اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

دسته بندی تصاویر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

دسته بندی تصاویر

با سلام خدمت دوستان
    یه پروژه ای رو دارم تکمیل میکنم که باید عکس هایی رو برای آموزش شبکه عصبی بهش بدیم که شامل مشخصاتی هست که ار توی عکس ها در آوردم
    تا اینجا مشکلی ندارم ولی من میخوام از شبکه عصبی lms برای دسته بندی عکس ها استفاده کنم
    نمیدونم چطوری باید این مشخصات که از عکس ها بدست اومده رو برای آموزش به شبکه عصبی معرفی کنم
    میشه یه مثال برام بذارید یا برام توضیح بدین ؟ ممنونم ار همه

پاسخ : دسته بندی تصاویر

سلام.
    فکر می کنم LMS یک الگوریتم یا قاعده باشه که توی شبکه عصبی استفاده میشه. اگه میخواین از شبکه عصبی MLP (معمولی) استفاده کنید، میتونید به تاپیک زیر یه نگاهی بندازین:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=65368.msg378212#msg378212
    لطفاً برای انجام پروژه های دانشجویی پیام خصوصی نفرستید.
    لطفاً سؤالاتی که در انجمن قابل طرح شدن هستند پیام خصوصی نکنید.
    با تمام وجود گناه کرديم اما نه نعمتش را از ما گرفت نه گناهان ما را فاش کرد اطاعتش کنيم چه مي کند؟"دکتر شريعتي"
    اگر جايي که ايستاده ايد را نمي پسنديد، عوضش کنيد شما درخت نيستيد!! "پاسكال"
    يا به اندازه ي آرزوهايت تلاش کن يا به اندازه تلاشت آرزو کن. "شکسپير"

دیدگاه

بله LMS یا همون Least Mean Square Error نحوه محاسبه خطا هست و نه نام شبکه.

دیدگاه

lms یه روش estimation هست که الگوریتمش رو در مطلب میشه پیاده سازی کرد و الزامی به شبکه عصبی نیست.

برای دادن دیتای train هم شما اول باید روش دسته بندیتون رو تعیین کنید و در واقع یک classifier داشته باشید و بعد مشخصات رو به classifier بدین.
        فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

خب دقیقا مشکل اینه که classifier رو چطور تعریف کنم ؟ یعنی یه توصیح جامع بهم بدین ممنون میشم

دیدگاه

من در مورد شبکه عصبی اطلاعات خاصی ندارم اما روشهای مختلف و الگوریتم های زیادی واسه classification داریم مثل بیزین،knn و....

اول باید از بین روشهای مختلف یکی رو انتخاب کنید که با اون کار کنید.
            فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ................ فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X