اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل در پروتل

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل در پروتل

سلام
    مشکل اینجاست که من یک کامپونت طراحی کردم و وقتی 2 تا یا تعداد بیشتر از اون رو روی برد می زارم شماره پایه ها به خود به خود زیاد نمیشه یعنی من 4 تا پایه دارم
    به اسم 0 1 2 3 اما وقتی دو تا کامپوننت می زارم باید بشه 0 1 2 3 4 5 6 7 ولی دو تا کامپوننت با نام های پایه 0 1 2 3 دارم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    oo:

پاسخ : مشکل در پروتل

نوشته اصلی توسط djahang
    سلام
    مشکل اینجاست که من یک کامپونت طراحی کردم و وقتی 2 تا یا تعداد بیشتر از اون رو روی برد می زارم شماره پایه ها به خود به خود زیاد نمیشه یعنی من 4 تا پایه دارم
    به اسم 0 1 2 3 اما وقتی دو تا کامپوننت می زارم باید بشه 0 1 2 3 4 5 6 7 ولی دو تا کامپوننت با نام های پایه 0 1 2 3 دارم؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    oo:
    مشکل شما تو قسمت طراحی هست
    یا پارتهای مختلف قطعه رو جدا جدا طراحی نکردید
    یا اگه طراحی کردین شماره پایه ها رو تغییر ندادین
    اینجا رو ببینید:

صفحه 53 آموزش آقای حسن زاده کامل توضیح داده شده
    آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

116 کتابخانه مورد نیاز برای Altium Designer

از دروغ متنفرم؛ هرچند در این مملکت به جرم صداقت، کودن نامیده شوم.

دیدگاه

یک مشکل دیگه اینه که من توی شماتیک من تموم چیز هایی رو که باید ، به هم وصل کردم. اما وقتی روی pcb میاد بعضی جاها که باید وصل باشند وصل نیستند خیلی عجیبه!!آیا ممکنه پروتل خود به خود مدار رو تحلیل کنه و تغییرش بده؟؟؟؟؟؟ و مثلا تشخیص بده که فلان جا اگه به فلان جا وصل باشه بهتره؟
      oo:
      بابت کمک هاتون خیلی ممنونم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط djahang
        یک مشکل دیگه اینه که من توی شماتیک من تموم چیز هایی رو که باید ، به هم وصل کردم. اما وقتی روی pcb میاد بعضی جاها که باید وصل باشند وصل نیستند خیلی عجیبه!!آیا ممکنه پروتل خود به خود مدار رو تحلیل کنه و تغییرش بده؟؟؟؟؟؟ و مثلا تشخیص بده که فلان جا اگه به فلان جا وصل باشه بهتره؟
        oo:
        نه آقا پروتل ازین کارا نمیکنه
        مشکل از طراحه نه برنامه
        اسم المان هات رو عوض کن وقتی مثلا چنتا مقاومت داری و همه R1 باشن برنامه یکی رو بیشتر در نظر نمیگیره
        شما دنبال دیباگ کردن Altium نباش ، بگرد ببین کجا اشتباه کردی
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات
        کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
        شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
        فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط djahang
          oo:
          من حدس میزنم شما قبلا با پروتیوس کار کردید
          و الانم فکر میکنید پروتل همونطوره
          مثلا تو پروتیوس وقتی شما اتصالی رو برقرار میکنید اگه قطعه رو جابجا کنید برنامه اتصال رو برای شما نگه میداره
          ولی تو پروتل همچین اتفاقی نمیافته
          پس اتصالات شماتیک رو درست چک کنید
          بهتون پیشنهاد میکنم یک آموزش درست و کامل رو درست و کامل بخونید
          آموزش ساخت جعبه برای مدار با نرم افزار Corel Draw - آموزش طراحی تابلو ثابت با Corel Draw و LED Tool - آموزش کرک LED Tool

دیدگاه

یک مشکل جدید

عرض سلام
            الان یک مشکلی جالب دارم و اون اینه که وقتی update می کنم و قطعات میان روی pcb همه قطعات مبدا مختصات یکسانی ندارند و نمیشه اندازه ها رو به صورت دقیق مشخص کرد.
            مثلا یک قطعه مختصه x ش گوشه سمت راست صفحه است یکی دیگه از قطعات معلوم نیست!
            چطوری باید مبدا رو برای همه یکی کنم؟؟
            با تشکر :question: :cry:

دیدگاه

مبدا مختصات برای چی؟!اندازه چی دقیق مشخص نیست؟!

دکمه های E بعد O و بعد S رو فشار بده و هرجا که میخوای تا مبدا مختصاتت باشه کلیک کن
              ولی این برنامه Tekla یا Solid نیست که نیاز به این چیزا داشته باشی ، همه چیز نسبیه و مبدا به صورت Default گوشه پایین سمت چپ قرار داره

ایشالا کاری میخواستی بکنی راه بیوفته
              درایور شبکه و nRF24L01
              کاتالوگ محصولات
              کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
              شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
              فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

پاسخ : یک مشکل جدید

نوشته اصلی توسط djahang
                عرض سلام
                الان یک مشکلی جالب دارم و اون اینه که وقتی update می کنم و قطعات میان روی pcb همه قطعات مبدا مختصات یکسانی ندارند و نمیشه اندازه ها رو به صورت دقیق مشخص کرد.
                مثلا یک قطعه مختصه x ش گوشه سمت راست صفحه است یکی دیگه از قطعات معلوم نیست!
                چطوری باید مبدا رو برای همه یکی کنم؟؟
                با تشکر :question: :cry:
                مشکل باز هم در طراحیتونه
                بعد از اتمام طراحی نقطه رفرنس رو در جای مشخصی بذارید و بعد سیو کنید
                برای خودتون یک استاندارد تعریف کنید
                مثلا همیشه پایه 1 مرکز حرکت باشه
                یا همیشه وسط مرکز باشه
                در قسمت طراحی فوت پرینت از منوی زیر جلو برید:
                Edit/Set Reference

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X