اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نظرتون در مورده این دستگاه چیه ؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نظرتون در مورده این دستگاه چیه ؟

سلام دوستان این دستگاه رو بنده ساختم
    خلاصه ی از شرح اختراعم که برای برای اداره ثبت اختراع فرستادم در زیر قرار دادم و فعلا از قرار دادن توصیف کامل در این جا معذورم و همچنین فیلم کارکرد آن ولی چند تا عکس گذاشتم :
    http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://gh68m.persiangig.com/image/18-07-12_1829.zip

اینم خلاصه ای از شرح دستگاه:
    " دست رباتیک مقلد دست انسان "
    "ROBOT PAW IMITATOR HANDY ADAM"
    مشکلاتی که بازو های رباتیک (این دست رباتیک است و با بازوهای رباتیک متفاوت است) دارند:
    1. فقط مخصوص یک کار برنامه ریزی می شوند و برای تغییر کارکرد نیاز به برنامه نویسی دوباره و تخصص دارند؛
    2. نیرو های تولید شده برای این بازوها بر روی خود بازو ها قرار دارد؛
    3. به دلیل کم بودن درجات آزادی آن ها و مشکل بودن برنامه نویسی ، بسیاری از کارهایی که دست انسان قادر به انجام آنهاست قادر به انجامشان نیست؛
    و با ساخت دست رباتیک مشکلات مهم فوق حذف شده اند ؛
    این دستگاه از قسمت های مهم زیر تشکیل شده :
    1. دستکش نمونه بردار(از شانه تا انگشتان دست راست را می پوشاند و اطلاعات را با تکه سیمی به کنترل از راه دور می فرستد)؛
    2. دست کامل رباتیک(به صورت دست راست انسان از شانه تا انگشتان)؛
    3. کنترل از راه دور (به همراه نمایشگر LCD و USB برای ارتباط با PC و سوکت حافظه جانبی )؛
    4. بستر دستگاه (بیضی شکل بوده و دارای چرخ ها ، باتری ها ، برد های کنترل و پایه دست ربات است)؛
    نیروی تولید شده برای اهرم های دست توسط موتورگیربکس ها تولید شده و به وسیله گیربکس های کشویی طراحی شده در این دستگاه به نیروی کششی مستقیم تبدیل می شود و توسط سیم های کششی به اهرم ها انتقال یافته و محور ابتدای اهرم ها را که به صورت دایره می باشد خواهد چرخاند و باعث جابجایی اهرم ها می شود.
    کاربردهای دستگاه :
    1. در تمام مکان هایی که انسان نمی تواند در آنجا کار کند و کارهای خطرناک و طاقت فرسا با تغییر کار سریع ؛
    2. برای جابجایی اجسام ، بسته بندی ، مونتاژ و ... ؛
    3. استفاده برای کار از راه دور مثل جراحی ، خلبانی و ... ؛

دوستان لطف کنن نظراتشون رو بزارن ببینم کارمون بچه بازیه یا نه ! آخه بابام بهم میگه این کارا چیه دنبال نون باش که خربزه آبه ، تا حدی هم راست می گه ، ما این همه زحمت کشیدم یه عالمه از این کارا یاد گرفتم (از طراحی تابلو های برق صنعتی گرفته تا طراحی مدارهای الکترونیکی و ربات) ولی الان به علت سن تقریبا پایین هیچ کس مارو قبل نداره و همه می گن بی تجربه ایم درصورتی که کارایی می کنیم که این به حساب باتجربه ها حتی فکرشم نمی تونن بکنن ، بعد از یه عمر زحمت هنوز به هیچ جایی نرسیدم والا .

