اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور ربات اتش نشان

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور ربات اتش نشان

سلام
    من دارم یک ربات اتش نشان درست میکنم تقریبا تمام شده و سنسور هامو نصب کردم و فقط برنامش مونده
    سنسور هایی که من انتخاب کردم مادون قرمز سه پایه هست چون فکر کردم بردش زیاده
    امه امروز متوجه شدم که سنسور های مادون قرمز سه پایم به نور اتش که همون مادون قرمز هست عکس العملی نداره یعنی امتحان کردم دیدم با کنترل تلوزیون کار میکنه اما وقتی کبریتی جلوش روشن میکنم سنسور عکس العملی نداره
    تو رو خدا کمکم کنین من سنسورامو لحیم کردم و کلی پولشو دادم (8تا خریدم دونه ای 2000تومن )
    Vaghti arzesha avaz mishan avazi ha ba arzesh mishan

پاسخ : سنسور ربات اتش نشان

سلام
    میشه بگی سنسورتو چطور میخونی؟
    با میکرو ساختیش دیگه ؟ (با چه برنامه ای ؟)
    معمولا واسه سنسور ها 3 تا سیم میاد 2تا تغذیه یکی دیتا خروجی
    تو باید یه مدار تکمیلی به جای سنسورات بذاری که خروجیه نهاییش مثل همون یه سنسور باشه
    من روبات آتشنشان نساختم ولی به نظرم باید از یه پک سنسور استفاده کنی ( 1 مادون قرمز 2 حرارتی 3 نور و اگه خیلی خواستی تخصصیش بکنی دود)
    به طوریکه خروجی همه این سنسورها بعد از مقایسه شدن وبا توجه به مقدار خروجیشون یه خروجی متناسب با کار شما بده
    با مردم همون جوری رفتار کن که دوست داری باهات رفتار کنن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdinasr
      سلام
      من دارم یک ربات اتش نشان درست میکنم تقریبا تمام شده و سنسور هامو نصب کردم و فقط برنامش مونده
      سنسور هایی که من انتخاب کردم مادون قرمز سه پایه هست چون فکر کردم بردش زیاده
      امه امروز متوجه شدم که سنسور های مادون قرمز سه پایم به نور اتش که همون مادون قرمز هست عکس العملی نداره یعنی امتحان کردم دیدم با کنترل تلوزیون کار میکنه اما وقتی کبریتی جلوش روشن میکنم سنسور عکس العملی نداره
      تو رو خدا کمکم کنین من سنسورامو لحیم کردم و کلی پولشو دادم (8تا خریدم دونه ای 2000تومن )
      من تا الان 3 تا ربات آتش نشان ساختم شما این ربات رو برای مسابقات میخوای یا نه؟
      فکر کنم از سنسور های مادون قرمز دو پایه 5 میلیمتری استفاده کنی بهتر باشه قیمتش هم ارزونه حدود 20 تومنه.
      بیابان را سراسر مه گرفته

دیدگاه

آره منم شنیدم واسه مسابقات همون سنسوره مادونه قرمز خوبه
        ولی تو عمل اصلا خوب جواب نمیده
        با مردم همون جوری رفتار کن که دوست داری باهات رفتار کنن

دیدگاه

سنسور های مادون قرمز 3 پایه یک فیلتری دارن که نویز رو که شامل نور خورشید هم میشه حذف میکنه. احتمالا همون فیلتر نور آتیشی که تو روشن می کنی رو هم حذف میکنه

دیدگاه

salam :angry:
            man ghablan ye robate atash neshan sakhtam va bayad in ro begam ke sensorhaye madone ghermeze 3 paye baraye sense kardan atash aslan karbord nadarand va bayad az sensorhaye 2 paye ke gheimate anha 200 toman mibashad estefade ****.
            dar zemn bayad az port a/d micro estefade **** .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B.MEGA
              من تا الان 3 تا ربات آتش نشان ساختم شما این ربات رو برای مسابقات میخوای یا نه؟
              فکر کنم از سنسور های مادون قرمز دو پایه 5 میلیمتری استفاده کنی بهتر باشه قیمتش هم ارزونه حدود 20 تومنه.
              اره برای مسابقات میخوام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط sepehr_x6
                سنسور های مادون قرمز 3 پایه یک فیلتری دارن که نویز رو که شامل نور خورشید هم میشه حذف میکنه. احتمالا همون فیلتر نور آتیشی که تو روشن می کنی رو هم حذف میکنه
                برای چی تو عمل جواب نمیده

دیدگاه

نوشته اصلی توسط eskandar_999
                  salam :angry:
                  man ghablan ye robate atash neshan sakhtam va bayad in ro begam ke sensorhaye madone ghermeze 3 paye baraye sense kardan atash aslan karbord nadarand va bayad az sensorhaye 2 paye ke gheimate anha 200 toman mibashad estefade ****.
                  dar zemn bayad az port a/d micro estefade **** .
                  کاملا درست میفرمایید. سنسور های سه پایه به هیچ عنوان به درد این کار نمیخوره باید حتما از سنسور های دو پایه استفاده کنی.
                  نوشته اصلی توسط mahdinasr
                  برای چی تو عمل جواب نمیده
                  سنسور های سه پایه کلا برای تشخیص آتش نیستن و به درد تو نمیخورن از سنسور های دو پایه استفاده کن و اگر کمک خواستی حتما بپرس چون من خودم نزدیک 6 ماهی بود با سنسورام مشکل داشتم تا فهمیدم چجوری کار میکنه وحتما پایه کوچیک رو به vcc و پایه بزرگ رو خروجی بگیر و با یه مقاومت 39k موازیش کن.خوب جواب میده من تا 2 متر هم ازش جواب گرفتم.
                  بیابان را سراسر مه گرفته

دیدگاه

سلام
                    این سنسور ها مناسب این کار نیستند و نتیجه خوبی نمیدن
                    شما میتونید با از سنسور های MLX استفاده کنید یا از سنسور مخصوص تشخیص اتش

ماژول MLX:
                    http://www.iran-module.ir/product_in...D8%B2-MLX90614

البته خود سنسور هم موجود هست که میتونید خودتون بخرید و راه اندازیش کنید

ماژول سنسور اتش:
                    http://www.iran-module.ir/product_in...AF%D9%84-R2868

برد درایور سنسور بالایی:
                    http://www.iran-module.ir/product_in...AF%D9%84-C3704

دیدگاه

سنسورهای سه پایه دارای فیلتر و تقویت کننده داخلی هستند فرکانس قطع فیلتر معمولا 36 یا 38 کیلوهرتز است این سنسورها برای ارسال دیتا بی نظیر هستند که همونطور که میدونید در تلویزیون استفاده میشه برد بالا و حذف کامل نویز مهمترین مزیت اونها هست نور آتش رو هم این سنسورها نویز میشناسن و حذف میکنه و تو خروجیش نمی آد
                      [br /][hr]http://pcenter.ir[hr][br /]

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X