اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تعیین استاندار سیم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تعیین استاندار سیم

با سلام خدمت دوستان
    من میخواستم چند تا میکرو را به هم وصل کنم که برای این کار به 3 رشته سیم لازم دارم
    فاصله تقریبا 300 متر هست با پروتکل 485
    نوع سیمی که بتونه این دیتا رو انتقال بده چطور تعیین کنم ؟اصلا چه نوع سیمی خوبه؟
    به غیر از cat5 چون 8 رشته هست
    ممنون

پاسخ : تعیین استاندار سیم

باسلام.
    برای انتقال دیتا با پروتکل RS-485 دو سیم تلفنی بهم تابیده کافیست.بشرطی که مجموع سرعت انتقال دیتا
    کمتر از 2.5Mbps باشد.
    موفق باشید.
    من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

ممنون که پاسخ دادین
      اما تا جایی می دونم و پرسیدم سیم تلفنی مناسب نیست چون هم رشته ای هم شیلد نداره که باعث نویز و کاهش برد میشه

دیدگاه

من یه نمونه سیم توی مخابرات دیدم که خیلی کیفیت مطلوبی داشت روکشش هم مثلا اگه قرمز بود توش خط کوتاه بریده بریده نارنجی هم بود (مثل خط فاصله که پشت سر هم بگذاریم)جنسش هم الومینیوم بود فکر کنم بهش می گند سیم مخابراتی
        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

ممنون
          یعنی اگه برم تو امجد بگم سیم مخابراتی می دونن چیه و پیدا میشه؟ یا اسم دیگه ای داره؟فقط مال شرکت مخابرات نیست؟

دیدگاه

والا اسمش که تو اصفهان مخابراتی هست حالا من که مشخصاتش را گفتم یه سیمی هست مثل سیم تلفن فقط اولا الومینیومی هست و دوما روکشش اگه مثلا رنگ زمینش قرمز بود مثل خط فاصله هست که می گذاریم خط کوتاه ممتد از یه رنگ دیگه روش کشیده شده
            گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
            همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

باسلام.
              در انتقال دیتا با پروتکل RS-485 بدلیل وجود تقارن در سیگنالهای Send & Receive امکان تداخل ونویز به حداقل
              میرسه.دو رشته سیم تلفنی بهم تابیده هم مخابراتیه.
              موفق باشید.
              من دریافته ام که ایده های بزرگ هنگامی به ذهن راه می یابند که اراده کنیم چنین ایده هایی را داشته باشیم. "چارلز چاپلین "

دیدگاه

مرسی از پاسختون
                حالا یک سوال دیگه اینجا واسم پیش اومد و اونهم اینکه چرا سیم بهم تابیده نویز و کم میکنه؟
                یا سیم شیلد دار؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X