اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

یه مشکل عجیب (اعتیاد میکرو به پروگرمر PICKIT2)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

یه مشکل عجیب (اعتیاد میکرو به پروگرمر PICKIT2)

سلام
    تا اینجا یک پروژه صنعتی با PIC انجام دادم و بقیه موارد هم کاردستی هایی هست که در خانه باهاشون کار می کنم
    این مشکل رو در عمل و تست های آموزشی خودم گرفتم
    وقتی میکرو رو پروگرم می کنم و پایه MCLR رو با مقاومت 10 کیلواهم به مثبت مدار متصل می کنم مدار به خوبی کار می کنه و مشکلی هم در این رابطه ندارم
    اما همین که این میکرو رو در صنعت یا بعضی از مواقع تست ، در خانه تست می کنم میکرو بعضی از دستورات رو به درستی اجرا نمی کنه ولی تا pickit رو به پایه های VPP , PGD,PGC,GND مدار متصل می کنم مدار بدون کوچکترین مشکلی کار می کنه
    این مشکل رو به شخصه در میکروهای pic18f452 , pic18f4550 تجربه داشتم(با میکروها، کریستال و مدارات متفاوت)
    علت این مشکل می تونه چی باشه؟
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : یه مشکل عجیب (اعتیاد میکرو به پروگرمر PICKIT2)

سلام لطفا یک خازن حدود 10 میکروفاراد به خط تغذیه میکرو وصل کن احتمالا مشکلت حل شود.اگر نشد به مناطلاع بده ممنون! :eek:

دیدگاه

سلام
      روی خط خازن 100 میکرو فاراد ، 470 میکرو فاراد به صورت موازی با VCC , GND مدار و یک خازن 100 نانوفاراد موازی یا VSS و VCC میکرو قرار دارد که متاسفانه هیچ فرقی نمی کرد
      هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

احتمالا پایه هایی که شناور هستند مشکل درست میکنن! پایه هایی که به پروگرمر متصل میشن!

دیدگاه

سلام و ممنونم از توضیحاتتون
          پایه ها خروجی و متصل به LCD هستن یعنی (ال سی دی رو به صورت 8 بیت داده تعریف کردم) و فکر نکنم از این جهت مشکلی ایجاد شده باشه ، قسمت آنالوگ یا بخش هایی که بهشون هم احتیاج نداشتم غیر فعال هستند

دیدگاه

سلام دوست عزیز لطفا نقشه شماتیک مدارتو بذار ببینم چیه تا کمکت کنم مشکلو حل کنیم

دیدگاه

در config فیوز LVP رو صفر کن یا پایه PGM رو با یک مقاومت 10 کیلو به زمین وصل کن درست میشه

دیدگاه

من پایه PGM رو به lcd متصل کردم و به صورت نرم افزاری LVP رو off کردم ، شما می فرمایین هم تغییرات نرم افزاری صورت بدم هم مقاومت 10 کیلو رو به عنوان pull down استفاده کنم؟

کلی تر بگم pickit تنها به سه پایه مربوط می شود و پایه PGM نیز به lcd متصل هست و به پروگرمر مربوط نیست

دیدگاه

چه جالب ! دوست عزیز من هم گاهی به همین مشکل میخورم هنوز هم ! تو تنظیمات پروگرامر که باید LVP باید صفر باشه . دیگه مشکل ربطی به پایه های پروگرام نداره . اما چندباری اتفاق افتاده برام که مشکل از رگولاتور 7805 مدارم بوده که با اینکه نو بوده اما خراب بوده و درست کار نمیکرده و بعد از تعویض مدار به درستی کار کرده . حتا مولتی متر هیچ مشکلی رو نشون نمیداده . بعد از اون میرسیم به واچ داگ تایمر که اون رو هم تو تنظیمات پروگرامر غیر فعال کنید . بعد از اون مشکل میره روی سیگنال های نویز روی خط زمین که راح حل هاش بسیار بدفورم هست ! باید زمین رو از خطوط فرمان خروجی جدا کنید .یعنی رله ها باید زمین و تغذیه جداگانه داشته باشند و ...
                  موفق باشید
                  if all men are the same
                  then
                  why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
                    من پایه PGM رو به lcd متصل کردم و به صورت نرم افزاری LVP رو off کردم ، شما می فرمایین هم تغییرات نرم افزاری صورت بدم هم مقاومت 10 کیلو رو به عنوان pull down استفاده کنم؟

کلی تر بگم pickit تنها به سه پایه مربوط می شود و پایه PGM نیز به lcd متصل هست و به پروگرمر مربوط نیست
                    راستی یادم رفت که بگم ، شما پایه های LCD رو به صورت خروجی باید تعیین کنین .
                    if all men are the same
                    then
                    why do women take so long to choose one ?

دیدگاه

سلام به همه دوستان
                      من هم این مشکل را یک بار داشتم که با یک مقاومت 100 اهم پایه ریست میکرو را به + تغذیه وصل و یک خازن 47 میکرورا از پایه ریست به زمین وصل کردم ، مشکل حل شد . :applause:

دیدگاه

بنده هم در اولین بورد با pic این مشکل رو داشتم
                        با 452 بود که فکر میکنم بعد از گزاشتن خازن برای کریستال درست شد
                        حتی طوری بود با نزدیک کردن دست مشکل ایجاد میشد
                        الان 45k80 استفاده میکنم و مشکلی تا به اینجا در این مورد ندیدم
                        هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                        بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                        میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X