* *

پاسخ : نظرتون در مورده این دستگاه چیه ؟

مهشره برادر یا خواهر :mrgreen:نمیدونم
    فقط میدونم کولاک کردی فقط یه سوال این قسمتها و قطعات چقد تا اینجاش برات هزینه بردار بود کسی کمک کرد یا جایی برات طراحی کرده
    { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

خسته نباشید. کارت خوب بوده. ولی یه فیلم از عملکردش قرار بده ببینیم چجوریه! صحبت پدرتون هم کاملا درسته! متاسفانه از پروژه های تحقیقاتی اینجا خیلی استقبال نمیشه!
      ولی بازم خسته نباشید خوبه!

دیدگاه

سلام
        سعی و تلاش شما قابل تقدیره
        بفرض که این کار شما هم بجایی نرسه ( که از صمیم قلب آرزو می کنم حتما بجایی برسه ) با تجربیاتی که کسب کزدین مطمئنا کار های بسیار مفید دیگری رو انجام خواهید داد .

دیدگاه

آقا واقعا محشره !

خداییش عالیه !

فقط یه فیلم بزار !

بخدا فیلم بزار !

ما که نمی تونیم از این چیزا بسازیم نترس کپی هم نمی کنیم !

فقط فیلمو بزار خیلی باحاله !

موفق باشی
          ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

با سلام

آفرین

1- طراحی مکانیزم خوبی انتخاب شده (موتور کشویی در جای دور از مفصل + انتقال نیرو با تاندون سیمی + سبک شدن دست + بهبود دینامیک حرکتی)

2- طراحی مکانیکال هم تا این مرحله خوب است و پتانسیل صنعتی شدن را دارد.

3- مفاصل دورانی نیاز به بهبود دارند ( نوعی از یاتاقان مسطح مثل یاتاقانهای میل لنگ )

4- بر اساس فیلم ، می توان به بررسی "کارآیی الگوریتم های نرم افزاری در توصیف حرکات طبیعی به فرامین حرکتی" اقدام نمود.

5- ................

================================================== =====================

آنچه که در اینجا دیده می شود( البته بدون فیلم) کاملا قابل رقابت با رباتهای محققین دانشگاههای برتر آمریکا + کانادا + ژاپن + انگلیس است.

لذا:

با یک ارایه خوب از این دست و بازوی رباتیک ،

- امکان ادامه تحصیل در آن دانشگاهها را بدست می آورید.
            - امکان اشتغال در بهترین مرکز صنعتی آنطرف را بدست می آورید.

==========================================

برای این دست و بازو ، اگر کارآیی آن به حد صنعتی برسد ، کاربردهای خوبی معرفی نمودید و جای کار دارد.

با سپاس

پ.ن 1:
            به پدر محترمتان سلام برسانید و بفرمایید این مسیر آینده شما به سوی ناسا می باشد.

پ.ن2 :
            در ساخت این "ترمیناتور 2" چه تحصصهایی مشارکت داشته اند و چه مقدار وقت صرف شده؟
            گشتی در لاله زار
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

