اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسور مورد استفاده در درب آسانسور ها؟؟؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسور مورد استفاده در درب آسانسور ها؟؟؟؟

با سلام

دوستان سنسور مورد استفاده در درب آسانسور ها کشویی چیه؟(منظورم وقتی جسمی رو سنس کنه دوباره درب آسانسور باز میکنه) اگر عکسی ازش دارین بزارین ممنون میشم
    تو هر درب یکی استفاده میشه یا چند تا .

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید :nerd:

معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

پاسخ : سنسور مورد استفاده در درب آسانسور ها؟؟؟؟

همچنان منتظر راهنمایی شما هستم :rolleyes:
    معلوليت محدوديت نيست

آنکس که عاجز از خلق لحظه هاست، معلول است. نه من...روح بلند آدمیت فراتر از هر معلولیتی است.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi210
      همچنان منتظر راهنمایی شما هستم :rolleyes:
      قدیم از سنسور های مادون قرمز استفاده میشد
      بعد شد لیزر
      بعد سنسور های مغناطیسی که دور موتور قرار میگیره و جدیدا هم من دیدم که از تغییر مقاومت و جریان موتور زمان جلوگیری از بسته شدن درب استفاده میشه
      اینو یه بار از تعمیرکار آسانسور شرکت دوستم پرسیدم
      این آخری رو خودمم شدید دنبالشم که ببینم چجوری این تغییر جریان رو برای میکرو تعریف میکنن چون توی فکر ساخت پاور ویندو بودم ! :mrgreen:
      مفید بود ؟ بجای اسپم میتونید از دکمه ی تشکر استفاده کنید.
      [img width=405 height=100]http://eros8631.persiangig.com/image/pp.png[/img]

دیدگاه

ممنون از پاسختون
        معلوليت محدوديت نيست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jervis
          قدیم از سنسور های مادون قرمز استفاده میشد
          بعد شد لیزر
          بعد سنسور های مغناطیسی که دور موتور قرار میگیره و جدیدا هم من دیدم که از تغییر مقاومت و جریان موتور زمان جلوگیری از بسته شدن درب استفاده میشه
          اینو یه بار از تعمیرکار آسانسور شرکت دوستم پرسیدم
          این آخری رو خودمم شدید دنبالشم که ببینم چجوری این تغییر جریان رو برای میکرو تعریف میکنن چون توی فکر ساخت پاور ویندو بودم ! :mrgreen:
          سنسوری رو میشناسین کههمین کارو کنه (اسمش؟)و گیرنده فرستندش کنار هم باشه؟؟می خوام یدونه واسه در آسانسور خونمون طراحی کنم اما این گیرنده فرستنده های(ir) من بردشون کم ه ه!!@
          وقتی دیگران به تو حسادت میکنند چه مفهومی دارد؟

خیلی ساده! یعنی این که تو دو قدم از آنها جلوتری پس به راهت ادامه بده.

دیدگاه

یک سنسور ساده مادون قرمز در ارتفاع 50 سانتی میزارن
            حالا خیلی پیشرفته باشه یک سنسور دیگه در 120 سانتی میزان
            سوار آسانسور که شدی خوب نگاه کنی میبینی
            تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
            داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
              یک سنسور ساده مادون قرمز در ارتفاع 50 سانتی میزارن
              حالا خیلی پیشرفته باشه یک سنسور دیگه در 120 سانتی میزان
              سوار آسانسور که شدی خوب نگاه کنی میبینی
              اتفاقا من چون خیلی دقت کردم و چیزی ندیدم از کسی که میومد برای سرویسش پرسیدم !
              ظاهرا زیادم قرار نیست اتم بشکافن که یه همچین چیزی رو بزارن روی در آسانسور(توقف درب با گیر کردن موتور) !!
              پس پیشرفته تر هاشم هست دوست عزیز !
              نوشته اصلی توسط 2500
              سنسوری رو میشناسین کههمین کارو کنه (اسمش؟)و گیرنده فرستندش کنار هم باشه؟؟می خوام یدونه واسه در آسانسور خونمون طراحی کنم اما این گیرنده فرستنده های(ir) من بردشون کم ه ه!!@
              از سنسور مادون قرمز اگر با درایور مناسب استفاده کنید تا 18 متر هم جواب میده(18 رو من شخصا تست کردم)

دیدگاه

سلام

من هم چندتا آسانسور رو دیدم که مادون قرمز استفاده کرده بود
                ولی می توانید از لیزر استفاده کنید و لیزر رو انعکاس بدهید از بالای درب تا پایین و پایین درب هم سنسور لیزر یا فتوسل استفاده کنید
                http://vz.iminent.com/vz/39a77668-19...h-fishing.giff

دیدگاه

اینایی که عکسشو گزاشتی بهش میگن فتوسل پرده ای
                  نحوه تشخیص دیگه جریان موتور هست که باعث برگشت درب میشه که در درایو موتور درب تعبیه شده
                  هرچه سعی کنیم لایه های نرم افزاری زیاد کرده و از سخت افزار دور کنیم مشکلات(باگ ها) کمتر خواهد شد(امنیت بیشتری خواهید داشت)
                  بهترین جواب دهنده برای سوال شما، خود شما هستید البته بعد تلاش،پشتکار و مطالعه بیشتر
                  میدونی مشکل ما کجاست؟سرمایه و مغز ها رو نمیتونیم یکجا جمع کنیم...

