اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایجاد حرف "ب" بر روی ال سی دی توسط کیبرد؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایجاد حرف "ب" بر روی ال سی دی توسط کیبرد؟؟؟

عرض ادب خدمت دوستان
    آقا من میخوام کیبرد کامپیوتر رو به avr وصل کردم
    حالا میخوام هر موقع کلید F روی کیبرد کامپیوتر رو فشار دادم ، حرف "ب" روی ال سی دی کارکتری ایجاد بشه
    این برنامه رو نوشتم ولی کار نکرد ، میشه یه راهنمایی کنید...
    شما فرض رو روی سالم بودن اتصالات و قطعات و میکرو بگیرید ، چون یه برنامه توی کتاب آقای علی کاهه هست که هرچی روی کیبرد کامپیوتر تایپ بشه روی ال سی دی به صورت انگلیسی نشون میده ، منو اون برنامه رو روی همین مدار و همین میکرو میریزم کار میکنه....

کد:
    $regfile = "M32def.dat"
    $crystal = 8000000
    Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portc.1 , Db5 = Portc.2 , Db6 = Portc.3 , Db7 = _
    Portc.4 , E = Portd.2 , Rs = Portd.3
    Config Lcd = 16 * 2
    Config Keyboard = Pind.5 , Data = Pind.6
    Dim A As Byte
    Waitms 500
    Cls
    Main:
    A = Getatkbd()
    Select Case A:
      Case 70:
      Deflcdchar 0 , 32 , 32 , 32 , 17 , 31 , 32 , 4 , 32   ' replace ? with number (0-7)
      Cls
      Lcd Chr(0)
    End Select
    jmp main
    End                             'end program

من اونجایی که نوشته case 70 به جاش case &H2b رو هم نوشتم بازم فرقی نکرد

توی سی دی همراه کتاب یه برنامه هست که کدهایی که از کیبرد دریافت میشن رو میگه و همچنین یه عکس هم هست که کدهای ارسالی از کیبرد رو نوشته ، من عدد 70 و &H2b رو از اونجا گرفتم ، که پیوست میکنم

دانلود برنامه :
    http://wdl.persiangig.com/pages/down...om/KeyCode.exe

پاسخ : ایجاد حرف "ب" بر روی ال سی دی توسط کیبرد؟؟؟

تا اونجاییکه یادمه برای ال سی دیها یه سری کاراکتر تعریف شدست که در قسمتی به اسم CGROM یا cchrachter generator ROM قرار دارند.
    حالا اگه شما بخواین مثلا فارسی بنویسید باید اون کاراکتر رو برای تعریف کنید که این اتفاق در یه محلی به اسم CGRAM باید انجام بشه. که شما پیکسل به پیکسل کاراکتر مورد نظر رو توی این حافظه میتونیسید بعد هر ججا که خواستین ازش استفاده میکنید

دیدگاه

ممنون
      ولی من با ایجاد کارکتر مشکلی ندارم
      کارکتر فارسی رو هم روی ال سی دی ایجاد کردم
      توی بسکام دو تا دستور deflcdchr و lcd chr مخصوص اینکار هستن ، و خودشون با حافظه cgrom ارتباط برقرار میکنن
      یه ابزار هم توی tools به نام lcd designer داره که باهاش کارکتر دلخواه رو ایجاد میشه کرد
      --------------------
      سوال من چیز دیگه ای بود
      من یه کیبرد کامپیوتر هم به میکرو وصل کردم و میخوام وقتی کلید F رو فشار میدم حرف " ب " ایجاد بشه ، نه اینکه همون اول خودش حرف ب رو بنویسه....

دیدگاه

وقتی کاراکتری رو صفحه کلید زده میشه کد اسکی اون ارسال میشه که برای f=0x66 و F=0x46 هست.
        شما تو برنامه میکرو هر وقت این کد رو دریافت کردی به جای خود f 'ب' رو بنویس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X