ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13
    2010/02/06
    mazandaran
    71
    1

ارتباط با ماژول در فواصل بيش از 50 متر

باسلام خدمت دوستان.چند وقتيه درگير يه پروژه ام که از ماژول sht11 براي اندازه گيري رطوبت و دما استفاده ميکنم .
    مشکلي که الان دارم اينه که ماژول بايد در فاصله 40 يا 50 متري از ميکرو باشه. در عمل بستم ولي جواب نداد.
    مي خواستم بدونم در چنين مواقعي از چه روشهايي براي ارتباط با ماژول استفاده ميشه؟ :-??
    پروتکل اين ماژول ازنوع دوسيمه يه چيزي شبيه i2c هست.متشکر
    2008/10/29
    2,098
    219

پاسخ : ارتباط با ماژول در فواصل بيش از 50 متر

سلام
    همانطوری که می دونین i2c برای ارتباطات بین تراشه ای در فاصله ی طول برد تراشه ایجاد شده است و برای ارتباطات راه دور و طولانی مناسب نیست و برای طولانی کردن مسیر بیش از این فاصله باید از تقویت کننده ها یا تکرار کننده ها استفاده کنین
    تراشهای مناسبی که پیدا می شن(البته تو ایران بودنشون رو باید بگردین)
    P82B715
    P82B96
    PCA9600
    هست البته پیشنهادم اینه که با توجه به آسیب پذیری این پروتکل حدالامکان از دو تراشه میکرودر فاصله طولانی استفاده کنین و ارتباطات بین دو تراشه رو RS485 در نظر بگرین(تراشه میکرو اول داده رو از سنسور بگیره و با پروتکل سریال منتقل به تراشه بعدی ند) که با افزایش طول نه مشکلی ایجاد بشه و نه نویز بتونه روی مجموعه شما به راحتی سوار بشه.
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2009/02/18
    تهران
    270
    1

سلام

چرا از ماژول های فرستنده و گیرنده دیتا استفاده نمیکنید ؟

قیمت 50 متر سیم با قیمت دو ماژول تقریبا برابره
    البته باید به تغذیه ی سنسور ها دقت کنید :arrow:
    نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
    تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه
    2010/02/06
    mazandaran
    71
    1

کاره ديگه اي که انجام دادم اينه که يه ميکرو ديگه کنار ماژول گذاشتم که فقط بياد ماژول رو بخونه و مقدارهارو با rs232 بفرسته بعدش
    با دوتا ترانزيستور سطح ولتاژrs232 رو به 12 رسوندم و فرستادم روي خط در اونطرف هم با يه زنر زدم به ميکروي اصلي ولي متاسفانه جواب نميده.
    در رابطه با ماژول هاي فرستنده و گيرنده RF شنيدم کار باهشون داستان داره.دنبال يه چيزي ميگردم که روتين و100درصدي باشه.ممنونم
    2009/02/18
    تهران
    270
    1

بله

اگر مصر به استفاده از سیم برای یک همچین ارتباطی هستید

دنبای الکترونیک پروتکل CAN Bus را در اختیار شما قرار داده است

CAN Bus یک پروتکل دو سیمه هست که طول سیم ها میتواند بیشتر از یک کیلومتر باشد

این پروتکل مثل هولو میمونه :biggrin:
    کار باهاش سادست و کاملا مطمئن

بعضی از میکرو ها این هولو رو در خودشون دارن :biggrin:
    نا اميدي يه دروغ بزرگه که آدما به خودشون ميگن
    تلاش يه حقيقت بزرگه که با صبر به ثمر ميرسه
    2010/02/06
    mazandaran
    71
    1

البته can هم متد خوبي هست ولي من از ميکروهاي کوچيک مثل 16f628 استفاده ميکنم که can ندارن.بعدشم افت داره واسه يه ماژول فسقلي بيام can را بندازم :smile:
    2008/10/29
    2,098
    219

