اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

گرد آوری اطلاعات پایه در راه اندازی انواع اینورتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

گرد آوری اطلاعات پایه در راه اندازی انواع اینورتر

با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم گفتم در اینجا برای آموزش و تحلیل انواع اینورتر چه در زمینه نصب و راه اندازی اولیه و مباحث تخصصی تر آن تبادل اطلاعات شود که میدونم با گرد آوری کلیه این اطلاعات میشه به تمامی مهندسین و مخصوصا استادکاران تجربی برق کمک چشم گیری کرد مثلا اولین برندی که میشه بحث کرد LS باشه .
    در مرز مشترک امروز و فرداها بر قله آرزوها ايستاده ايم . شعله ي فانوس اميد چگونه مي تواند بيدار باشد . اگر من خفته باشم؟!

پاسخ : گرد آوری اطلاعات پایه در راه اندازی انواع اینورتر

مثل اینکه این موضوع برا کسی جالب نیست.
    در مرز مشترک امروز و فرداها بر قله آرزوها ايستاده ايم . شعله ي فانوس اميد چگونه مي تواند بيدار باشد . اگر من خفته باشم؟!

دیدگاه

مطمئن باش چون برای همه جالبه کسی نظری نداده.به نظرم اینکار در توانایی اساتیدی همچون جناب کی نژاد هست و باید از ایشون خواهش کنید که بیان و در این زمینه کمک کنن. ولی بهترین رفرنس برای راه اندازی این نوع دستگاهها همون منوال خود دستگاهه که اگه بتونید ترجمش کنید کمک خوبی میتونه باشه.الته من میتونم یه منوال ترجمه شده براتون اینجا بذارم.
      مثلا اولین برندی که میشه بحث کرد LS باشه .
      خودتون چه کاری حاضرید انجام بدید که همچین بحثی راه بیفته؟ مثلا درباره همین LS چه اطلاعاتی برای تبادل دارید؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز بنده خودم تا حدودی با انواع برندها کار کردم و از اونا تو کارخانجات استفاده کردم گفتم اگه بشه این مبحث رو راه بندازم که اگه بشه بصورت اجمالی تر به این موضوع پرداخته بشه در زمینه ترجمه هم شما درست میفرمایید فکر خوبیه بنده کاتالوگ لاتین بعضی از اینورترها در تمامی مدل هاشو دارم خیلی کار راه اندازه ولی گفتم اگه بشه هر برند رو بشه تو یک مبحث ساده تشریح کرد از نوع و روش راه اندازی تا شبکه کردن اینورتر ها نحوه کنترل pid و از این جور قبیل کارها.

دیدگاه

خودم تا حدودی با انواع برندها کار کردم و از اونا تو کارخانجات استفاده کردم
          بسیار هم عالیه پس خودتون استارتو بزنید ما هم هستیم.

دیدگاه

منظور چه چیزی است
            کلیات در دفترچه ذکر شده
            من با ls 7.5 5.5 و دلتا b کار کردم
            هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
            بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
            میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط bodyforlive
              آقا برا من بسیار جالبه چون باید با همین اینورتر چند پمپ کفکش رو کنترل دور انجام بدم و تجربه اولمه
              قیمتام بالا
              خلاصه ریسکه
              پس من شروع میکنم
              1.این اینورتور چه درجه ای در بازار داره به لحاظ کیفیت و کارکرد وقیمت؟؟؟؟
              2.مدل های مختلفش به چه صورت تقسیم بندی میشه؟؟؟

دیدگاه

تا اونجایی که من اطلاع دارم الان در صنعت برای کنترل دور موتورها دارن از اینورتر استفاده میکنن اونم با ظریب دقت بالا در رابطه با تقسیم بندی اینورتر ها هم اینطور میشه گفت براساس قدرت و فیلتر آن که مربوط به استفاده آن در شرایط مختلف است دسته بندی میشن و از لحاظ قیمتی بر اساس قدرت و برند آن قیمتها متفاوتند.
                در ضمن در لینک پایین هدف اصلی این تاپیک رو بصورت خلاصه قرار دادم امیدوارم بتونیم از این کامل تر رو تهیه کنیم.
                http://up.toca.ir/images/cbzqfx7sx7llbd9.pdf

