اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

چند سوال در مورد فرایند Through-hole activation

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

چند سوال در مورد فرایند Through-hole activation

سلام دوستان
    1-برای فعال سازی حفره ها ایا جوهر مخصوصی در ایران پیدا میشه؟
    2-بعد از مس نشانی و در مرحله اسید کاری چجوری از از ویا ها حفاظت میشه؟
    با سپاس

پاسخ : چند سوال در مورد فرایند Through-hole activation

سلام

تا اونجایی من شنیدم یه ماژیک هست فکنم میگن ماژیک کربن که میزنن توی سوراخ ها
    البته اینجوری من شنیدم اول اسید کاری میشه بعد سوراخ کاری و بعد قبل از متالیزه کردن این ماژیک زده میشه تا توی قلع مذاب قرار میگیره داخل حفره ها قلع قرار بگیره و ارتباط برقرار شه
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

پاسخ : چند سوال در مورد فرایند Through-hole activation

نوشته اصلی توسط Bastam (بسطام)
      البته اینجوری من شنیدم اول اسید کاری میشه بعد سوراخ کاری و بعد قبل از متالیزه کردن این ماژیک زده میشه تا توی قلع مذاب قرار میگیره داخل حفره ها قلع قرار بگیره و ارتباط برقرار
      اگه solder mask زده بشه اول برد رو میزنن و سوراخ کاری میکنن و بعد چاپ سولدر و بعد ابکاری
      اگه solder mask چاپ نشه(یعنی همین روشی که من میخوام استفاده کنم ) اول باید سوراخ کاری بشه و بعد ابکاری و بعد چاپ برد
      حالا مشکل من اینه که از چه جوهری استفاده کنم که اولا تو اب حل نشه و دوما رسانای خوبی باشه که این مشکل زیاد بزرگی نیست و میتونم از یه جوهر پایه الی + گرافیت استفاده کنم(اون ماژیک کربن رو من که تا حالا نتونستم زیارت کنم جایی ..)
      ولی مشکل اصلی اینه که از چه ماده ای واسه حفاظت ویا ها در مرحله اسید کاری استفاده کنم؟(در حالت اصلی ویا ها با طلا روکش میشن تو اسید مشکلی واسشون پیش نمیاد ولی اینجا ویا ها مسی هستند)
      البته یه فکر دیگه هم به ذهنم رسیده این که بیام یه لایه قلع هم بکشم روی ویا ها ولی نمیدونم این پر کلر دو فر قلع رو هم میخوره یا نه ؟
      و یا اینکه رنگ معمولی مثلا همین رنگ در و دیوار رو بزنم بهش؟
      البته هنوز هیچی رو ردیف نکردم ولی میخوام اول تئوریش رو تموم کنم که الکی نرم تو فاز عملی بمونم
      با سپاس

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
      X