ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28
    2011/10/01
    290
    1

تویه پل H از نوع ماسفت چه جریانی از دیود ها موازی با ماسفت ها میگدره؟

سلام خسته نباشید
    یه سوال ایا جریان زیادی از دیود موازی شده با ماسفت ها در پل h میگزره؟؟

من یه پل h با ماسفت دارم جریانی حدود 40 امپر قراره از ماسفت ها عبور کنه حالا میخوام دیود موازی با ماسفت رو تهیه کنم بهتره کدوم یکی از اینا رو تهیه کنم؟؟
    MBR20100
    یا
    1N5818

ایا اگه مورد دوم رو استفاده کنم امکان سوختنش هس؟؟ مثلا داغ نمیکنه؟؟
    میخوام سفارش بدم اگه میشه بگید چون دیود اولی خیلی گرون و تعداد بالا میخوام یکم... .
    2009/12/28
    2,138
    68

پاسخ : تویه پل H از نوع ماسفت چه جریانی از دیود ها موازی با ماسفت ها میگدره؟

ه سوال ایا جریان زیادی از دیود موازی شده با ماسفت ها در پل h میگزره؟؟

من یه پل h با ماسفت دارم جریانی حدود 40 امپر قراره از ماسفت ها عبور کنه حالا میخوام دیود موازی با ماسفت رو تهیه کنم بهتره کدوم یکی از اینا رو تهیه کنم؟؟
    MBR20100
    یا
    1N5818

ایا اگه مورد دوم رو استفاده کنم امکان سوختنش هس؟؟ مثلا داغ نمیکنه؟؟
    میخوام سفارش بدم اگه میشه بگید چون دیود اولی خیلی گرون و تعداد بالا میخوام یکم... .
    بستگی داره بار چی باشه معمولآ جریان دیود رو برابر با جریان ماسفت باید انتخاب کنی.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2011/10/01
    290
    1

بستگی داره بار چی باشه
    بارم موتوره. بازم تو این بار باید جریان دیود رو مساوی جریان ماسفت بگیرم؟؟
    یعنی از دیود ها هم همون 40 امپر عبور میکنه؟؟

2011/10/01
    290
    1

کسی نبود؟؟
    2007/10/19
    106
    6

دوست من اکثر ماسفتها دارای دیود داخلی هستند و اما علت اینکه شما از خارج یک دیود میزارید اینه که از سوختن اون دیود داخلی جلوگیری کنید . پس دیودی که انتخاب میکنید باید دارای پارامترهای بهتر از اون دیود داخلی باشه . حالا پارامترهای این دیود داخلی توی دیتا شیت هر ماسفت نوشته شده . هم جریانش مهمه هم سرعتش و هم ولتاژ قابل تحمل . اما دیودهایی که شما انتخاب کردید از نوع شاتکی هستند و نسبت به اضافه ولتاژ حالت فوروارد خیلی حساس هستند و زود می سوزند . مخصوصا اینکه بار شما سلفی هست . به نظر من با توجه به دیتا شیت این دیودها رو از نوع اولترا فست با مقادیر مناسب انتخاب کنید .
    2011/10/01
    290
    1

من ماسفت هام IRF3205PBF و جریان موتورم حدود 40 امپر به نطر شما چه دیودی استفاده کنم؟؟ خودتون میشه چندتا دیود بگید من میخوام قطعاتمو سفارش بدم فقط گیرم همین دیودم.

راسش چندتا مدار pwm موتور نگاه کردم دیدم از همین دیود ها استفاده کردن گفتم ختما خوبه دیگه مث این:

اما حالا میفهمم که طراح این مدار وو برا امپر پایین طراحی کرده بوده.

اگه لطف کنی اسم چندتا دیود از همین اولترافست ها رو بگی ممنون میشم
    2009/12/28
    2,138
    68

بارم موتوره. بازم تو این بار باید جریان دیود رو مساوی جریان ماسفت بگیرم؟؟
    یعنی از دیود ها هم همون 40 امپر عبور میکنه؟؟
    وظیفه این دیود ها در بارهای سلفی برگردوندن انرژی خود القائی موتور به منبع تغذیه هست
    همونطور که voroojak_52000 گفتن باید از دیودهای فست با ولتاژ حداقل دو برابر ولتاژ تغذیه
    استفاده کنی.
    YG906C2 استفاده کن دوبل هست برای هر ماسفت دیودها رو موازی کن.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود
    2007/10/19
    106
    6

دیودی که قاصد عزیز فرمودن و
    BYV44-500
    20DL2C41A
    BYV79
    MUR3020PT
    dsec 60

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

اما دو نکته :
    اول اینکه اینقدر عجله نکنید اول یه نمونه کامل صنعتی درست کنید بعد سفارش تیراژ بدید :mrgreen:
    نکته دوم اینکه ماسفتی که انتخاب کردید دیود سورس درینش به اندازه کافی از نظر مشخصات جریانی خوب هست و اونچیزی که ممکنه باعث سوختنش بشه اضافه ولتاژ روی اون هست . با توجه به این مورد به نظر من روی گزینه اسنابر RC هم می تونید به جای گذاشتن یک دیود فکر کنید . یعنی اسنابر بزارید که فقط پیک های ولتاژ رو بگیره و جریان اسنابری از دیود داخلی خود ماسفت عبور کنه . با توجه به اینکه فرکانس کاری شما نباید زیاد باشه و مسئله ایجاد حرارت روی ماسفت از این طریق زیاد مهم نیست . اگه اساتید هم در این مورد نظر بدن ممون میشم تا ما هم استفاده کنیم .
    2011/10/01
    290
    1

مرسی.
    2011/10/01
    290
    1

من دارم از جوان خرید میکنم بهترین دیود ها فستش ابنا بود البته یه چیزایی هم زیرشون نوشته که اما من بلد نبودم حالا اطلاعات هر کدوم رو میزارم هر کدومش بهتره ممنون میشم راهنماییم کنید.
    RHRP15120
    HyperFast Diode With Soft Recovery ; 15A, 1200V

S5KC20R
    Center-Tapped Positive Common Cathode Fast Recovery Diode:5A/ Ifsm:50A, 200V/ Vf:1.2V,Ir:10 A,100nS (TO-2

DTV1500
    General Purpose Fast Rectifier ,High Voltage Damper Diode, 1500V, 4A , 170NS (TO-220)

فقط همینارو داش فک نکم هیچ کدومش خوب باشه. اما دوس دارم نطرتون رو بدونم.
    نکته دوم اینکه ماسفتی که انتخاب کردید دیود سورس درینش به اندازه کافی از نظر مشخصات جریانی خوب هست و اونچیزی که ممکنه باعث سوختنش بشه اضافه ولتاژ روی اون هست .
    راسی میشه در مورد همین قضیه اضافه ولتاژ که باعث سوختن ماسفت هم میشه واسم توضیح بدبد.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28