اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال میکرو به دانگل بلوتوث

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال میکرو به دانگل بلوتوث

سلام خدمت همه دوستان و اساتید محترم ...
    من برای یه پروژه نیاز دارم که میکروکنترولر رو به بلوتوث متصل کنم و با اون انتقال اطلاعات انجام بدم...از اونجا که استفاده از ماژول بلوتوث پر هزینه است به فکر استفاده از این دانگل های بلوتوث افتادم...بعد از کلی جستجو فهمیدم مشکل اینجاست که میکرو نمیتونه با usb ارتباط بر قرار کنه... :cry2: و ارتباط باید از نوع uart باشه...یا اینکه از میکرو با قابلیت ساپورت usb استفاده بشه...
    در اینجا چندتا موضوع مطرحه:
    1-مدار این دانگل ها شامل همون ماژول بلوتوثه به علاوه یه مبدل به usb ...ولی یه مشکل که هست اینه که کل مدار به صورت یکجاست و نمیشه گفت که کدوم ماژول بلوتوثه و کدوم مبدله...و نمیشه تشخیص داد پایه ها هر کدوم چیه...من حتی آی سی اونا رو هم تو اینترنت سرچ کردم ولی چیزی پیدا نکردم... :angry:
    2-میکرو با قابلیت ساپورت usb هست که بشه باهاش اینکار رو انجام داد؟چطوری باید راه اندازیش کنیم؟می ارزه که ازش استفاده کنیم یا قرار دردسراش و هزینه کار بیشتر بشه؟...
    3-بعد از اینا به این فکر افتادم که از یه مبدل usb استفاده کنیم دانگل های بلوتوث که خودشون usb هستن ما کافیه برای اتصال میکرو از یه مبدل usb استفاده کنیم که فک کنم به وسیله ft232 بشه اینکارو کرد ولی بازم میمونه موضوع راه اندازیش...

حالا کسی میتونه راهنمایی کنه که چیکار میشه کرد...من خودم مبتدیم و خیلی چیزارو نمیدونم...ولی علاقه خیلی زیادی دارم...این پروژه هم برام خیلی مهمه...نظری دارین؟میشه اینکارو کرد؟
    در حال بررسی
    ------>اتصال دانگل بلوتوث به میکرو
    ------>اتصال ماژول بلوتوث موبایل به میکرو

پاسخ : اتصال میکرو به دانگل بلوتوث

سلام دیروز یادم رفت عکس از این دانگل های بلوتوث بزارم...
    اینم یکسری عکس...

در حال بررسی

دیدگاه

با جستجو فراوان و اطلاعاتی که در زمینه تعمیرات موبایل دارم فکر کردم شاید بشه از ماژول بلوتوث موبایل استفاده کنیم که قیمتش نسبتا ارزونه و میشه راحت اونو خریداری کرد...
      ماژول بلوتوث N70-N82 : http://www.mehreganpart.com/product/...7%D9%85%D9%84/

اینم عکسش:

اینم پایه هاش:
      http://uplod.ir/sh1x07yl6oey/bluetooth_module.jpg.htm

اساتید یه نیگا بندازن ببینن میشه این ماژول رو راه اندازی کرد...
      در حال بررسی

دیدگاه

دوستان چرا هیشکی چیزی نمیگه...من یه هفته از صبح تا شب فقط داشتم اینترنت رو زیر رو میکردم... :cry2: گفتم که زیاد بلد نیستم ...به کمک نیاز دارم...
        حداقل یه چهارتا بد و بیرا بگین آدم دلش خوش بشه یکی بالاخره یه چیزی گفت... :cry2:
        در حال بررسی

دیدگاه

-بعد از اینا به این فکر افتادم که از یه مبدل usb استفاده کنیم دانگل های بلوتوث که خودشون usb هستن ما کافیه برای اتصال میکرو از یه مبدل usb استفاده کنیم که فک کنم به وسیله ft232 بشه اینکارو کرد ولی بازم میمونه موضوع راه اندازیش...
          این چیپ خودش usb client هست. نمیتونید 2 تا client رو به هم وصل کنید. باید یه چیپ usb host بگیرید.این از سخت افزارش. برای شناسوندن هم من نمیدونم از چه سیستمی استفاده میکنه تا بگم چقدر دردسر داره. باید یکی از درایور هاش رو پیدا کنید و بررسی کنید که نحوه ارتباط چطوری هست.
          [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
            این چیپ خودش usb client هست. نمیتونید 2 تا client رو به هم وصل کنید. باید یه چیپ usb host بگیرید.این از سخت افزارش. برای شناسوندن هم من نمیدونم از چه سیستمی استفاده میکنه تا بگم چقدر دردسر داره. باید یکی از درایور هاش رو پیدا کنید و بررسی کنید که نحوه ارتباط چطوری هست.
            ممنون از شما...
            یه سوال...با این کار سرعت پایین نمیاد؟
            این دانگل ها درایورشون داخل آی سی شون قرار گرفته و وقتی به کامپیوتر متصلشون میکنیم سری شناسایی و نصب میشن...میشه درایور رو از آسی بیرون کشید ولی چجوری من اطلاع ندارم میگردم ببینم چیکار میشه کرد...
            دوستان هم کمک کنن لطفا...
            راستی نظرتون درباره ماژول بلوتوث موبایل چیه؟فکر میکنم جواب بده...
            در حال بررسی