تعدادی ماژول GPS GP5MX1513F1 با بالاتریت حساسیت -170db به قیمت خرید بفروش میرسد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jervis
                    اتفاقا من چون خیلی دقت کردم و چیزی ندیدم از کسی که میومد برای سرویسش پرسیدم !
                    ظاهرا زیادم قرار نیست اتم بشکافن که یه همچین چیزی رو بزارن روی در آسانسور(توقف درب با گیر کردن موتور) !!
                    پس پیشرفته تر هاشم هست دوست عزیز ! از سنسور مادون قرمز اگر با درایور مناسب استفاده کنید تا 18 متر هم جواب میده(18 رو من شخصا تست کردم)
                    مدارشو میتونی بزاری ببینم ، من تا جایی که میدونم بیشتر از 2متر جواب نمیده :applause:
                    وقتي گريبان عدم با دست خلقت مي دريد/وقتي ابد چشم تو را پيش از ازل مي آفريد/وقتي زمين ناز تو را در آسمانها مي کشيد/وقتي عطش طعم تو را با اشکهايم مي چشيد/من عاشق چشمت شدم ، نه عقل بود و نه دلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/يک آن شد اين عاشق شدن ، دنيا همان يک لحظه بود/آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانت ربود/وقتي که من عاشق شدم شيطان به نامم سجده کرد/آدم زميني تر شد و عالم به آدم سجده کرد /بودم و چشمان تو ، نه آتشي و نه گلي/چيزي نمي دانم از اين ديوانگي و عاقلي/.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط MOHAMADUSEFI

مدارشو میتونی بزاری ببینم ، من تا جایی که میدونم بیشتر از 2متر جواب نمیده :applause:
                      دیتاشیت pt2248 رو بگیرید شماتیک مدار رو داره
                      این آیسی یک فرستنده ی 18کاناله هست
                      گیرنده هم آِسی pt 2249 هست
                      فکر میکنم بتونن کنار هم کار کنن و ازش اینتراپت بگیرید
                      روبروش فقط کافیه یک تیکه فلز براق روی در بچسبونید
                      البته ارسال و دریافت رو با میکرو هم میتونید انجام بدید
                      توی بسکام پروتکل RC5 برای این کار تعریف شده و باهاش هم میتونید ارسال کنید و هم دریافت
                      توی help بسکام RC5 رو سرچ کنید شماتیک داره

دیدگاه

ببخشید این تاپیک رو گم کرده بودم این مدار جواب میده؟

فقط خروجی lm358 رو میدیم به رله و بعدم موتور...
                        وقتی دیگران به تو حسادت میکنند چه مفهومی دارد؟

خیلی ساده! یعنی این که تو دو قدم از آنها جلوتری پس به راهت ادامه بده.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط 2500
                          ببخشید این تاپیک رو گم کرده بودم این مدار جواب میده؟

فقط خروجی lm358 رو میدیم به رله و بعدم موتور...
                          بله این مدار ظاهرا که باید خوب جواب بده :nice:
                          این مدار هم من پیدا کردم و خودم تستش کردم روی برد بورد جواب گرفتم

من مقاومت R1 رو 10 اهم گذاشتم :agree:

دیدگاه

اگرمیخوای یک کار متفاوت داشته باشی برو سراغ اولتراسونیک که تا حالا کسی از اون استفاده نکرده فاصله رو اندازه بگیرو اگر کمتر از مقدار مشخصی شد فرمان رو به رله بده
                            این لینک کمکت می کنه ایده بگیری
                            http://www.pishruncontrol.com/index.php?option=com_content&view=article& id=521:1391-05-29-19-25-25&catid=40:1390-05-19-12-59-41&Itemid=66
                            :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط persianjojo
                              اگرمیخوای یک کار متفاوت داشته باشی برو سراغ اولتراسونیک که تا حالا کسی از اون استفاده نکرده فاصله رو اندازه بگیرو اگر کمتر از مقدار مشخصی شد فرمان رو به رله بده
                              این لینک کمکت می کنه ایده بگیری
                              http://www.pishruncontrol.com/index.php?option=com_content&view=article& id=521:1391-05-29-19-25-25&catid=40:1390-05-19-12-59-41&Itemid=66
                              :applause:
                              اولتراسونیک دید 120 درجه داره
                              توی این سیستم یک دید خطی یا نقطه ای نیازه
                              زمانی که فرد داخل اتاقک آسانسور هست هم در دیدرس سنسور قرار میگیره و در بسته نمیشه !
                              تازه از این گذشته درب در حال بسته شدن خودش سنسور رو تحریک میکنه !!! oo:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X