سلام
    کاره ديگه اي که انجام دادم اينه که يه ميکرو ديگه کنار ماژول گذاشتم که فقط بياد ماژول رو بخونه و مقدارهارو با rs232 بفرسته بعدش
    با دوتا ترانزيستور سطح ولتاژrs232 رو به 12 رسوندم و فرستادم روي خط در اونطرف هم با يه زنر زدم به ميکروي اصلي ولي متاسفانه جواب نميده.
    در رابطه با ماژول هاي فرستنده و گيرنده RF شنيدم کار باهشون داستان داره.دنبال يه چيزي ميگردم که روتين و100درصدي باشه.ممنونم
    شما دلیل کار نکردین حالت rs232 رو پیدا نکردین؟ چون من خیلی از جاها که محیط صنعتی و ... بوده به راحتی این شیوه رو دنبال کردم . مشکل شما چی بود؟ در این حالت؟

ماژولهای فرستنده و گیرنده موجود در بازار بردی تا 1 کیلومتر و نوع های متداول اکثرا تا 200 متر برد دارن و با بایاس کردن و دادن داده به پایه tx براتون مخابراه و گیرنده با دریافت داده از پایه rx داده هاتون رو بهتون تحویل می دن دردسری هم ندارن
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.
    2010/02/06
    mazandaran
    71
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1
    سلام
    شما دليل کار نکردين حالت rs232 رو پيدا نکردين؟ چون من خيلي از جاها که محيط صنعتي و ... بوده به راحتي اين شيوه رو دنبال کردم . مشکل شما چي بود؟ در اين حالت؟

ماژولهاي فرستنده و گيرنده موجود در بازار بردي تا 1 کيلومتر و نوع هاي متداول اکثرا تا 200 متر برد دارن و با باياس کردن و دادن داده به پايه tx براتون مخابراه و گيرنده با دريافت داده از پايه rx داده هاتون رو بهتون تحويل مي دن دردسري هم ندارن
    من از کابل انتن استفاده کردم امپدانسش همونطور که ميدونيم 75 اهمه.وقتي از کابل استفاده ميکنم ميکروي اصلي ديتا نميگيره يا اشتباه ميگيره ولي وقتي کابل رو جدا ميکنم و مستقيم به ميکرو اصلي وصل ميکنم درست کار ميکنه. :angry:
    2008/10/29
    2,098
    219

سلام
    شما داده TTL ، سریال رو منتقل می کردین؟ از منطق RS232 استفاده نکردین(یعنی بازه 3 تا 15 ولت و -3 تا -15 ولت)
    اگر دادتون 0 و 5 میکرو بوده عادی هست که خطا دریافت کنین(یعنی خروجی میکرو رو مستقیما دادین به کابل) شما ابتدا باید سطح منطقی رو تعویض و سپس داده رو روی کابل بفرستین (چون تراشه هایی مثل max232 تنها برای تبدیل سطح بین کامپیوتر و تراشه نیستن و مهمترین فاکتور ولتاژ زیاد بودنشون افزایش برد و غلبه بر نویز محیط بوده هست)
    2010/02/06
    mazandaran
    71
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط baby_1
    سلام
    شما داده TTL ، سريال رو منتقل مي کردين؟ از منطق RS232 استفاده نکردين(يعني بازه 3 تا 15 ولت و -3 تا -15 ولت)
    اگر دادتون 0 و 5 ميکرو بوده عادي هست که خطا دريافت کنين(يعني خروجي ميکرو رو مستقيما دادين به کابل) شما ابتدا بايد سطح منطقي رو تعويض و سپس داده رو روي کابل بفرستين (چون تراشه هايي مثل max232 تنها براي تبديل سطح بين کامپيوتر و تراشه نيستن و مهمترين فاکتور ولتاژ زياد بودنشون افزايش برد و غلبه بر نويز محيط بوده هست)
    من از max232 استفاده نکردم بلکه خروجي ميکرو رو مستقيما تقويت کردم بازه 0تا12 ولت که جواب نداد
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13