یه مدار پروتکشن برای این امپ کلاس d پیشنهاد بدین لطفا

با این سرعت فقط فیوز. البته من مدار رو نتونستم ببینم.
    خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
      با این سرعت فقط فیوز. البته من مدار رو نتونستم ببینم.
      مدار هست تو نت ولی به رله وصل نیست
      ظاهرا تا رله عمل کنه زیاد طول میکشه و ماسفتای خروجی از دست میرن
      این مدارها یه پایه شاتدان دارن که مدار رو میوت یا شاتدان میکنه
      مدار من میوت یا شات دان نداره و نمیدونم چطوری باید درست کنم
      رله مگه چقدر طول میکشه که عمل کنه؟
      یه مدار شات دان درست کنیم واسه این امپ
      من زیاد وارد نیستم
      اساتید کمک کنن
      دیدگاه

منظور من مدار آمپلی بود. نتونستم ببینمش تا نظر بهتری بدم. پسورد میخواد.
        ولی برای ساخت میوت کافیه با یه اپتوکوپلر یا ترانزیستور ورودی مدارت رو صفر کنی. همین.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

سلام استاد اینم مداری که ایشون قرار دادن
          http://wdl.persiangig.com/pages/down...hematic%20.pdf
          طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
          امروز رو کامل زندگی کن...
          (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
            منظور من مدار آمپلی بود. نتونستم ببینمش تا نظر بهتری بدم. پسورد میخواد.
            ولی برای ساخت میوت کافیه با یه اپتوکوپلر یا ترانزیستور ورودی مدارت رو صفر کنی. همین.
            سلام استاد اشک عزیز
            یه شماتیک کوچیک برام بزارین تا درک مطلب برام ممکن بشه اخه رشتم الکترونیک نیست.
            دیدگاه

ممنون gh.kh عزیز.
              خوب هادی جان شما خودت این آمپلی رو ساختی؟؟ داره کار میکنه؟؟؟ اگر ساختی یاد ما هم بده. خیلی عالیه.
              برای پروتکشن هم فکر کنم باید یه چندتا ماسفت بسوزونی :icon_razz:
              ببین یه سلف 30 میکرو توی خروجی هست. ببین در حالت عادی که آمپلیت به بلندگو وصله و صدا حسابی قدرت داره حداکثر اختلاف ولتاژ دو سر سلف چقدره؟؟؟
              بعد یه لامپ 100 وات یا کمتر با ورودی ترانس تغذیه ات سری کن. مدارت رو روشن کن و خروجی رو اتصال کوتاه کن. در این حالت اختلاف ولتاژ دوسر سلف دوباره اندازه بگیر. ببینیم چی میشه براش ساخت.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط gh.kh
                سلام استاد اینم مداری که ایشون قرار دادن
                http://wdl.persiangig.com/pages/down...hematic%20.pdf
                سلام و ممنون از قرار دادن این مدار میگم pcb و توضیحات بیشتر در مورد این مدار نداری بزاری؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ashk
                  ممنون gh.kh عزیز.
                  خوب هادی جان شما خودت این آمپلی رو ساختی؟؟ داره کار میکنه؟؟؟ اگر ساختی یاد ما هم بده. خیلی عالیه.
                  برای پروتکشن هم فکر کنم باید یه چندتا ماسفت بسوزونی :icon_razz:
                  ببین یه سلف 30 میکرو توی خروجی هست. ببین در حالت عادی که آمپلیت به بلندگو وصله و صدا حسابی قدرت داره حداکثر اختلاف ولتاژ دو سر سلف چقدره؟؟؟
                  بعد یه لامپ 100 وات یا کمتر با ورودی ترانس تغذیه ات سری کن. مدارت رو روشن کن و خروجی رو اتصال کوتاه کن. در این حالت اختلاف ولتاژ دوسر سلف دوباره اندازه بگیر. ببینیم چی میشه براش ساخت.
                  سلام
                  جواب میده این امپ
                  کار میکنه وصداش بد نیست
                  فقط اگه بخوای نهایت صدارو ازش بگیری باید 8 امپر بهش جریان بدی
                  طراح شماتیک میگه اگه اتصال کوتاه بشه تنها چند میکرو ثانیه فرصت داری که یا مدار رو میوت کنی یا ماسفتها رو از دست بدی
                  نیستم
                  تا 20 روز دیگه برمیگردم بعدش چشم یا اگه از دوستان کسی فرصت داره استین بالا بزنه
                  روز خوش

دیدگاه

از نظر من این امپ بدون پرتکشن هیچ ارزشی نداره
                    اگه قرار باشه با اتصال خروجی بره تعطیلات ، همون بهتر بره و دیگه بر نگرده
                    دنبال پرتکشن باشین دوستان
                    چرا با ایسی های معمولی و ارزون یه پروتکشن کامل نمیسازین که با کمی تغییرات بشه تو هر امپی ازش استفاده کرد
                    تا حالا این کار باید انجام میشده ولی اقای مدیر کم کاری کرده( به من میخندیدی. خوب شد زیرابتو زدم )
                    دنبال پروتکشن باشن اقایون متخصص ها

دیدگاه

پس فکر کردی برای چی گفتم این اندازه ها رو بگیر .برای اینکه بسازیم. البته باید با همین پروتکشنهای موجود در سایت کم جواب بده.
                      فقط گفتی چند آمپر؟؟؟8 :eek: یعنی 1600 وات لازم داره تا 200 وات بده؟؟؟ این چه کلاس D ایه. این که کلاً بی کلاسه.
                      ببینم اون 5 ولتها تغذیه پ امپهاست؟؟ چرا انقدر کم؟

دیدگاه

والا نمیدونم
                        طراح گفته + - 40 ولت 8 امپر
                        نمیدونم چرا ولتاژ اپ امپ اینقد پایینه!!!!!
                        منم همینو مونتاژ کردم( زنده باد هر چی مونتاژ کار کم سواده )
                        :redface:

دیدگاه

راستی طراح این مدار گفته تنها را حفظ ماسفتها میوت کردن یا شاتدان کردن امپه.
                          رله فقط محافظ دی سی برا بانداست
                          از فکر رله بیاین بیرون
                          باید یه ورودی شاتدان برای مدار بسازیم
                          اقای مدیر عجله کن تا دوباره زیرابی نرفتم

دیدگاه

استاد درست میگه مطمعنی 8 امپر نیاز داره این امپ با این تعاریف رو هر خط در بدترین شرایط 1.5 که کلا میشه 3 امپر بکشه در غیر این صورت اصلا به دردسر طراحی مدارو ... نمی ارزه.
                            طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
                            امروز رو کامل زندگی کن...
                            (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

طراح واسه خودش گفته. شما تستی رو که گفتم انجام بده.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X