ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    2011/03/05
    شيراز
    102
    6

نظرتون در مورده اين دستگاه چيه ؟

سلام دوستان اين دستگاه رو بنده ساختم
    خلاصه ي از شرح اختراعم كه براي براي اداره ثبت اختراع فرستادم در زير قرار دادم و فعلا از قرار دادن توصيف كامل در اين جا معذورم و همچنين فيلم كاركرد آن ولي چند تا عكس گذاشتم :
    http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://gh68m.persiangig.com/image/18-07-12_1829.zip

اينم خلاصه اي از شرح دستگاه:
    " دست رباتيك مقلد دست انسان "
    "ROBOT PAW IMITATOR HANDY ADAM"
    مشكلاتي كه بازو هاي رباتيك (اين دست رباتيك است و با بازوهاي رباتيك متفاوت است) دارند:
    1. فقط مخصوص يك كار برنامه ريزي مي شوند و براي تغيير كاركرد نياز به برنامه نويسي دوباره و تخصص دارند؛
    2. نيرو هاي توليد شده براي اين بازوها بر روي خود بازو ها قرار دارد؛
    3. به دليل كم بودن درجات آزادي آن ها و مشكل بودن برنامه نويسي ، بسياري از كارهايي كه دست انسان قادر به انجام آنهاست قادر به انجامشان نيست؛
    و با ساخت دست رباتيك مشكلات مهم فوق حذف شده اند ؛
    اين دستگاه از قسمت هاي مهم زير تشكيل شده :
    1. دستكش نمونه بردار(از شانه تا انگشتان دست راست را مي پوشاند و اطلاعات را با تكه سيمي به كنترل از راه دور مي فرستد)؛
    2. دست كامل رباتيك(به صورت دست راست انسان از شانه تا انگشتان)؛
    3. كنترل از راه دور (به همراه نمايشگر LCD و USB براي ارتباط با PC و سوكت حافظه جانبي )؛
    4. بستر دستگاه (بيضي شكل بوده و داراي چرخ ها ، باتري ها ، برد هاي كنترل و پايه دست ربات است)؛
    نيروي توليد شده براي اهرم هاي دست توسط موتورگيربكس ها توليد شده و به وسيله گيربكس هاي كشويي طراحي شده در اين دستگاه به نيروي كششي مستقيم تبديل مي شود و توسط سيم هاي كششي به اهرم ها انتقال يافته و محور ابتداي اهرم ها را كه به صورت دايره مي باشد خواهد چرخاند و باعث جابجايي اهرم ها مي شود.
    كاربردهاي دستگاه :
    1. در تمام مكان هايي كه انسان نمي تواند در آنجا كار كند و كارهاي خطرناك و طاقت فرسا با تغيير كار سريع ؛
    2. براي جابجايي اجسام ، بسته بندي ، مونتاژ و ... ؛
    3. استفاده براي كار از راه دور مثل جراحي ، خلباني و ... ؛

دوستان لطف كنن نظراتشون رو بزارن ببينم كارمون بچه بازيه يا نه ! آخه بابام بهم ميگه اين كارا چيه دنبال نون باش كه خربزه آبه ، تا حدي هم راست مي گه ، ما اين همه زحمت كشيدم يه عالمه از اين كارا ياد گرفتم (از طراحي تابلو هاي برق صنعتي گرفته تا طراحي مدارهاي الكترونيكي و ربات) ولي الان به علت سن تقريبا پايين هيچ كس مارو قبل نداره و همه مي گن بي تجربه ايم درصورتي كه كارايي مي كنيم كه اين به حساب باتجربه ها حتي فكرشم نمي تونن بكنن ، بعد از يه عمر زحمت هنوز به هيچ جايي نرسيدم والا .

* *
    2009/05/20
    772
    24

پاسخ : نظرتون در مورده اين دستگاه چيه ؟

مهشره برادر یا خواهر :mrgreen:نمیدونم
    فقط میدونم کولاک کردی فقط یه سوال این قسمتها و قطعات چقد تا اینجاش برات هزینه بردار بود کسی کمک کرد یا جایی برات طراحی کرده
    { خلاف قوانین - پاک شد }
    2010/09/18
    217
    2

خسته نباشيد. کارت خوب بوده. ولي يه فيلم از عملکردش قرار بده ببينيم چجوريه! صحبت پدرتون هم کاملا درسته! متاسفانه از پروژه هاي تحقيقاتي اينجا خيلي استقبال نميشه!
    ولي بازم خسته نباشيد خوبه!
    2007/05/02
    1,757
    96

سلام
    سعي و تلاش شما قابل تقديره
    بفرض که اين کار شما هم بجايي نرسه ( که از صميم قلب آرزو مي کنم حتما بجايي برسه ) با تجربياتي که کسب کزدين مطمئنا کار هاي بسيار مفيد ديگري رو انجام خواهيد داد .
    2012/01/21
    1,133
    11

آقا واقعا محشره !

