اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پروگرم کردن بروش usb و یا rs232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پروگرم کردن بروش usb و یا rs232

با سلام
    بنده در بردی که دارم از AT91sam7s64 استفاده کرده و دارای پورت usb و سریال هستش.
    حالا برای برنامه ریزی میکرو از این دو پورت به مشکل برخوردم Sam-ba میکرو را مطابق روالش بالا میارم (یعنی پایه های PA0 - 2 و TST را Hight و فقط TST را سپس low میکنم ) حالا وقتی یکی از کابل ها را مابین لب تاپ و برد وصل میکنم نرم افزار sam-ba یا نرم افزار sam prog اجرا میکنم (با تنظیم نوع پورت و میکرو متصل شده) هیچگونه بردی با این میکرو در پورت رایانه نمی بینه.!

حالا اشکال کار بنده از کجا می تونه باشه؟؟

پاسخ : مشکل در پروگرم کردن بروش usb و یا rs232

چه ویندوزی دارید ؟
    www. a r m c e n t e r. o r g

دیدگاه

ویندوز سون 64بیتی
      البته با نصب نرم افزار VMWARE و نصب XP 32bit و استفاده از آن بازم با مشکل مواجه هستم
      اصلا بالونی که کنار ساعت باز میشه وسیله متصله به usb را ناشناس میدونه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جهرمی
        ویندوز سون 64بیتی
        البته با نصب نرم افزار VMWARE و نصب XP 32bit و استفاده از آن بازم با مشکل مواجه هستم
        اصلا بالونی که کنار ساعت باز میشه وسیله متصله به usb را ناشناس میدونه.
        واسه چه مدت پایه هارو یک نگه میدارید؟
        اصلا روالی رو که انجام میدید رو کامل توضیح بدید

دیدگاه

تغذیه برد قطع و پایه های PA0, PA1, PA2, TST را hight و برد را برای 10 ثانیه روشن میکنم پس از آن خاموش و پایه TST را Low و دوباره برد را روشن میکنم و الان هست که USB را که به کامپیوتر متصل میکنم بالونی در کنار ساعت ویندوز با پیغام USB Device Not Recognised ظاهر میشه

دیدگاه

مشکلی نیست شما اول sam-ba 2.12 رو از سایت اتمل دانلود کنید
            توی سون بالون نمیاد نمیدونم چرا ولی میتونید برید به device manager اون جا وقتی usb رو میزنید یه unknow device میده که میتونید update driver کنید.
            آموزش کامل این کار رو میتونید از سایت www.armcenter.org دانلود کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed-sh
              مشکلی نیست شما اول sam-ba 2.12 رو از سایت اتمل دانلود کنید
              توی سون بالون نمیاد نمیدونم چرا ولی میتونید برید به device manager اون جا وقتی usb رو میزنید یه unknow device میده که میتونید update driver کنید.
              آموزش کامل این کار رو میتونید از سایت www.armcenter.org دانلود کنید
              بنده نسخه جدید سمبا را دریافت و نصب کردم منتهی بازم بردم بشکل Unknown device شناخته میشه که بروزرسانی درایور آن هم باعث شناخت چیپ برد نمی شه.

دیدگاه

اگه مراحلی که تو آموزش هست رو دنبال کردید و نشد احتمالا مشکل از برد باشه مثلا کریستال اشتباه گذاشتید یا خازن های فیلتر pll اشتباه هست

دیدگاه

با برد دیگری مشابه همین برد تست گرفتم و تا ارتباط و شناخت توسط رایانه پیش رفتم
                  اما برد قبلی هنوز دچار این مشکل unknown devices هست امکان داره که آیسی در اثر حرارت زمان مونتاژکاری آسیب دیده یا سوخته باشه؟
                  در هر دو برد برای پایه های 8,54,12,24,64 خازن 4.7میکرو با چهارتا 100نانوفاراد که با یکدیگر موازی هستند قرار دادم البته مطابق نقشه خازن دیگری هم 2.2میکرو فاراد بایستی میگذاشتم که نوع SMD آنرا نیافتم با این حال یکی از بردها جواب می دهد و دیگری نه. کریستال برای هر دو 18.432مگاهرتز انتخاب کردم

بنظرتون مشکل از چی می تواند باشد؟

دیدگاه

اتمل احتمال سوختنش خیلی کمه
                    یه بار دیگه از اول برود رو واسه اتصال usb آمده کن بعد device manager رو باز کن حالا usb رو وصل کن ببین تو device manager چی اضافه میشه [unknow device یا atxxxx یا gsm camera یا atmel serial]
                    هر کدوم از این 4 تا که بیاد یعنی میکرو مشکل نداره این کار را بکن بعد بگو کدوم به device manager اضافه شد.

دیدگاه

دوبار دیگر هم آزمایش کردم
                      منتهی در هر بار باز هم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جهرمی
                        دوبار دیگر هم آزمایش کردم
                        منتهی در هر بار باز هم

سلام
                        من هم دقیقاً دقیقاً دقیقاً همین مشکل رو دارم، بوردم سالمه چون با J-link تستش کردم، اما نمیدونم چرا با USB این ایراد رو پیدا میکنه
                        من بجای دو مقاومت 300 کیلو اهم ، 330 کیلواهم قرار دادم، امکان داره اشکال از این باشه؟
                        Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                        // - - - - - - - - - -
                        برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                        // - - - - - - - - - -
                        اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                        // - - - - - - - - - -

دیدگاه

این خطا یعنی یه مشکل سخت افزاری دارید مثلا کریستال به خوبی به برد وصل نیست یا پین های میکرو به پورت usb اتصال نداره یا تو شماتیک برد اشتباه کردید یا لیحم کاری. یا مراحل boot به درستی انجام نشده
                          از jtag استفاده کنید ببینید میکرو سالم هست یا نه.

دیدگاه

@خیری
                            نه مقاومت رو هم بردارید مشکل پیش نمیاد تنها مقاومت مهم ۱/۵ کیلو هست که usb host کامپیوتر میفهمه یه چیزی بهش وصل شده باقی خازن مقاومت ها سرکاری هست :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed-sh
                              @خیری
                              نه مقاومت رو هم بردارید مشکل پیش نمیاد تنها مقاومت مهم ۱/۵ کیلو هست که usb host کامپیوتر میفهمه یه چیزی بهش وصل شده باقی خازن مقاومت ها سرکاری هست :nerd:
                              من با j-tag میکرو را پروگرم کردم. اما وقتی از طریق Sam-ba این کارو انجام میدم باز همین پیغام ظاهر میشه
                              شاید ارتباط میکرو با یو اس بی از نظر سخت افزاری مشکل داره که دارم روش کار میکنم...

از توضیحات شما ممنونم.
                              Reveng will surely come... Your hard time are ahead
                              // - - - - - - - - - -
                              برگه های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز میآ*دهند. فرانسوا ولتر
                              // - - - - - - - - - -
                              اگر برای هرچیزی به غیر از علاقه ی شدیدتان به الکترونیک تلاش کنید ، خیلی دور نخواهید رفت / خیلی هم خوب نخواهید شد.
                              // - - - - - - - - - -

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X