اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

امپلی 200 وات

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

امپلی 200 وات

سلام به دوستان لطفا نظر بدید که این مدار امپی که در پایین گذاشتم 200 واتی که گفته قدرت داره و درایوراش میتونن این ترانزیستورای قدرتو به راحتی درایو کنن میخوام بین این مدار و مدار دومی یکی برا ساب بسازم بنظرتون کدوم بهتره؟

پاسخ : امپلی 200 وات

سلام مصطفی جان
    هر دو مدار مدارات خوبی هستند.
    اگر برای ماشین میخوای مدارات ماسفتی به دلیل تولید گرمای زیاد کمتر استفاده میشن اما امپدانسهای پایین رو بهتر جواب میدن.و پایدارترند(نقل از استاد اشک)
    از نظر قیمت هم گرونترند.
    به شخصه مدارات ماسفتی رو بیشتر دوست دارم اما نه برای ماشین.
    برای ماشین من باشم BJT میسازم.
    طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
    امروز رو کامل زندگی کن...
    (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

نه برای ماشین نیست برای خونست اون سابم که عکسشو قبلا گذاشتم برا اون میخوام بسازم فقط نمیدونم کدومو بسازم

دیدگاه

اگر برا خونه میخوای من ماسفته رو پیشنهاد میکنم .البته این نظر منه .
        برای تغذیه که مشکلی نداری چ.ن مدارات ماسفتی با تغذیه بالاتری نسبت به bjt کار میکنن.
        طوری زندگی کن انگار امروز اخرین روز زندگیته!!!
        امروز رو کامل زندگی کن...
        (یه روز یعنی هیچوقت!)

دیدگاه

با سلام : نقشه دومیه (ماسفتیه) هر ماسفت 30 وات قویتر از ترانزیستور نقشه اولیه هست

نقشه اولیه هم از نظر مشخصات قطعات جابجا شده و مشکل داره (البته منظورم استباه در شماتیک مدار نیست)
          --------------------------- --------------------------

دیدگاه

شک نکن که ماسفته یه چیز دیگه است. هم قدرت هم کیفیت.
            خنده بر لب میزنم تا کس نداند راز من ورنه این دنیا که ما دیدیم خندیدن نداشت

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

رفتم برا ساختش فقط اگه بجای IRFP250 از IRFP240 استفاده کنم مشکلی نداره ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط آقای گـــــــــــــیــــــج (aswhu600 سابق)
                نقشه اولیه هم از نظر مشخصات قطعات جابجا شده و مشکل داره (البته منظورم استباه در شماتیک مدار نیست)
                میشه توضیح بدید یعنی چی قطعات جابجا شده و مشکلش چیه یعنی کار نمیکنه؟

دیدگاه

نه مشکلی نیست.

با عرض پوزش از دوستان عزیزم به علت پاره ای از مشکلات کمتر در خدمتتون هستم. التماس دعا

دیدگاه

مصطفی جان این مدار رو 8 اهم 100 وات میده یا 4 اهم ؟؟
                    ولتاژ تغذیه ای که به این مدار وصل کردی چقدر بود ؟؟ درحالت dc منظورم هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad1365
                      مصطفی جان این مدار رو 8 اهم 100 وات میده یا 4 اهم ؟؟
                      ولتاژ تغذیه ای که به این مدار وصل کردی چقدر بود ؟؟ درحالت dc منظورم هست
                      من مدار رو با 4 اهم (با ساب) تست کردم و قدرت کامل رو هم نگرفتم چون خازن تغذیه من رو هر خط فقط 2000 میکرو بود :mrgreen: برا همین وقتی ولوم میدادم صدای ساب قطع وصل میشد باید برم خازن بخرم که فعلا دستم خالیه :rolleyes:
                      ولتاژی هم که تست کردم 42 ولت dc بود
                      ولی به قدرت این مدار شک ندارم مطمئنم که این مدار اگه تغذیش خوب باشه راحت 4 5 تا بلندگو 12 اینچ رو جواب میده البته اون موقع باید به فکر حرارت تولیدیش هم باشیم میشه بخاری :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                        من مدار رو با 4 اهم (با ساب) تست کردم و قدرت کامل رو هم نگرفتم چون خازن تغذیه من رو هر خط فقط 2000 میکرو بود :mrgreen: برا همین وقتی ولوم میدادم صدای ساب قطع وصل میشد باید برم خازن بخرم که فعلا دستم خالیه :rolleyes:
                        ولتاژی هم که تست کردم 42 ولت dc بود
                        ولی به قدرت این مدار شک ندارم مطمئنم که این مدار اگه تغذیش خوب باشه راحت 4 5 تا بلندگو 12 اینچ رو جواب میده البته اون موقع باید به فکر حرارت تولیدیش هم باشیم میشه بخاری :biggrin:
                        تغذیه من هم 40 ولت در حالت دی سی هست.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
                          سلام به دوستان لطفا نظر بدید که این مدار امپی که در پایین گذاشتم 200 واتی که گفته قدرت داره و درایوراش میتونن این ترانزیستورای قدرتو به راحتی درایو کنن میخوام بین این مدار و مدار دومی یکی برا ساب بسازم بنظرتون کدوم بهتره؟

دومی خوبه اما یادتون نره قبل از چاپ معکوسش کنید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Daii-Stk
                            دومی خوبه اما یادتون نره قبل از چاپ معکوسش کنید!
                            Daii-Stk جان نیازی به بر عکس کردنش نیست.

دیدگاه

محمد جان اگر برای اون اکو قدیمیه میخوای اینم مناسبه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X