اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کارکرد چند ماژول hmt یا rfm12 در یک محیط کنار هم

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کارکرد چند ماژول hmt یا rfm12 در یک محیط کنار هم

دوستان سلام یه سوال دارم
    اگه مثلا 10 تا فرستنده بخواهند برای یک گیرنده که مثل rfm12 همزمان روی یک فرکانس اطلاعات بفرستند و فرستنده ها هم کد بندی (نرم افزاری )شده باشند چه اتفاقی می افتد آیا تداخل پیدا می کنند یا نه؟؟
    ممنون.
    نیا باران . . . زمین جای قشنگی نیست !
    من از اهل زمینم خوب می دانم که
    گل در عقد زنبور است ولی سودای بلبل دارد و پروانه را هم دوست می دارد . . .

پاسخ : کارکرد چند ماژول hmt یا rfm12 در یک محیط کنار هم

اینا فرکانسشون دقیق یه اندازه که نیست.
    باهم فرق میکنن.هرچند کم ولی چون دیجیتاله مشکلی پیش نمیاد.
    هیچ مشکلی پیش نمیاد.
    ?Why not

دیدگاه

نوشته اصلی توسط QUARK
      اینا فرکانسشون دقیق یه اندازه که نیست.
      هیچ مشکلی پیش نمیاد.
      اقا دمت گرم یعنی اگه حتی همه دقیق 434 باشه بازم مشکلی پیش نمی یاد یعنی چه دیجیتاله لطفا توضیح بدید

دیدگاه

عزیز مشکل پیش میاد اما خودت نرم افزاری فرکانس همه رو متفاوت کن.
        اگه جفتشون تویه پهنای باند همه دیگه قرار بگیرن مشکل پیش میاد.و دیتا شاید از بعضی هاشون فرستاده نشه اما به طور نرم افزاری قایل حله

دیدگاه

نوشته اصلی توسط akbar8
          عزیز مشکل پیش میاد اما خودت نرم افزاری فرکانس همه رو متفاوت کن.
          اگه جفتشون تویه پهنای باند همه دیگه قرار بگیرن مشکل پیش میاد.و دیتا شاید از بعضی هاشون فرستاده نشه اما به طور نرم افزاری قایل حله
          ممنون
          به طور نرم افزاری یعنی baud رو تغییر بدم یا منظورتون rfm هاست که می شه خود فرکانس ماژول رو تغییر داد یا کد بندی نرم افزاری منظورتونه
          اگه توضیح بدبد ممنون می شم

دیدگاه

کـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ـــــــــمـــکـــــــــــــــــــــــ :sad:

دیدگاه

سلام
              در صورتی که فرکانس کریر همگی مخالف هم باشه تاثیری روی هم نمی گذارن

هیچ مشکلی پیش نمیاد.
              دوستمون هم به نکته جالبی اشاره کردن چون دیجیتالی هست می تونستن با روش DSSS همچین کاری رو در پیش بگرین اما چون روش مودلاسیون FSK و بدون دنباله بیتی هست پس همچنین روشی که حاصل روش برداری عمودی هست صادق نیست

جالبی این ماژول DQD و PLL با استپهای متفاوت هست که شما می تونین چند تا از اینها رو به راحتی در کنار هم به کار بگرین(بازم با تاکید بر مخالف بودن فرکانس کریر ارسالی).
              هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                سلام
                در صورتی که فرکانس کریر همگی مخالف هم باشه تاثیری روی هم نمی گذارن

دوستمون هم به نکته جالبی اشاره کردن چون دیجیتالی هست می تونستن با روش DSSS همچین کاری رو در پیش بگرین اما چون روش مودلاسیون FSK و بدون دنباله بیتی هست پس همچنین روشی که حاصل روش برداری عمودی هست صادق نیست

جالبی این ماژول DQD و PLL با استپهای متفاوت هست که شما می تونین چند تا از اینها رو به راحتی در کنار هم به کار بگرین(بازم با تاکید بر مخالف بودن فرکانس کریر ارسالی).
                ممنون از جوابتون
                اگر چه نفهمیدم Data quality detection (DQD) یعنی چه
                ولی فکر می کنم شیفت فرکانسی برای زمانی کار برد دارد که مثلا 3 جفت فرستنده گبرمده داشته باشیم نه 3 فرستنده 1گیرنده درسته؟؟؟

دیدگاه

سلام
                  شیفت فاز تنها یک روش مودلاسیون فرکانسی هست در ارسال سه فرستنده به یک گیرنده اجرای دستورات منوط به برنامه نویسی شما خواهد بود یعنی سریعترین و پر قدرت ترین سیگنال ،سیگنال برنده در دریافت گیرنده هست و یا اگر سیستم به صورت فرمان باز و بسته کردن هست آخرین سیگنال می تونه فرمان آخری رو اجرا کنه.

