اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تحریک اولیه در نوسانساز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تحریک اولیه در نوسانساز

با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
    من یک نوسانساز(کولپیتس)در spise شبیه سازی کردم.ولی خروجی ندارم نیازمند یک تحریک اولیه!!!!!!!
    حالا این تحریک رو چجوری اعمال کنم؟؟؟؟
    پیشاپیش از راهنماییهایتان کمال تشکر را دارم.

پاسخ : تحریک اولیه در نوسانساز

مطمئنی که درست وصلش کردی چون اسمش روشه دیگه نوسان ساز.
    احتیاج به تحریک نداره.
    ?Why not

دیدگاه

بله،چون محیط spise محیط ایده آل.در غیر اینصورت با جواب میداد!

دیدگاه

کاری به نوسان ساز شما ندارم ولی برای تحریک اولیه با منبع میتونی یک منبع و یک کلید زمان دار بگذارید که مثلا در t=1 باز بشه و جریان رو قطع کنه. اگر درست یادم باشه اسمش باید کلید t_open باشه.
        It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

کافیه در تنظیمات خازن شبکه RC ، مقدار جریان اولیه رو وارد کنید( مقدارش مهم نیست، فقط صفر نباشه)

دیدگاه

سلام
            به مدار تانکش که شامل خلزن و سلف هست مستونی مقدار اولیه بدی،همون طور که دوستمون هم گفت به خازن یک ولتاژ اولیه یا به سلف یک جریان اولیه بدی
            http://dl.drelahi.net

دیدگاه

سلام مجدد
              خیلی خیلی ببخشید چجوری مقدار اولیه باید اضافه کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ oo: oo:اخه تو تنطیمات پارامتری فقط مقدار دهی خود سلف یا خازن است!!!!!!!!!!!!!
              امکانش هست ایراد مدارات زیر بهم بگین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
              : :-??(چجوری میشه یک فایلی رو upload کرد) :redface:
              پیشاپیش از لطف و راهنماییهایتان کمال تشکر را دارم.

دیدگاه

روی المان که کلیک میکنی یکی از پارامترها نوشته ic یعنی initial condition توی اون مقدارتو وارد کن
                http://dl.drelahi.net

دیدگاه

منم یه روشی دارم

توی پی اس پایس قطعه ای بنام IC وجود داره این قطعه یه ضربه به مدارت می زنه . :mrgreen:
                  این قطعه را به خازن مدار تانک یا هر جایی که می خوای ضربه اولیه بزنی وصل کن.

اگه نیاز به راهمنایی بیشتر داری فایل پاور پوینت زیر را دانلود کن .
                  يادش بخير يه وقتايي هر روز ميومدم اينجا !

دیدگاه

به نظرم بهتره برای اینکه مطمئن بشی مدارت جواب میده Av رو زیاد تر در نظر بگیری و یک AGC هم بذاری بعدش برای اینکه دیستورشن مدارت زیاد نشه

دیدگاه

سلام
                      خودتان که گفتید محیط ایده ال است--در این محیط هر تحریکی بدهید و باسخی بگیرید فایده ای ندارد چون
                      با محیط واقعی نه کمی بلکه خیلی فرق دارد- اعمال سیگنال (از سیگنال زنراتور) وگرفتن باسخ فرکانسی
                      مدار به مقادیر واقعی نزدیکتر است
                      در ضمن از نرم افزار mutisim میتوانید استفاده کنیدکه چند اسیلوسکوب دارد و به فضای واقعی خیلی
                      نزدیک است(تریالش در اینترنت هست).
                      موفق باشید

دیدگاه

همونطور که دوستان گفتن، روش های مختلفی میشه استفاده کرد.
                        روشی که خودم برای اسیلاتورهای مختلف استفاده میکردم و جواب میگرفتم، استفاده از t_open بود که دقیقا در خروجی مدار، به زمین وصلش میکردم، و مقدار اولیه ش رو در حد چند میکرو ثانیه قرار میدادم.
                        همونطور که میدونیم، نوسان سازها، برای شروع، از نویز استفاده میکنن. یعنی کوچکترین نویزی که در مدار باشه ( که الا و لابد هم این نویز هست) پشت سرهم تقویت میشه تا اینکه مدار به نوسان پایدارش میرسه. اما این مدت زمان گذر بسیار کوچیکه و توی آزمایشگاه، مشاهده ش با ابزار معمول، بسیار دشواره. اما خوشبختانه، استفاده از کلید t_open این امکان رو فراهم میکنه که در تحلیل مدار، این حالت گذر هم مشاهده بشه.
                        برای دیدن خروجی مدار، اگه از t=0 نگاه بکنید، موج خروجی، از صفر شروع میکنه به زیاد شدن تا به نوسان میرسه. برای دیدن مدار در شرایط پایدار، میتونین مقدار زمان رو از 0 به 1 یا هر عدد دلخواه دیگه ای تغییر بدین.
                        موفق باشین
                        1: اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم و ...
                        2: دانش بهتره يا ثروت؟ بدون شعور هيچکدوم!
                        3: دلا معاش چنان کن که گر بلغزد پاي *** فرشته‌ات به دو دست دعا نگه دارد (حافظ)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                        X