اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تریاک به جای رله

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تریاک به جای رله

با سلام

من تو مدارم می خوام به جای رله از تریاک استفاده کنم . چون رله جریان زیاد لازم داره .
    چطور میتونم با روشن و خاموش کردن دو ترانزیستور تریاک رو هم روشن وخاموش کنم .

البته این کارو واسه تریستور کردم .ولی برا تریاک نمیتونم چون دوطرفست .
    به این صورت که یه مقاومت دارم که گیت رو به وسیله ی برق اصلی تریگر میکنه . ولی وقتی ترانزیستورو روشن میکنم گیت رو با کاتد اتصال میده و دیگه جریان مقاومت میاد و از ترانزیستور میره .دیگه به گیت نمیره .

تریاکم BT138 هست وبا ایزولاسیون مشکل ندارم . چون انرژی رو ازدیود زنر ومستقیما از برق اصلی میگیرم .
    یه مشکلم که دارم اینه که مدار باید حداقل هزینه رو داشته باشه . بتابراین از MOC ها نمیتونم استفاده کنم ،مگه اینکه دیگه چاره ای نداشته باشم

با تشکر

پاسخ : تریاک به جای رله

نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
    با سلام

من تو مدارم می خوام به جای رله از تریاک استفاده کنم . چون رله جریان زیاد لازم داره .
    چطور میتونم با روشن و خاموش کردن دو ترانزیستور تریاک رو هم روشن وخاموش کنم .

البته این کارو واسه تریستور کردم .ولی برا تریاک نمیتونم چون دوطرفست .
    به این صورت که یه مقاومت دارم که گیت رو به وسیله ی برق اصلی تریگر میکنه . ولی وقتی ترانزیستورو روشن میکنم گیت رو با کاتد اتصال میده و دیگه جریان مقاومت میاد و از ترانزیستور میره .دیگه به گیت نمیره .

تریاکم BT138 هست وبا ایزولاسیون مشکل ندارم . چون انرژی رو ازدیود زنر ومستقیما از برق اصلی میگیرم .
    یه مشکلم که دارم اینه که مدار باید حداقل هزینه رو داشته باشه . بتابراین از MOC ها نمیتونم استفاده کنم ،مگه اینکه دیگه چاره ای نداشته باشم

با تشکر
    تا اونجایی که میدونم به یه مقاومت که به گیت تریاک و T1 وصل میشه روشن میشه تریاک البته 100% مطمعن نیستم!

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
    X