ماژول rfm قابلیتهای زیادی داره و از بین آنها توسط dqd شما می تونین به داده ارسالی و دریافتی اعتماد کاملی داشته باشین و بر خلاف ask ها ، در صورت وجود چندین فرستنده ، داده دریافتی طبق توضیحات بالا مطمئن ترین و پر قدرترین سیگنال خواهد بود
                  هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

با سلام به همه دوستان عزیز من تجربه کار کردن با سرعت بالا با ماژول های rfm12b رو داشتم فاصله کاری فرستنده تا گیرنده حدود 10سانتی متر بود و به شدت بد میگرفت و معمولآ نمیگرفت.شاید اگه فاصله بیشتر میشد این مشکل برطرف میشد ولی برای من نشد.طرح هم طرح واکی تاکی بود که تو یک دستگاه یک ماژول به صورت فرستنده و یکی گیرنده بود.راستی یادم رفت بگم رنج فرکامسی خیلی مهم من تا باند فرکانسی رو عوض نکردم بهم جواب نمیداد.یکی روی 434 یک دیگه 868 با 915هم جالب بود که جواب نمیداد.
                    امیدوارم تجربه من به درد شما بخورد :nerd:
                    موفق و موید باشید
                    روزگاري مردم دنيا دلشان درد نداشت هر کسي غصه ي اينکه چه ميکرد نداشت چشمه ي سادگي از لطف زمين ميجوشيد خودمانيم .... زمين اين همه نامرد نداشت

دیدگاه

برادر من قبلا با hmtr این کارو کردم rfm هم که فرکانسش قابل تغییره. برو فرکانس ماژول هات نرم افزاری تغییر بده طوری تویههنای باند یکدیگر قرار نگیرن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                        سلام
                        شیفت فاز تنها یک روش مودلاسیون فرکانسی هست در ارسال سه فرستنده به یک گیرنده اجرای دستورات منوط به برنامه نویسی شما خواهد بود یعنی سریعترین و پر قدرت ترین سیگنال ،سیگنال برنده در دریافت گیرنده هست و یا اگر سیستم به صورت فرمان باز و بسته کردن هست آخرین سیگنال می تونه فرمان آخری رو اجرا کنه.

ماژول rfm قابلیتهای زیادی داره و از بین آنها توسط dqd شما می تونین به داده ارسالی و دریافتی اعتماد کاملی داشته باشین و بر خلاف ask ها ، در صورت وجود چندین فرستنده ، داده دریافتی طبق توضیحات بالا مطمئن ترین و پر قدرترین سیگنال خواهد بود
                        سلام
                        جالبه کلمه ی multi channel و multi pll زیاد تو دیتا شیتش هست ولی من یادمه قبلا که راش انداخته بودن تو رجیستر هاش همچین چیزی نداشت فقط می شد ,433,915 , 868, رو فعال کرد حالا این مولتی چنل احتمالا همینا هستند.

اگه شما باش کار کردید و کدی دارید لطف می کنید اگه بزارید ما هم استفاده کنیم چون یا rfmbp می خرو یا ماژول های drf که واقعا معلوم نیست چه بردی دارند؟؟