دیدگاه

دوستان عزیز صرفا جهت اطلاع در زیر کاتالوگ انگلیسی انواع اینورترهای شرکت ls رو براتون قرار دادم
                  http://up.toca.ir/images/wtwbl6x0cwqsi5i4bdo.pdf
                  http://up.toca.ir/images/or04g5blb6h5ksenzov.pdf
                  http://up.toca.ir/images/7s60i8o69gj841sq66o.pdf
                  http://up.toca.ir/images/woovjeeat3w54fy2bgaa.pdf
                  http://up.toca.ir/images/41fu507w4k49t70efps5.pdf

دیدگاه

منظور چه چیزی است
                    کلیات در دفترچه ذکر شده
                    من با ls 7.5 5.5 و دلتا b کار کردم
                    بسیار عالی.
                    با کدوم مدل LS کار کردید؟ میتونید این دو دستگاهی که خودتون عملا استفاده کردید با هم یه مقایسه کوچیک داشته باشید؟ از لحاظ سادگی کار با پارامترها و راه اندازی موتور...هر چیزی که عملا تجربه کردیدو بفرمایید.
                    .این اینورتور چه درجه ای در بازار داره به لحاظ کیفیت و کارکرد وقیمت؟؟؟؟
                    بنده متوجه سوال شما نشدم
                    .مدل های مختلفش به چه صورت تقسیم بندی میشه؟؟؟
                    چندین فاکتور برای تقسیم بندی وجود داره یکی قدرت سخت افزاری دستگاهه مثلا همین دلتا مدل B که دوستمون فرمودن میتونه 150 درصد جریان نامی رو برای مدت 1 دقیقه تحمل کنه چون رنج IGBT داخل دستگاه دقیقا 1 رنج بالاتر از انواع معمولیه. عامل بعدی پارامترهای دستگاهه که قدرت نرم افزاری دستگاه رو نشون میده.یه عامل دیگه مد هاییست که دستگاه ساپورت میکنه مثلا همین مدل دلتا فقط مدهای وکتور و v/f رو پشتیبانی میکنه اما اگه شما بخواهید تو مد گشتاور کار کنید یا یه موتور PM رو راه اندازی کنید باید برید سراغ اینورتری که این مدها رو ساپورت کنه مثلا دلتا مدلC2000 یا دلتا مدل VE .که شما میتونید بسته به کارتون مدلهای ارزونتری رو انتخاب کنید.
                    البته تقسیم بندی از نظر ولتاژ کاری و توان خروجی هم وجود داره که تکفاز باشه یا سه فاز.معمولا رنج تکفاز تا توان 2.2 کیلووات وجود داره و سه فاز تا توانهای مگاوات..
                    ضمنا منوال ها و کاتالوگهای LS یا شرکتهای دیگه رو میتونید از سایت خود این شرکتها دانلود کنید و اپ کردنشون اینجا زیاد مفید نیست

دیدگاه

سلام b2 جان منظورم برند ls بو نسبت به باقی شرکت ها چه رده ای رو داره

برای مدل های مختلف که گفتید از موتور pm گفتید که یه توضیح مختصر بدون خارج شدن از موضوع اصلی بدید ممنون میشم

ولی فکر میکنم که برای بیشتر از 2.2 کیلووات باشه چون پمپ های کف کش با بیش از این توان رو دیدم که با اینوتر راه اندازی شده