دیدگاه

به نظر من اگه از چیپ های موبایل استفاده کنید علاوه بر دردسر های PCB بعید میدونم که بتونید انتن رو طراحی کنید.احتمالا سر این قضیه مشکلاتی ایجاد بشه. من نقشه n82 رو نداشتم ولی ازنقشه n73 قسمت بلوتوثش رو رو این پایین گزاشتم تا پایه ها و سیگنال های لازم رو ببینید.
              اگر هم بخواید از هاست استفاده کنید به نظر من دنبال برنامه های انالیز دیتا باشید. یعنی تمام دیتایی که از طریق usb میاد و میره رو مانیتور میکنه و میگه تحت چه کلاسی کار میکنه و..... با این کار به یه نتایجی شاید برسید.
              [img width=477 height=100]http://www.eca.ir/pic/upload/agazade.png[/img]

دیدگاه

این لینکhttp://www.microchip.com/forums/m489233.aspx رو ببینید با دانگل و pic کار کرده!

دیدگاه

سلام
                  من پیشنهاد دارم بجای اینکه بیای این ماژول های بلوتو ثو بشناسی و سر در بیاری چی ب چی هست کلی اذیت بشی...
                  خودت بیا یه ارتباط بلو توث گونه ایجاد کن خلاصه بلوتوث هم نوعی ارتباط رادیویی دیگه..

این ایده من بود :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط shahinbahari
                    به نظر من اگه از چیپ های موبایل استفاده کنید علاوه بر دردسر های PCB بعید میدونم که بتونید انتن رو طراحی کنید.احتمالا سر این قضیه مشکلاتی ایجاد بشه. من نقشه n82 رو نداشتم ولی ازنقشه n73 قسمت بلوتوثش رو رو این پایین گزاشتم تا پایه ها و سیگنال های لازم رو ببینید.
                    اگر هم بخواید از هاست استفاده کنید به نظر من دنبال برنامه های انالیز دیتا باشید. یعنی تمام دیتایی که از طریق usb میاد و میره رو مانیتور میکنه و میگه تحت چه کلاسی کار میکنه و..... با این کار به یه نتایجی شاید برسید.
                    در ابتدا بگم این از درایورا که گشتم و پیدا کردم...
                    این فایلایی که تو سیستم خودم بود...وقتی بلوتوث رو به سیستمم وصل کردم 4 تا درایور نصب کرد که من هرچی فایل مربوط به این 4 تا بود کشیدم بیرون...
                    http://uplod.ir/44tyhu0qzx8i/BT_USB.rar.htm
                    اینم از اینترنت پیدا کردم ولی حجمش زیاده که همشون مال دانگل های بلوتوثه که اونی که من استفاده میکنم و به بلوتوث بند انگشتی معروفه هم جزوشه...لیستش هم تو همین پیجه ولی مشکل اینه که کلش یجاست حدود 28 مگ...
                    http://drivers.awdit.com/download/87164/
                    همونطور که در میبینید در n73 قسمت بلوتوث به صورت ماژول نیست و ما همونطور که گفتین مشکل PCB خواهیم داشت...

ولی در n70 بلوتوث به شکل ماژوله و ما مشکل زیادی نداریم...البته میگم مشکل زیادی نداریم چون من زیاد با smd کار کردم...شکل ماژول هم که قبلا گذاشته بودم...

در حال بررسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
                      سلام
                      من پیشنهاد دارم بجای اینکه بیای این ماژول های بلوتو ثو بشناسی و سر در بیاری چی ب چی هست کلی اذیت بشی...
                      خودت بیا یه ارتباط بلو توث گونه ایجاد کن خلاصه بلوتوث هم نوعی ارتباط رادیویی دیگه..

این ایده من بود :applause:
                      دوست من ایدت خوبه...ولی وقتی یه چیزی هست چرا دوباره الکی وقت بزاریم...
                      در حال بررسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SOIL2020
                        اینم از اینترنت پیدا کردم ولی حجمش زیاده که همشون مال دانگل های بلوتوثه که اونی که من استفاده میکنم و به بلوتوث بند انگشتی معروفه هم جزوشه...لیستش هم تو همین پیجه ولی مشکل اینه که کلش یجاست حدود 28 مگ...
                        http://drivers.awdit.com/download/87164/
                        اینم لیست تمام درایور های که تو این فایل rar هست...
                        http://uplod.ir/1ybu1s42f3bb/device.txt.htm
                        اینم مشخصات دانگل خودم...

Silicon Wave Bluetooth Wireless Adapter

Hardware ID:
                        USB\VID_0C10&PID_0000&REV_1915
                        USB\VID_0C10&PID_0000

Compatible IDs:
                        USB\CLASS_E0&SUBCLASS_01&PROT_01
                        USB\CLASS_E0&SUBCLASS_01
                        USB\CLASS_E0
                        در حال بررسی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                          این لینکhttp://www.microchip.com/forums/m489233.aspx رو ببینید با دانگل و pic کار کرده!
                          این صفحه که باز نمیشه .... :cry2:
                          در حال بررسی

دیدگاه

برای من که باز میشه! با ...شکن امتحان کنید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voyager2020
                              برای من که باز میشه! با ...شکن امتحان کنید
                              باز شد ولی به در دم نخورد این معلوم نیست باهاش چیکار کرد فقط یه مدار داده و برنامه که هی ورژن جدید برنامه رو داده...دیگه توضیح نداده چه امکاناتی داره چیکار میشه باهاش کرد...منم که از برنامش سر در نمیارم :angry: اگه کسی نیگا کرده یه توضیحی بده...
                              اینجا میخوایم با AVR راش بندازیم...
                              در حال بررسی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X