این dqd بر چه اسا کار می کنه نرم افزاری از خود شرکته یا سخت افزاریه؟

ممنون از جواب هاتون

دیدگاه

data qaulity detectهمانطور که از اسمش پیداست کیفیت سیگنال دریافتی را اشکار میکند و در جدول رجیستر ها هم میتونی یکی از مقادیر 4تا7 رو به اون اختصاص بدی که 7 مسلمآ احتمال گرفتن خطا را کمتر میکند.
                          نوع فیلترت هم میتونه انالوگ یا دیجیتال باشه و اینکه میتونی کلاک ارسالی به طور اتومات و با سرعت های بالا یا پایین بگیری که مد دستی هم قابل تعریف هست(کلآ دیوونه این کاستومایز های rfm هستم تا ریزترین بخش رو میتونی تغییر بدی :mrgreen
                          برای یادگیری و فهمیدن کدهاهم تو نت دنبال نرم افزار rfm12b command calculater بگرد اگه پیدا نکردی بگو بزارم.خیلی کمکت میکنه.
                          نوشته اصلی توسط davood 00
                          سلام
                          جالبه کلمه ی multi channel و multi pll زیاد تو دیتا شیتش هست ولی من یادمه قبلا که راش انداخته بودن تو رجیستر هاش همچین چیزی نداشت فقط می شد ,433,915 , 868, رو فعال کرد حالا این مولتی چنل احتمالا همینا هستند.

اگه شما باش کار کردید و کدی دارید لطف می کنید اگه بزارید ما هم استفاده کنیم چون یا rfmbp می خرو یا ماژول های drf که واقعا معلوم نیست چه بردی دارند؟؟

این dqd بر چه اسا کار می کنه نرم افزاری از خود شرکته یا سخت افزاریه؟

ممنون از جواب هاتون
                          نه دیگه نشد مهندس تو قسمت سوم این نرم افزاره که بهت گفتم شما با استپ های 25و50کیلو میتونی فرکانس ماژول رو تغییر بدی که من با 5-6بار تغییر تو رنج های متفاوت جواب نگرفتم و در نهایت رنج فرکانس اصلی رو تغییر دادم.اسم رجیستر اون قسمت هم frequncy setting commandهست.
                          rfmها ماژول های خوبی هستن من هم با بیسیک - هم با c راه انداختم شون.حتی صوتم با نرخ بالا منتقل کردم.
                          موفق باشید :nerd:
                          روزگاري مردم دنيا دلشان درد نداشت هر کسي غصه ي اينکه چه ميکرد نداشت چشمه ي سادگي از لطف زمين ميجوشيد خودمانيم .... زمين اين همه نامرد نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط galaxy_y
                            data qaulity detectهمانطور که از اسمش پیداست کیفیت سیگنال دریافتی را اشکار میکند و در جدول رجیستر ها هم میتونی یکی از مقادیر 4تا7 رو به اون اختصاص بدی که 7 مسلمآ احتمال گرفتن خطا را کمتر میکند.
                            نوع فیلترت هم میتونه انالوگ یا دیجیتال باشه و اینکه میتونی کلاک ارسالی به طور اتومات و با سرعت های بالا یا پایین بگیری که مد دستی هم قابل تعریف هست(کلآ دیوونه این کاستومایز های rfm هستم تا ریزترین بخش رو میتونی تغییر بدی :mrgreen
                            برای یادگیری و فهمیدن کدهاهم تو نت دنبال نرم افزار rfm12b command calculater بگرد اگه پیدا نکردی بگو بزارم.خیلی کمکت میکنه.نه دیگه نشد مهندس تو قسمت سوم این نرم افزاره که بهت گفتم شما با استپ های 25و50کیلو میتونی فرکانس ماژول رو تغییر بدی که من با 5-6بار تغییر تو رنج های متفاوت جواب نگرفتم و در نهایت رنج فرکانس اصلی رو تغییر دادم.اسم رجیستر اون قسمت هم frequncy setting commandهست.
                            rfmها ماژول های خوبی هستن من هم با بیسیک - هم با c راه انداختم شون.حتی صوتم با نرخ بالا منتقل کردم.
                            موفق باشید :nerd:
                            سلام
                            واقعا مازول های خوبی هستند من قبلا به زور (با خون دل ) 1 بایت فرستادم داشتم روش کار می کردم که دیگه یه مشکلی برام پیش اومد بیخیالش شدم حالا می خوام rfm12bp رو بگیرم باش کار کنم .اگه شما یه کد نمونه ساده دارید خواهشن بزارید که من نرم از اول دیتا شیت رو بخونم چون یادمه 12 بایتو بعد 5بایتو می فرستادم نمیدون چی می کردم اگه کدی دارید بزارید استفاده کنیم
                            ممنون

دیدگاه

:(( چی شد درنهایت؟
                              بهترین راه برای اینکه اطلاعات چندین فرستنده رو یک گیرنده تداخل نداشته باشن چیه !؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X