اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشهای کم کردن اندازه عکس !!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روشهای کم کردن اندازه عکس !!!

با سلام خدمت دوستان ECA ؛ من از بس تاپیکهایی رو دیدم که به خاطر عکسهای سنگین در حد مگابایت به سختی بالا میاد ، خسته شدم
    بنابراین تصمیم گرفتم این تاپیک رو ایجاد کنم تا خودم و دوستان دیگه ، روشهای مختلف کم کردن سایز عکس رو بذارن تا افرادی که عکس سنگین توی تاپیکهاشون هست به اینجا مراجعه کنن و تاپیکشون رو اصلاح بکنن!

لطفاً هر جا به چنین تاپیکهایی برخوردید آدرس این تاپیک رو براش پست کنید!

1-همونطور که همه میدونید فتوشاپ ، جامع ترین نرم افزار برای این کاره ، یه پلاگینی هست که میتونید اون رو توی فتوشاپ نصب کنید و به واسطه اون ، عکسهای با کیفیت بالا رو ، با کمترین افت کیفیت ، کم حجم کنید !

2- شاید این نرم افزار نیازی نباشه و خیلی جاها کم کردن رزولوشن کافیه و کیفیت بالا لازم نیست!!!

کم کردن اندازه یا رزولوشن تصویر ، بعد از باز کردن عکس در فتوشاپ ؛ Image ==> Image Size

3- خیلی وقتها Save کردن عکس به فرمت GIF هم برای کم کردن سایز عکس کافیه ...

دوستان هر چی راه سراغ دارید مطرح کنید که روشی جا نمونه!!!

پاسخ : روشهای کم کردن اندازه عکس !!!

با تشکر. من هم یک روش راحت تر برای دوستان معرفی می کنم. استفاده از نرم افزار Picture Manager مجموعه Microsoft Office.

1- edit picture
    2- resize یا compress pictures

لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

Paint ویندوز و انتخاب گزینه Resize !

دیدگاه

حالا من یه روش خشگل میگم
        عکس رو باز کنید و از عکسی که توی کامپیوترتونه یه عکس بگیری.
        چطوری؟
        دکمه ی پرینت اسکرین روی کیبوردتون رو فشار بدین و بعد به قسمت نقاشی توی کامپیوترتون برید و دکمه ی کنترل به علاوه ی وی (ctrl+v)رو هم اونجا بزنید حالا عکس رو ویرایش کنید و سیو کنید
        به همین راحتی و به همین خشمزگی :applause: :applause: :applause: :applause:
        نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
        barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مجتبی باغبانزاده
          حالا من یه روش خشگل میگم
          عکس رو باز کنید و از عکسی که توی کامپیوترتونه یه عکس بگیری.
          چطوری؟
          دکمه ی پرینت اسکرین روی کیبوردتون رو فشار بدین و بعد به قسمت نقاشی توی کامپیوترتون برید و دکمه ی کنترل به علاوه ی وی (ctrl+v)رو هم اونجا بزنید حالا عکس رو ویرایش کنید و سیو کنید
          به همین راحتی و به همین خشمزگی :applause: :applause: :applause: :applause:
          این روش اصولی نیست ؛ من یه عکس کوچیک 4 کیلو بایتی باز کردم و این عملیات رو روش انجام دادم ، در نهایت 71 کیلو شد! یه عکس سنگین 750 کیلو بایتی رو هم تبدیل به 1.2 مگابایت کرد!!!

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : روشهای کم کردن اندازه عکس !!!

نوشته اصلی توسط mehdi-mashreghi
            این روش اصولی نیست ؛ من یه عکس کوچیک 4 کیلو بایتی باز کردم و این عملیات رو روش انجام دادم ، در نهایت 71 کیلو شد! یه عکس سنگین 750 کیلو بایتی رو هم تبدیل به 1.2 مگابایت کرد!!!
            فکر کنم باید شما فرمت عکستون رو از اون پایین انتخاب کنید و بزارید jpg
            نورپردازان باران نور شهرستان آران وبیدگل
            barannoor69@yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X