خداييش عاليه !

فقط يه فيلم بزار !

بخدا فيلم بزار !

ما که نمي تونيم از اين چيزا بسازيم نترس کپي هم نمي کنيم !

فقط فيلمو بزار خيلي باحاله !

موفق باشي
    [size=18pt]ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟[/size]
    2010/05/09
    930
    37

با سلام

آفرین

1- طراحی مکانیزم خوبی انتخاب شده (موتور کشویی در جای دور از مفصل + انتقال نیرو با تاندون سیمی + سبک شدن دست + بهبود دینامیک حرکتی)

2- طراحی مکانیکال هم تا این مرحله خوب است و پتانسیل صنعتی شدن را دارد.

3- مفاصل دورانی نیاز به بهبود دارند ( نوعی از یاتاقان مسطح مثل یاتاقانهای میل لنگ )

4- بر اساس فیلم ، می توان به بررسی "کارآیی الگوریتم های نرم افزاری در توصیف حرکات طبیعی به فرامین حرکتی" اقدام نمود.

5- ................

================================================== =====================

آنچه که در اینجا دیده می شود( البته بدون فیلم) کاملا قابل رقابت با رباتهای محققین دانشگاههای برتر آمریکا + کانادا + ژاپن + انگلیس است.

لذا:

با یک ارایه خوب از این دست و بازوی رباتیک ،

- امکان ادامه تحصیل در آن دانشگاهها را بدست می آورید.
    - امکان اشتغال در بهترین مرکز صنعتی آنطرف را بدست می آورید.

==========================================

برای این دست و بازو ، اگر کارآیی آن به حد صنعتی برسد ، کاربردهای خوبی معرفی نمودید و جای کار دارد.

با سپاس

پ.ن 1:
    به پدر محترمتان سلام برسانید و بفرمایید این مسیر آینده شما به سوی ناسا می باشد.

پ.ن2 :
    در ساخت این "ترمیناتور 2" چه تحصصهایی مشارکت داشته اند و چه مقدار وقت صرف شده؟
    گشتی در لاله زار
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141
    2008/05/06
    411
    12

تركوندي ديگه !!!فكر كنم كل دار و ندارو زنگيتو فروختي تا اينو درست كردي خدا وكيليش حيرت كردم؛خيلي باحاله
    فقط به يه نكته ظريف توجه كن:
    دنبال چيزي باش كه بهش اعتقاد داري از حرف ديگران مايوس نشو!!
    every person has a path to follow
    it widens,narrows,climbs and descends
    there are times of desperate wandering
    but with courageous perseverance and personal conviction
    the RIGHT road will be found
    this is what brings REAL JOY
    KONOSUKE MATSUSHITA the founder of PANASONIC
    موفق باشي
    2011/03/05
    شيراز
    102
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط r-el
    مهشره برادر یا خواهر :mrgreen:نمیدونم
    فقط میدونم کولاک کردی فقط یه سوال این قسمتها و قطعات چقد تا اینجاش برات هزینه بردار بود کسی کمک کرد یا جایی برات طراحی کرده
    نوكر شما غلامحسين هستم
    من فقط موتور گيربكس ها رو خريداري كردم از اصفهان (بچه زرقان 25 كيلومتري شمال شيراز هستم ) و تمام قسمت هاي مكانيكي كه شامل گيربكس كشويي ها ، كفي ، چرخ ها ، دست ربات ، پايه دست و تمتم قطعات كوچك مكانيكي طراحيه خودمه و هچنين ساخت خودم (كار با آلومينيوم و ورق سياه 75 و انواع پيچ ومهره چندان سخت نيست من تابستون هاي بين مدرسه هام مكانيكي كار مي كردم) اين دستگاهي كه من ساختم دقيق كار مي كنه ولي عمر خيلي كمي داره چون قطعات دست سازه و همچنين از بربرينگ و ياتقان و غيره در او استفاده نشده و به همين دليل خرج خيلي زيادي نداشته كه البته يه همچين خرجي با زندگي دانشجويي و همچين پدري سخته خرجش 550 هزار تومان به غير از خرج خراب كاري هايي كه داشته و همچنين رفت آمد هاي شيراز ، ولي اندازه 10 تا 12 ميليون روش كار كردم (طبق كاركرد هايي مثل برق كاري و مكانيكي كه انجام ميدم) ، ضمنا من به هيچ كس نگفتم كه چي مي خوام درست كنم چون خدايش اگر تا قبل از اين كه اين عكس ها رو ببينن اگه بهتون مي گفتم باور مي كرديد كه مي تونم هم چين چيزي بسازم ؟؟؟!!!!!
    و چون تو خونه مي ساختمش گفته بودم كه اين پروژه دانشگاهمه و يه جرثقيله اوناهم كه بي سوادن، ودر كل تجربيات بسيار زيادي در ضمينه هاي برق و مكانيك دارم و از تمام تجربيات در اين دستگاه استفاده كردم البته برق كاري صنعتي هم فول بلدم كه اين جا مورد استفاده اي نداشته ، از زماني كه اين ايده به سرم خورد تا زماني كه تموم شد دو سال طول كشيد
    * *
    2011/03/05
    شيراز
    102
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط amirna3r
    خسته نباشيد. کارت خوب بوده. ولي يه فيلم از عملکردش قرار بده ببينيم چجوريه! صحبت پدرتون هم کاملا درسته! متاسفانه از پروژه هاي تحقيقاتي اينجا خيلي استقبال نميشه!
    ولي بازم خسته نباشيد خوبه!
    ممنون دوست عزيز
    بابت فيلم فعلا شرمنده ولي تا يكي دو ماه ديگه باشه چشم ،
    * *
    2011/03/05
    شيراز
    102
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط Solsal
    با سلام

