اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نویز شدید(صدای نامفهوم) هنگام ضبط صوت توسط atmega32 و میکروفن خازنی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نویز شدید(صدای نامفهوم) هنگام ضبط صوت توسط atmega32 و میکروفن خازنی

سلام دوستان
    مدار ضبط و پخش صورت از روی کارت mmc رو که مقالش توی همین انجمن به اسم آقای نبی زاده بود رو بستم.
    همه چیز درست کار میکنه و کارت mmc هم راحت شناسایی شد ، اما مشکل اینجاست که وقتی صدایی ضبط میکنم و بعدش پخش میکنم ، خیلی نا مفهمومه مثلا اگه بگم 1 2 3 و پخش کنم ، فقط متوجه میشم که 3 چیز گفته میشه :mrgreen: اومدم بجای dac از روش R-2R از خود آیسی DAC استفاده کردم ولی بازم صدا نا مفهوم بود ، از 2 مدل اسپیکر مختلف هم استفاده کردم فایده نداشت :sad: صدای پس زمینه نویز خاصی نداره، پس فکر نکنم قسمت پخش مشکلی داشته باشه ، هر چی هست مربوط به قسمت ضبط باید بشه :-? هر صدایی ضبط کنم بصورت یه صدای نا مفهوم خش دار پخش میشه ، مدار قسمت میکروفن رو اینطوری بستم :

بنظرتون چه تغییرای تو این قسمت بدم تا صدا بهتر بشه ؟

پاسخ : نویز شدید(صدای نامفهوم) هنگام ضبط صوت توسط atmega32 و میکروفن خازنی

دوستان کسی نظری نداره ؟ :sad:

دیدگاه

اگر برای ساخت سیگنال از روش R-2R استفاده میکنید این روش اصلا برای ساخت سیگنال سینوسی خوب نیست و از داک استفاده کنید

دیدگاه

با فیلتر سلوشن یه فیلتر تو محدوده صوتی طراحی کن و تو مسیرت قرار بده
        تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
        تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

دوستان مداری تست شده برای قسمت اتصال میکروفن خازنی به میکرو و قسمت پخش از dac تا اسپیکر دارید ؟ قسمت اتصال dac نیاز نیست ، از خروجی dac تا اسپیکر

دیدگاه

دوستان کسی نظری نداره ؟ :sad:

دیدگاه

یه حدثی میزنم با اینکه تو این مدار تجربه ندارم.
              اگه از برق آداپتور استفاده می کنی یه بار با باتری تست کن، مدارت هم دور کن از چیزای نویز زا. ببین تغییری می کنه؟
              آخه لپتاپ من با این همه ادعا، کارت صداش با این همه فیلتر، آداپتورش به این گرونی، وقتی میخوام صدا ضبط کنم کلی نویز داره، آداپتورو که قط می کنم درست میشه.
              اینا همش حدثه که خب ممکنه یهو کمکت کنه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X