اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

درخواست کمک در رابطه با عملکرد این دو ic

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

درخواست کمک در رابطه با عملکرد این دو ic

من روی یک پروژه کنترل از راه دور توسط خط تلفن کار می کنم که ic های کلیدی آن 8051و
    dtmf :mt8870 وlm386 وat24c02 می باشد وقرار است در انتها 4 رله (2 کنتاکت )راه اندازی شوند.
    حال مشکل اینه که در مدار من اینه که به پایه 16 و15 میکرو at24c02 وصله و من نمی دونم قراره چی کار کنه یا چی جوری تستش کنم

لطفا" یه راه تست برای تقویت کننده audio lm386 بیان کنید

دوست داشتم کل مدارو نشونتون بدم ولی نی دونم چه جوری .

پاسخ : درخواست کمک در رابطه با عملکرد این دو ic

نوشته اصلی توسط samira_a63
    من روی یک پروژه کنترل از راه دور توسط خط تلفن کار می کنم که ic های کلیدی آن 8051و
    dtmf :mt8870 وlm386 وat24c02 می باشد وقرار است در انتها 4 رله (2 کنتاکت )راه اندازی شوند.
    حال مشکل اینه که در مدار من اینه که به پایه 16 و15 میکرو at24c02 وصله و من نمی دونم قراره چی کار کنه یا چی جوری تستش کنم

لطفا" یه راه تست برای تقویت کننده audio lm386 بیان کنید

دوست داشتم کل مدارو نشونتون بدم ولی نی دونم چه جوری .

با سلام

پایه های 15 و 16 بترتیب پایه های 5 و 6 پورت 3 میکرو میباشد ، که برای نوشتن و خواندن به پایه های حافظه AT24C02 متصل شده ، برای تست ، باید یه برنامه برای خوندن و نوشتن این حافظه ، بنویسید .
    برای قرار دادن شماتیک مدارتون ،وارد سایت TINYPIC.COM شده و فایل شماتیک رو UPLOAD نموده و سپس آدرس اون رو در اینجا قرار دهید .

دیدگاه

سلام امیر آقا خسته نباشید ممنونم از اینکه می خواهید بهم کمک کنید .
      من سعی کردم شماتیک مدار را برایتان قرار دهم ولی نتوانستم .حالا می خواهم آن را به mail شما بفرستم
      در واقع بدون شماتیک مدار کاری نمی توان کرد.
      باز هم تشکر می کنم از لطف شما

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        برای قرار دادن عکس به سایت www.tinypic.com برید و دکمه browse رو بزنید و عکس رو از روی هاردتون انتخاب کنید و بعد دکمه پلود رو بزنید. کمی صبر کنید تا فایل پلود شود.
        بعد یه پنجره دیگه باز میشه که سمت راستش یه سری جعبه متن قرار داره و توشوت یه چیزایی نوشته. شما متن داخل اونی که نوشته IMG code رو کپی کنین و توی پست خودتون paste کنینن

موفق باشید

دیدگاه

سلام وخسته نباشید ممنون از راهنمایی مفیدتون من دستورات شما را اجرا کردم این هم paste شده متن tinypic :

دیدگاه

سلام
            آی سی AT24C02 یه آی سی EEPROM هستش که به صورت سریال کار میکنه .

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر میتونید دیتا شیتش رو از اینجا دانلود کنید => http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/A/T/2/4/AT24C02.shtml

حالا اینکه این آی سی برای چی وصل شده به میکرو باید برین تو برنامه ای که برای میکرو نوشته شده دنبالش بگردین .
            میتونه برای ذخیره هر چیزی استفاده شده باشه مثلا ذخیره شماره تماس گیرنده که البته بعید میدونم این استفاده ازش شده باشه چون راهی برای نمایش این شماره تو مدار تعبیه نشده .

در مورد LM386 راه تست ساده ای که دقیق باشه نمیشناسم جز اینکه یه مدار تقویت کننده ساده باهاش ببندین و با اسیلوسکوپ خروجیشو تست کنید .
            دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
            گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
            من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
            قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
            مولانا

دیدگاه

سلام

داشتم دوباره مدار و نگاه میکردم یه سوال واسه خودم مطرح شد :icon_razz:
              اینکه آی سی LM386 تو این مدار چه کاری انجام میده ؟ تقویت کننده نیست چون فیدبک نداره ! مشتق گیر یا انتگرال گیر هم نیست :eek: :question: :question:

یه فرضیه واسه خودم تشکیل دادم نمیدونم درسته یا نه چون خروجی این آی سی با یه خازن سری وصل شده به خط تلفن پس خروجی آی سی AC هستش و احتمالا سیگنال صوت چون تو اینجور مدارات معمولا پس از چنبار زنگ خوردن به شخص پشت خط جواب داده میشه .
              با این تفاسیر احتمالا آی سی AT24C02 میتونه حاوی اطلاعات همون صدایی باشه که قراره بعد از وصل شدن رله ورودی پخش بشه . :icon_razz: :wow:

نظر دوستان چیه ؟
              دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو
              گفتم ای عشق من از چیز دگر می​ترسم گفت آن چیز دگر نیست دگر هیچ مگو
              من به گوش تو سخن​های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو
              قمری جان صفتی در ره دل پیدا شد در ره دل چه لطیف است سفر هیچ مگو
              مولانا

دیدگاه

سلام
                برای تست lm386 ( داخل مدار ) بهتره که اول بدونی سیگنال ورودیش چیه! برای این کار باید بری سراغ برنامه. ببین پین شماره 11 قرار چیکار کنه تا بعدا بشه خروجی آی سی رو بررسی کرد
                در مورد AT24C02 که نمیشه گفت برای ضبط و پخش صدا استفاده شده! :redface: این آی سی یه EEPROM سریال هست و طبیعتا فقط اطلاعات کد شده رو ذخیره می کنه. حالا اگه فرض رو بر این بگیریم که صدا رو اول کد می کنن و ذخیره می کنن و بعدا دوباره به آنالوگ تبدیل می کنن خودش میشه یه پروژه مفصل!
                آخرین و بهترین راه اینه که بازم بری سراغ برنامه

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X