ترکوندی دیگه !!!فکر کنم کل دار و ندارو زنگیتو فروختی تا اینو درست کردی خدا وکیلیش حیرت کردم؛خیلی باحاله
              فقط به یه نکته ظریف توجه کن:
              دنبال چیزی باش که بهش اعتقاد داری از حرف دیگران مایوس نشو!!
              every person has a path to follow
              it widens,narrows,climbs and descends
              there are times of desperate wandering
              but with courageous perseverance and personal conviction
              the RIGHT road will be found
              this is what brings REAL JOY
              KONOSUKE MATSUSHITA the founder of PANASONIC
              موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
                مهشره برادر یا خواهر :mrgreen:نمیدونم
                فقط میدونم کولاک کردی فقط یه سوال این قسمتها و قطعات چقد تا اینجاش برات هزینه بردار بود کسی کمک کرد یا جایی برات طراحی کرده
                نوکر شما غلامحسین هستم
                من فقط موتور گیربکس ها رو خریداری کردم از اصفهان (بچه زرقان 25 کیلومتری شمال شیراز هستم ) و تمام قسمت های مکانیکی که شامل گیربکس کشویی ها ، کفی ، چرخ ها ، دست ربات ، پایه دست و تمتم قطعات کوچک مکانیکی طراحیه خودمه و هچنین ساخت خودم (کار با آلومینیوم و ورق سیاه 75 و انواع پیچ ومهره چندان سخت نیست من تابستون های بین مدرسه هام مکانیکی کار می کردم) این دستگاهی که من ساختم دقیق کار می کنه ولی عمر خیلی کمی داره چون قطعات دست سازه و همچنین از بربرینگ و یاتقان و غیره در او استفاده نشده و به همین دلیل خرج خیلی زیادی نداشته که البته یه همچین خرجی با زندگی دانشجویی و همچین پدری سخته خرجش 550 هزار تومان به غیر از خرج خراب کاری هایی که داشته و همچنین رفت آمد های شیراز ، ولی اندازه 10 تا 12 میلیون روش کار کردم (طبق کارکرد هایی مثل برق کاری و مکانیکی که انجام میدم) ، ضمنا من به هیچ کس نگفتم که چی می خوام درست کنم چون خدایش اگر تا قبل از این که این عکس ها رو ببینن اگه بهتون می گفتم باور می کردید که می تونم هم چین چیزی بسازم ؟؟؟!!!!!
                و چون تو خونه می ساختمش گفته بودم که این پروژه دانشگاهمه و یه جرثقیله اوناهم که بی سوادن، ودر کل تجربیات بسیار زیادی در ضمینه های برق و مکانیک دارم و از تمام تجربیات در این دستگاه استفاده کردم البته برق کاری صنعتی هم فول بلدم که این جا مورد استفاده ای نداشته ، از زمانی که این ایده به سرم خورد تا زمانی که تموم شد دو سال طول کشید
                * *

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amirna3r
                  خسته نباشید. کارت خوب بوده. ولی یه فیلم از عملکردش قرار بده ببینیم چجوریه! صحبت پدرتون هم کاملا درسته! متاسفانه از پروژه های تحقیقاتی اینجا خیلی استقبال نمیشه!
                  ولی بازم خسته نباشید خوبه!
                  ممنون دوست عزیز
                  بابت فیلم فعلا شرمنده ولی تا یکی دو ماه دیگه باشه چشم ،
                  * *

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Solsal
                    با سلام

آفرین

1- طراحی مکانیزم خوبی انتخاب شده (موتور کشویی در جای دور از مفصل + انتقال نیرو با تاندون سیمی + سبک شدن دست + بهبود دینامیک حرکتی)

2- طراحی مکانیکال هم تا این مرحله خوب است و پتانسیل صنعتی شدن را دارد.

3- مفاصل دورانی نیاز به بهبود دارند ( نوعی از یاتاقان مسطح مثل یاتاقانهای میل لنگ )

4- بر اساس فیلم ، می توان به بررسی "کارآیی الگوریتم های نرم افزاری در توصیف حرکات طبیعی به فرامین حرکتی" اقدام نمود.

5- ................

================================================== =====================

آنچه که در اینجا دیده می شود( البته بدون فیلم) کاملا قابل رقابت با رباتهای محققین دانشگاههای برتر آمریکا + کانادا + ژاپن + انگلیس است.

لذا:

با یک ارایه خوب از این دست و بازوی رباتیک ،

==========================================

برای این دست و بازو ، اگر کارآیی آن به حد صنعتی برسد ، کاربردهای خوبی معرفی نمودید و جای کار دارد.

با سپاس

پ.ن 1:
                    به پدر محترمتان سلام برسانید و بفرمایید این مسیر آینده شما به سوی ناسا می باشد.

