ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15
    2012/08/03
    تهران
    19
    0

نحوه چیدن خازن ها زیر fpga

سلام به همه اساتید :biggrin:
    امروز یکی از دوستان ترم بالایی دانشگاه بهم میل زد و ازم خواست که بردی رو که با fpga واسه پردازش تصویر ساخته بودو ببینم(واسه کار پایان نامش) , بعد هم ازم پرسید که جای خازن های عدسی smd که زیر fpga نصب میشن رو درست گذاشته یا نه؟!!!
    منم دستو پا شکسته یه جوابایی بهش دادم .... :read:
    دوستان اساتید نظر شما چیه ؟
    [font=]اینم شکل قرار گیری خازن ها توی این برد :[/font]

من همیشه واسه برد های خودم خازن ها رو اینجوری میچینم و البته خوب هم جواب میده.

ولی خوب مدل چیدن های دیگه رو هم دیدم.

یا

یک سوال کلی تر : ایا اصلا استانداردی راجه به این نوع چیدن ها وجود داره؟ منبعی واسش هست ؟(ما که ندیدیم), یا همه این نوع چیدن ها با آزمون و خطاست؟
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

پاسخ : نحوه چیدن خازن ها زیر fpga

وسطی از همه بهتره

نه هیچ قانونی نیست-قوانینش همون قوانین نویز و خازنهای gnd که مسیر رو پوشش میده
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2012/08/03
    تهران
    19
    0

مرسی از جوابتون
    ولی در کل اقای نجفی به نظر شما تفاوت اصلی طراحی این مدل ها در چیه؟
    مثلا ممکنه اون مدلی که من طراحی می کنم(شکل دومی) , در بعضی از موارد درست کار نکنه و اون مدلی که اساتیدم طراحی می کنند(شکل های سومی و چهارمی) در بعضی از موارد درست کار کنند ؟ و یا مثلا این طرحی که دوستم انجام داده(شکل اولی) ممکنه که در config یا شناسایی fpga در کامپیوتر یا در پردازش تصویر کار نکنه ؟
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط امیر حسین ملک
    مرسی از جوابتون
    ولی در کل اقای نجفی به نظر شما تفاوت اصلی طراحی این مدل ها در چیه؟
    مثلا ممکنه اون مدلی که من طراحی می کنم(شکل دومی) , در بعضی از موارد درست کار نکنه و اون مدلی که اساتیدم طراحی می کنند(شکل های سومی و چهارمی) در بعضی از موارد درست کار کنند ؟ و یا مثلا این طرحی که دوستم انجام داده(شکل اولی) ممکنه که در config یا شناسایی fpga در کامپیوتر یا در پردازش تصویر کار نکنه ؟
    نه اینجوری نیست-ببین هرچی پوشش بیشتر باشه بهتره-اینا مال از بین بردن نویزه-اثر نویز رو دیگه خودت میدونی
    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...
    2007/08/28
    شیراز
    305
    2

بهترین جای خازنها بالای برد هست، البته اگر برد multy layer باشه امکانش هست، در ضمن نزدیک بودن خازنها به FPGA هم اصلا مهم نیست تا یک اینچ فاصله هم داشته باشه، در صورت درست طراحی شدن، درست کار میکنه، کلا package TQFP مقدار اندوکتانس پایه هاش بیشتر از بقیه هست، بهتره از چند ظرفیت خازن مختلف استفاده بشه، که اینها فرکانسهای زیر 150MHz رو پوشش میدن، و برای فرکانسهای بالاتر خازن power plane ها کمک میکنه.
    در ضمن فرکانس کاری مدار هم از روی کلاک مشخص نمیشه، از روی Rise time و fall time مشخص میشه، و بردی که طراحی میشه باید طیف وسیعی که از فرکانس کلاک شروع میشه و به فرکانس Rise/fall time ختم میشه پوشش داده شه.
    2010/04/02
    67
    1

