اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پروگرم کردن PIC12F629

Collapse
این موضوع بسته شده است.
X
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پروگرم کردن PIC12F629

سلام دوستان. برای انجام یک پروژه تعداد 30 عدد میکروی PIC12F629 خریدم. ولی هیچکدوم پروگرم نمیشن. پروگرمر مورد استفاده پروگرمر نوآوران الکترونیک مدل NPP106 هست که از پورت LPT استفاده میکنه. تا الآن میکروهای زیادی باهاش پروگرم کردم و جالبه که همین الآن بدون هیچ مشکلی میکروی PIC16F688 رو که از نظر پایه های مورد استفاده برا برنامه ریزی با پایه های 12F629 کاملا مطابقت داره رو پروگرم میکنه. نمیدونم آیا برنامه ریزی این میکرو قلق خاصی داره یا نه؟ کسی با این مشکل روبرو بوده؟ این مشکل اعصابمو ریخته بهم. خودم که فکر میکنم همه این میکرو ها خرابن. نظر شما چیه؟

پاسخ : مشکل در پروگرم کردن PIC12F629

نوشته اصلی توسط Intersil
    سلام دوستان. برای انجام یک پروژه تعداد 30 عدد میکروی PIC12F629 خریدم. ولی هیچکدوم پروگرم نمیشن. پروگرمر مورد استفاده پروگرمر نوآوران الکترونیک مدل NPP106 هست که از پورت LPT استفاده میکنه. تا الآن میکروهای زیادی باهاش پروگرم کردم و جالبه که همین الآن بدون هیچ مشکلی میکروی PIC16F688 رو که از نظر پایه های مورد استفاده برا برنامه ریزی با پایه های 12F629 کاملا مطابقت داره رو پروگرم میکنه. نمیدونم آیا برنامه ریزی این میکرو قلق خاصی داره یا نه؟ کسی با این مشکل روبرو بوده؟ این مشکل اعصابمو ریخته بهم. خودم که فکر میکنم همه این میکرو ها خرابن. نظر شما چیه؟
    منم ده تا شو خریدم ؛ آقا پروگرم نمیشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi-mashreghi
      منم ده تا شو خریدم ؛ آقا پروگرم نمیشه!
      سلام دوست عزیز شما کجا خریدی؟ من جوان الکترونیک خریدم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Intersil
        سلام دوست عزیز شما کجا خریدی؟ من جوان الکترونیک خریدم.

من از پایا خریدم ، سالمه و فکر میکنم قلق خاصی داره! یه چیزیه که من نمیدونم !

دیدگاه

سلام
          این مساله یکبار برای من در مورد پروگرامر jdm و میکرو pic12f675 پیش اومد که وقتی میکرو رو روی اسیلاتور داخلی میذاشتم و اونو پروگرام میکردم دیگه میکرو مجدد پاک یا پروگرام نمیشد ظاهرا هم بدلیل این بوده که پروگرامر jdm کنترلی روی پاور میکرو نداره .
          شاید هم اشکال شما از همین باشه که شما از اسیلاتور داخلی میکرو استفاده کردین و پروگرامر شما هم کنترلی بر vcc نداره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohsen++
            سلام
            این مساله یکبار برای من در مورد پروگرامر jdm و میکرو pic12f675 پیش اومد که وقتی میکرو رو روی اسیلاتور داخلی میذاشتم و اونو پروگرام میکردم دیگه میکرو مجدد پاک یا پروگرام نمیشد ظاهرا هم بدلیل این بوده که پروگرامر jdm کنترلی روی پاور میکرو نداره .
            شاید هم اشکال شما از همین باشه که شما از اسیلاتور داخلی میکرو استفاده کردین و پروگرامر شما هم کنترلی بر vcc نداره
            سلام و ممنون از جوابتون. نه مسئله این نیست. میکروها نو بودن به اصطلاح و هنوز یک بار هم پروگرم نشدن که در بیت های config اسیلاتور داخلی رو انتخاب کنم. کلا اصلا پروگرمر اونو نمیشناسه. یعنی هیچ کدومشونو نمیشناسه که پروگرم کنه. نمیدونم جوان الکترونیک اینا رو پس میگیره یا نه؟

دیدگاه

مشکل حل شد. ایراد از پروگرمر نوآوران الکترونیک بود. رفتم خودم یه پروگرمر ساختم. خیلی راحت با این پروگرمر دست ساز برنامه ریزی شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Intersil
                مشکل حل شد. ایراد از پروگرمر مزخرف نوآوران الکترونیک بود. رفتم خودم یه پروگرمر ساختم. خیلی راحت با این پروگرمر دست ساز برنامه ریزی شد.
                خیلی عالیه ؛ اگه ما رو لایق دونستید ، نقشه پروگرمر خودتون رو اینجا بذارین...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi-mashreghi
                  خیلی عالیه ؛ اگه ما رو لایق دونستید ، نقشه پروگرمر خودتون رو اینجا بذارین...
                  سلام خواهش میکنم. پروگرمرش همون پروگرمر معروف کلاسیک آقای tait هست. اینم نقشش:

فقط باید به جای RB7 به پایه GP0/CIN+/ICSPDAT ( پایه 7 میکرو) و به جای RB6 به پایه GP1/CIN-/ICSPCLK ( پایه 6 میکرو ) وصل کنید.

دیدگاه

ممنون خیلی لطف کردید .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X