اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پورت پارالل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پورت پارالل

با سلام خدمت دوستان

من برای CNC از پورت پارالل و MACH3 استفاده کردم و بدون مشکل هم کار میکرد تا اینکه برای استخراج جی کد ها نرم افزار Powermill 10 را نصب کردم و یه مشکل برام پیش اومد ؛ کرک نرم افزار پاورمیل هر یک دقیقه به کل پینهای خروجیه پورت پارالل یه پالس میفرسته که کل حرکت محورها را به هم میزنه .
    حالا سوالی که خواستم ازتون بپرسم اینه که چطور میتونم این مشکل را حل کنم؟ و یا چطور میشه جلوی دسترسی یه برنامه به پورت پارالل را گرفت؟

پاسخ : مشکل با پورت پارالل

سلام دوست عزیز
    تنها راهش اینه که وقتی با mach کار میکنی هرچی برنامه داری ببندی
    هرچی یعنی همه برنامه های باز ،به نفعته
    بچه بودم غصه وبالم نبود هيچكي حريفه شوروحالم نبود
    بچه كه بودم آسمون آبي بود حتي شباي ابري مهتابي بود

دیدگاه

مشکل از کرک پاورمیل هست و اون را هم لازم دارم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehdi.pisode
        با سلام خدمت دوستان
        نرم افزار Powermill 10 را نصب کردم و یه مشکل برام پیش اومد ؛ کرک نرم افزار پاورمیل هر یک دقیقه به کل پینهای خروجیه پورت پارالل یه پالس میفرسته
        آقا میشه کرک پاور میل 10 رو رو پرشین گیگ پ کنی من در به در دنبالش میگردم و کل پاور میل رو دارم ولی فقط فایل کرکشو ندارم
        تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
        داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

این که میگی به پینهای خروجی پالس میفرسته ربطی به کرک نداره
          منم نرم افزار آرتکم استفاده میکنم همین مشکلو داره باید ببندیش بعد با mach کار کنی
          من کرک power mill ندارم متاسفانه
          بچه بودم غصه وبالم نبود هيچكي حريفه شوروحالم نبود
          بچه كه بودم آسمون آبي بود حتي شباي ابري مهتابي بود

دیدگاه

پاورمیل به حالت سروری کار میکنه و این کرک میاد رو کامپیوتر یه سرور مجازی ایجاد میکنه و دقیقا همین کرک باعث بروز مشکل میشه.
            و این تغییرات روی پین در همه مواقع اتفاق میفته چه پاورمیل باز یا بسته باشه.

دیدگاه

سلام خسته نباشید
              من میخواو یک cnc ساده درست کنم و برای وصل کردن درایو استپر به پورت پارالل مشکل دارم با برنامه mach3 هم مدخوام کار کنم آیا پورت پارالل رو مستقیم میشه به درایو وصل کرد؟
              چون من وقتی این کارو کردم جواب نگرفتم .
              با تشکر

دیدگاه

خروجی پورت را در بسیاری موارد می توان بصورت مستقیم به درایور متصل کرد و این بستگی به جریان کشی طبقه ورودی درایور دارد. اما با این سطح از توضیحاتی که ارائه کرده اید، راهنمایی خاصی را نمی توان انجام داد.
                اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

[ممنون که پاسخ دادید من از درایو دارم استفاده میکنم که با پالس 5ولت 10میلی آمپر کار میکنه اما نمیدونم مستقیم باید به پورت پرینتر متصل بشه یا نه پیزی که رئو درایو نوشته اینه که ولتاژ +5 ولت مستقیم و با پالس متغیر منفی کار میکنه در ضمن باید بین اتصال درایو و پورت مقاومت هم بزارم یا نه ؟
                  نوع درایو هم kappa D080 6MD با تشکر.

دیدگاه

با شرایط ذکر شده معمولا در اتصال مستقیم پورت به درایورها مشکل خاصی به وجود نمی آید. اما با توجه به اینکه جریان Sink (جریان به سمت داخل پورت) در خروجی های TTL معمولا چند برابر جریان Source (جریان به سمت خارج پورت) است، می توانید:

1- تغذیه 5 ولتی را ایجاد کنید و به ورودی های مثبت فرمان های Pulse و Direction و Motor Free (یا Enable) متصل کنید و ورودی منفی آنها را هم به خروجی های پورت متصل کنید. زمین تغذیه 5 ولت باید با زمین پورت مشترک شوند.

2- برای اطمینان بیشتر از بافرهایی مانند 74244 یا 74245 بین خروجی پورت و ورودی درایور استفاده کنید.
                    اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                    دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                    برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                    وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                    قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                    اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                    ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

ممنون واقعا سایت خیلی خوب و فعالی دارید . :smile:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X