سوال بعدیم اینکه آیا میشه از طریق افزایش فرکانس دور موتور رو کنترل کرد ولی با سرعت زیاد؟؟
                      آیا تو تغییر فرکانس باید موتور به پایداری برسه یا خیر؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
                        آقا برا من بسیار جالبه چون باید با همین اینورتر چند پمپ کفکش رو کنترل دور انجام بدم و تجربه اولمه
                        قیمتام بالا
                        خلاصه ریسکه
                        پس من شروع میکنم
                        1.این اینورتور چه درجه ای در بازار داره به لحاظ کیفیت و کارکرد وقیمت؟؟؟؟
                        2.مدل های مختلفش به چه صورت تقسیم بندی میشه؟؟؟
                        سلام دوستان
                        من مدل کار کردم دو مدل دانفوس کار کردم -اینوت کار کردم-وکن و(وگ) هم کار کردم وزمینه کاری من هم بیشتر در مورد pid کنترل بوده
                        الان در ایران بیشتر دانفوس استفاده میکنند که البته دو مدله آکوا که ساخت خود دامارکه و مدل میکرو که ساخت چینه
                        lsهم البته اینورتر خوبیه
                        و اما این دوستی که میخاد کفکش کنترل که تخصص من همینه هر سوالی داشتید بپرسید تونستمحتما جواب میدم
                        :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammady.teh
                          و اما این دوستی که میخاد کفکش کنترل که تخصص من همینه هر سوالی داشتید بپرسید تونستمحتما جواب میدم
                          :nice:
                          کف کش چه مارکی خوبه؟؟
                          فدک, اسپیکو, راد؟؟؟
                          خوب الان یه سری کفکش داریم تو یک حوض میخوایم که با تغییر دور تو نازل ها برنامه های خاصی انجام بدن آیا برای همش یک ینورتر میخاد؟؟

دیدگاه

سلام b2 جان منظورم برند ls بو نسبت به باقی شرکت ها چه رده ای رو داره
                            اینورتر بدی نیست اما نه اونقدرها که اسمش بزرگه....یه مزیتش که زیاد روش مانور میدن کره ای بودنشه.
                            برای مدل های مختلف که گفتید از موتور pm گفتید که یه توضیح مختصر بدون خارج شدن از موضوع اصلی بدید ممنون میشم
                            موتور pm یا permanent magnet نوعی موتور سنکرونه که هسته اون از مغناطیس دایم تشکیل شده و برای کارهای دقیق و دور پایین و گشتاور بالا استفاده میشه. انواع سروو موتورهای AC از همین نوع هستند.
                            سوال بعدیم اینکه آیا میشه از طریق افزایش فرکانس دور موتور رو کنترل کرد ولی با سرعت زیاد؟؟
                            بله یه کاربرد این مطلب تو سانتریفیوژ هست.که باید اینوتر مورد نظر قابلیت تولید فرکانس بالا رو داشته باشه مثلا دلتا مدل B میتونه تا 2000 هرتز و مدل VE میتونه تا 6000 هزار هرتز تو خروجی ایجاد کنه.انورترهای با کاربرد معمولی عموما تا فرکانس 600 هرتز رو ساپورت میکنن.
                            آیا تو تغییر فرکانس باید موتور به پایداری برسه یا خیر؟؟
                            دقیقا متوجه منظور نشدم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط B2
                              بله یه کاربرد این مطلب تو سانتریفیوژ هست.که باید اینوتر مورد نظر قابلیت تولید فرکانس بالا رو داشته باشه مثلا دلتا مدل B میتونه تا 2000 هرتز و مدل VE میتونه تا 6000 هزار هرتز تو خروجی ایجاد کنه.انورترهای با کاربرد معمولی عموما تا فرکانس 600 هرتز رو ساپورت میکنن.دقیقا متوجه منظور نشدم.
                              منظورم این بود که ما در فرکانس 600 هرتز هستیم ناگهان به فرکانس 2000 هرتز بریم و بلعکس اینجا آیا موتور جواب میده یا خیر می تونی در کسری از ثانیه تغییر دور بده آیا به تنش نمی افته؟؟
                              خودم فکر میکنم مسئله داره...ولی راهیم داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X