اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

قفل کردن برنامه میکرو جهت امنیت تجاری

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

قفل کردن برنامه میکرو جهت امنیت تجاری

سلام
    من یه برد الکترونیکی با Atmega128 ساختم و میخام تجاریش کنم ولی نمیخام کسی بتونه برنامه داخل میکرو رو بخونه.
    فک کنم باید فیوز بیت ها lock bit رو تنظیم کنم ! میخام راهی باشه که احیانا بتونم یه اگه لازم شد برنامه رو ادیت کنم و ورژن جدید رو توی میکرو بریزم و اگه فیوز بیتها فعال باشن دیگه نمیشه این کارو کرد دیگه ؟؟!!!!
    خیلی دستگاهها رو دیدیم که میشه از سایت براشون فریم ور دانلود و نصب کرد ! میخام این برد من همچین امکانی داشته باشه :smile:

نحوه صحیح پروگ کردن فیوز بیت ها چه طوری هست ؟؟؟(ص 286 دیتاشیت که مربوط به لاک بیت ها است رو خوندم :read: ولی به نظرم این حالتی که من میخام رو نداره :angry

از دوستان که این کارو کردن لطفن نظر بدن!!! چه کارایی میشه کرد که امنیت بره بالا؟؟؟

پاسخ : قفل کردن برنامه میکرو جهت امنیت تجاری

لاک کردن گزینه ی خوبی نیست ... چون بعضی پروگرام ها قابلیت اینو دارن که میکرویی که قثل شده هم برنامشو بخونن ... :angry:

معمولا دوستان چینی پایه ی ریست میکرو رو قطع میکنن ولی این کار برای برنامه ی شما جواب نمیده ... پیشنهاد من اینه که اگه میخواین توسط خودتون بعدا پدیت بشه ، پایه ی ریستو با یه فیوز مثلا زمین کنین و وقتی میخواین پدیت کنین فیوزو حذف کنین
    زاویه ی نگاهتو عوض کن . . .

دیدگاه

برای پدیت کردن که باید از بوت لودر استفاده کنید بعد هم با سریال یا spi بوت لودر رو پدیت کنید
      وبرای lock کردن بهترین راه لاک کردن میکرو با اون پروگرمرهایی است که میتونند بعضی از میکروهای لاک رو بخونن
      اگر با اون پروگرمرها میکرو را پروگرم کنی دیگه نمیشه از لاک اونها چیزی خوند

دیدگاه

من بعید می دونم بشه قفل میکرو رو شکوند میشه اسم پروگرمری که اینکارو می کنه بگید لطفاً

دیدگاه

شما میکرو رو قفل کن خیالت راحت باشه!
          برای پدیت نرم افزار (firmware رو چی ترجمه میکنند؟) هم بایستی از بوت لودر استفاده کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X