آفرین

1- طراحی مکانیزم خوبی انتخاب شده (موتور کشویی در جای دور از مفصل + انتقال نیرو با تاندون سیمی + سبک شدن دست + بهبود دینامیک حرکتی)

2- طراحی مکانیکال هم تا این مرحله خوب است و پتانسیل صنعتی شدن را دارد.

3- مفاصل دورانی نیاز به بهبود دارند ( نوعی از یاتاقان مسطح مثل یاتاقانهای میل لنگ )

4- بر اساس فیلم ، می توان به بررسی "کارآیی الگوریتم های نرم افزاری در توصیف حرکات طبیعی به فرامین حرکتی" اقدام نمود.

5- ................

================================================== =====================

آنچه که در اینجا دیده می شود( البته بدون فیلم) کاملا قابل رقابت با رباتهای محققین دانشگاههای برتر آمریکا + کانادا + ژاپن + انگلیس است.

لذا:

با یک ارایه خوب از این دست و بازوی رباتیک ،

==========================================

برای این دست و بازو ، اگر کارآیی آن به حد صنعتی برسد ، کاربردهای خوبی معرفی نمودید و جای کار دارد.

با سپاس

پ.ن 1:
    به پدر محترمتان سلام برسانید و بفرمایید این مسیر آینده شما به سوی ناسا می باشد.

پ.ن2 :
    در ساخت این "ترمیناتور 2" چه تحصصهایی مشارکت داشته اند و چه مقدار وقت صرف شده؟
    سلام دوست عزيز
    بايد خدمت شما عرض كنم كه تمام تخصصهاش كار خودمه تعجب آوره نه؟؟ باور نمي كني نه ؟؟ بايد يه فيلم از كاركرد خودم در حين ساخت دستگاه بگيرم تا باور كنين !!
    بنده از سال پنجم ابتدايي دنبال كاراي فني بودم تا الان ، ولي الان كم كم دارم پشيمون ميشم فكرشو بكن زماني كه همه ي بچه ها از مدرسه تعطيل مي شدن و مي رفتن دنبال خوشيشون ما مي رفتيم دنبال اين كارا و به همين دليل شايد الان تجربيات خيلي زيادي در ضمينه هاي فني داشته باشم ولي از خيلي چيزا محرومم
    مثل رفيق هاي صميمي ، ارتباط اجتماعي خوب و همچنين خوشي هايي كه بقيه دستانم كردنو من نكردم (مثل رفتن دنبال الوات بازي دختر بازي و... كه اينجا جاش نيست)و الان همه ي اين دوستايي كه گفتم وضيعت زندگيشون بهتر از منه!
    راستي اين دو جمله چيه :
    من اصلا نمي دونم چه طوري بايد در مورد اين دوتا تحقيق كنم
    مملكت ما رو ببين چه كسايي داريم كه چه مخ ها و استعدادهايي دارن (مثل ورزش كارها و نخبگان) ولي ميان مفت مفت ميگن 3 برادري ها از خدمت سربازي معافن ولي نخبگان و مدال آوران حداقل چند ماه بايد برن خدمت اون با هزار درد سر!!!
    * *
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17