اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

استفاده از یک MMC برای دو میکرو مگا 32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

استفاده از یک MMC برای دو میکرو مگا 32

با سلام

میخوام یک میکرو اطلاعاتی را رو رم بریزه و میکروی دیگه اطلاعاتو از این مموری برداره ؟؟؟ میشه یک MMC را به دو میکرو وصل کنم. البته بگم نیازی نیست به طور همزمان ازش استفاده کنند . وقتی ایم میکرو اطلاعاتو میریزه اون یکی کاری به MMC نداره .

در ضمن نمی تونماز USART استفاده کنم چون پورتهای 2 میکروم کامل اشغال هستند .
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

پاسخ : استفاده از یک MMC برای دو میکرو مگا 32

mmc که نیازی به سریال نداره SPI است
    میتونی این کار رو به راحتی انجام بدی بدون هیچ تغییرات اضافه به این صورت که پایه های spi دو میکرو را به هم وصل میکنی و اونها رو به mmc وصل میکنی
    شما هر وقت به میکرو 1 بگی اطلاعات رو بخونه این کار رو برات انجام میده و به میکرو شماره 2 کاری نداره با اینکه روی یک خط ارتباطی هستند
    فقط اینکه حواست باید باشه که میکرو شماره 2 نباید spi توی این لحظه فعال باشه

این کار رو میتونی برعکس هم انجام بدی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ShahiMV
      mmc که نیازی به سریال نداره SPI است
      میتونی این کار رو به راحتی انجام بدی بدون هیچ تغییرات اضافه به این صورت که پایه های spi دو میکرو را به هم وصل میکنی و اونها رو به mmc وصل میکنی
      شما هر وقت به میکرو 1 بگی اطلاعات رو بخونه این کار رو برات انجام میده و به میکرو شماره 2 کاری نداره با اینکه روی یک خط ارتباطی هستند
      فقط اینکه حواست باید باشه که میکرو شماره 2 نباید spi توی این لحظه فعال باشه

این کار رو میتونی برعکس هم انجام بدی
      من تو نظرم این بود که یک رله 5 ولت استفاده کنم که Chip Select را از این میکره به اون میکرو وصل کنم . پس نیازی نیست ؟

اینجوری میارم پایه ریست میکرو 2 را غیر زمین میکنم که با mmc کاری نداشته باشه و هروقت کارم تموم شد پایه ریست را vcc میکنم که اون میکرو کارش را آغاز کنه .
      دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط starsoheil
        من تو نظرم این بود که یک رله 5 ولت استفاده کنم که Chip Select را از این میکره به اون میکرو وصل کنم . پس نیازی نیست ؟
        این همه قطعه واسه سوئیچ هست تو دست گذاشتی رو رله.
        ?Why not

دیدگاه

نوشته اصلی توسط QUARK
          این همه قطعه واسه سوئیچ هست تو دست گذاشتی رو رله.
          مثلا از چی استفاده کنم ؟؟

البته الان که نیازش ندارم ولی دونستنش خالی از لطف نیست

دیدگاه

ترازیستور یکی از وظایفش سوئیچِ.
            ?Why not

دیدگاه

نوشته اصلی توسط QUARK
              ترازیستور یکی از وظایفش سوئیچِ.
              مثلا چه ترانزیستوری ؟؟؟ شماتیک ارائه میدید ؟

آخه من رشتم برق نبوده ؟؟ :eek:؟ میتونید یک راهنمایی کنید .

دیدگاه

هر ترانزیستوری.
                وقتی که به بیس ترانزیستور ولتاژی برایر با صفر بدیم اتصال کلکتور و امیتر بازِ.
                و وقتی به بیس ترانزیستور 5 ولت رو بدیم اتصال بین امیتر و کلکتور بسته میشه.
                ?Why not

دیدگاه

نوشته اصلی توسط QUARK
                  هر ترانزیستوری.
                  وقتی که به بیس ترانزیستور ولتاژی برایر با صفر بدیم اتصال کلکتور و امیتر بازِ.
                  و وقتی به بیس ترانزیستور 5 ولت رو بدیم اتصال بین امیتر و کلکتور بسته میشه.
                  خوب عزیز این که سوئیچ نیست ؟؟؟ کلیده . من میخوام یک خطو بین دو پایه اشتراک بذارم که الان خط به پایه این میکرو وصل باشه یا اون میکرو . یک کلید دو طرفه

دیدگاه

نمیدونم به خدا چی بگم.؟
                    از نظر شما سوئیچ یعنی چی؟ :eek:
                    کلید یعنی چی؟ oo:
                    یه زره رو حرفی که زدی فکر کن.
                    ?Why not

دیدگاه

شما به جای ترانزیستور (برای کاهش حجم مدار) میتونی از بافرهای سه حالته مثل 74244 و 74245 استفاده کنی که هر کدوم 8 تا بافر دارند

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                      X