سلام بر دوستان عزیز
    آقا این خازنارو نذاری چی میشه؟
    اصلا این خازنا به کجا وصل میشن؟
    مقدار این خازنا چه قدره؟
    شما میگید زیر چیپ قرار میدن,یعنی مثلا اگه برد دو لایه باشه,چیپ تو لایه اول بخوره,خازنارو تو لایه دوم قرار میدن؟
    بعد شما چه جوری به این طرح های خازنی رسیدید؟بر اساس تجربه؟میشه این تجربه رو بهبودم بخشید؟
    اگه آی سی BGA بود چه کنیم؟یعنی خازنارو چه جوری بذاریم؟مثل spartan6.یعنی منظورم اینه که فرقی هم تو چینش میکنه؟

آقا پیشاپیش تشکر میکنم از جواب هاتون.
    2007/07/08
    تهران
    1,603
    36

نقل قول نوشته اصلی توسط guitartalayi
    سلام بر دوستان عزیز
    آقا این خازنارو نذاری چی میشه؟
    اصلا این خازنا به کجا وصل میشن؟
    مقدار این خازنا چه قدره؟
    شما میگید زیر چیپ قرار میدن,یعنی مثلا اگه برد دو لایه باشه,چیپ تو لایه اول بخوره,خازنارو تو لایه دوم قرار میدن؟
    بعد شما چه جوری به این طرح های خازنی رسیدید؟بر اساس تجربه؟میشه این تجربه رو بهبودم بخشید؟
    اگه آی سی BGA بود چه کنیم؟یعنی خازنارو چه جوری بذاریم؟مثل spartan6.یعنی منظورم اینه که فرقی هم تو چینش میکنه؟

آقا پیشاپیش تشکر میکنم از جواب هاتون.
    سلام
    اگه یک cpld معمولی مثل xc9572 داشته باشی و تو مسیر ولتاژش حداقل 4 تا خازن نباشه,خودت میبینی در impact پیدا میشه اما نمیتونه برنامه رو بپذیره
    این خازن ها بین 3 ولتاژ مختلف و gnd قرار میگیرن و مقدارشون 100 نانو هست.در دیتا شیت ها و در طرح های برد های آموزشی خود xilinx کاملا در مورد اینکه این خازن ها از کجا اومدن توضیح داده
    به پکیج چیپ ربطی نداره-بلاخره المان روی یک سطح نصب میشه و حتما زیرش این خازن ها قرار میگیرن
    هرچی خازن ها بیشتر بهتر
    چینش هم هرچه فشرده تر بهتر

فقط بدون به ازای هر پایه vcc که میبینی حداقل 1 یا 2 خازن باید قرا بگیره
    هم برای vccint و هم برای vccio و هم برای vccaux
    2009/01/28
    Th
    438
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید نجفی
    سلام
    اگه یک cpld معمولی مثل xc9572 داشته باشی و تو مسیر ولتاژش حداقل 4 تا خازن نباشه,خودت میبینی در impact پیدا میشه اما نمیتونه برنامه رو بپذیره
    من یه هدر برد برا 9572 درس کردم به قول و قوه ی الهی 1 دونه خازنم روش نیس .رگولاتورم نداره، ولتاژ تغذیشم از یه جا دیگه باید بدم (میخوام بگم نزدیکترین خازن 30-40 سانت با چیپ فاصله داره) . تازه کابل پروگرمر lpt 65 سانته
    و خیلی هم خوب پروگرم میشه!
    پشت به کنکور ، رو به سربازی...
    2007/03/16
    843
    11

پاسخ : نحوه چيدن خازن ها زير fpga

نقل قول نوشته اصلی توسط حميد نجفي
    سلام
    اگه يک cpld معمولي مثل xc9572 داشته باشي و تو مسير ولتاژش حداقل 4 تا خازن نباشه,خودت ميبيني در impact پيدا ميشه اما نميتونه برنامه رو بپذيره
    :question: oo: :surprised:
    2010/04/02
    67
    1

سلام بر جناب فاضل عزیز
    آقا نظر شما چیه؟چرا خازنارو میذارن؟
    البته حمل بر بی ادبی نباشه آقای نجفی.هدف بهره گیری از تمام تجربه هاست و جمع بندی اونها.
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15