پ.ن2 :
                    در ساخت این "ترمیناتور 2" چه تحصصهایی مشارکت داشته اند و چه مقدار وقت صرف شده؟
                    سلام دوست عزیز
                    باید خدمت شما عرض کنم که تمام تخصصهاش کار خودمه تعجب آوره نه؟؟ باور نمی کنی نه ؟؟ باید یه فیلم از کارکرد خودم در حین ساخت دستگاه بگیرم تا باور کنین !!
                    بنده از سال پنجم ابتدایی دنبال کارای فنی بودم تا الان ، ولی الان کم کم دارم پشیمون میشم فکرشو بکن زمانی که همه ی بچه ها از مدرسه تعطیل می شدن و می رفتن دنبال خوشیشون ما می رفتیم دنبال این کارا و به همین دلیل شاید الان تجربیات خیلی زیادی در ضمینه های فنی داشته باشم ولی از خیلی چیزا محرومم
                    مثل رفیق های صمیمی ، ارتباط اجتماعی خوب و همچنین خوشی هایی که بقیه دستانم کردنو من نکردم (مثل رفتن دنبال الوات بازی دختر بازی و... که اینجا جاش نیست)و الان همه ی این دوستایی که گفتم وضیعت زندگیشون بهتر از منه!
                    راستی این دو جمله چیه :
                    من اصلا نمی دونم چه طوری باید در مورد این دوتا تحقیق کنم
                    مملکت ما رو ببین چه کسایی داریم که چه مخ ها و استعدادهایی دارن (مثل ورزش کارها و نخبگان) ولی میان مفت مفت میگن 3 برادری ها از خدمت سربازی معافن ولی نخبگان و مدال آوران حداقل چند ماه باید برن خدمت اون با هزار درد سر!!!
                    * *

دیدگاه

با سلام

بعد از ثبت اختراع ، فیلمها را ارسال کنید تا وضعیت روشنتر شود.

سلام دوست عزیز
                      باید خدمت شما عرض کنم که تمام تخصصهاش کار خودمه تعجب آوره نه؟؟ باور نمی کنی نه ؟؟ باید یه فیلم از کارکرد خودم در حین ساخت دستگاه بگیرم تا باور کنین !!
                      بنده از سال پنجم ابتدایی دنبال کارای فنی بودم تا الان ، ولی الان کم کم دارم پشیمون میشم فکرشو بکن زمانی که همه ی بچه ها از مدرسه تعطیل می شدن و می رفتن دنبال خوشیشون ما می رفتیم دنبال این کارا و به همین دلیل شاید الان تجربیات خیلی زیادی در ضمینه های فنی داشته باشم ولی از خیلی چیزا محرومم
                      دانش پول درآوردن متفاوت از دانش فنی است.

شما قابلیت و توانایی فنی خوبی دارید ، لیکن برای تبدیل آن به منبع درآمد ، باید برنامه ریزی و فعالیت مستقلی انجام شود.

راستی این دو جمله چیه :
                      من اصلا نمی دونم چه طوری باید در مورد این دوتا تحقیق کنم
                      بررسی فیلمهای عملکرد ، مسیر این موضوع را نشان خواهد داد.

http://www.applyabroad.org

http://www.academiacafe.com

با سپاس

پ.ن:

از youtube و سایت ناسا ، نحوه عملکرد مریخ نوردهای کنجکاوی و روح و فرصت را جستجو و بررسی کنید.
                      از میان مستندهای national geography مطالب مرتبط با رباتیک را تهیه کنید

یک فیلم خوب هم اختصاصا برای ارسال به آن سازمانها با زیرنویس و گفتار متن انگلیسی تهیه کنید.

اینها مقدمات پرتاب شما به آنجاست.
                      گشتی در لاله زار
                      http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76138.0

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=76141

دیدگاه

سلام دوستان
                        یادم رفت بگم :
                        اگر کسی می خواست قطعه یا دستگاه مکانیکی بسازه که در بازار موجود نبود و یا قیمتش مقرون به صرفه نبود من می تونم در رابطه با ساخت اون قطعه راهنمایتون کنم
                        در مورد مدارهای الکترنیکی هم که خبره تو همین انجمن زیاد داریم
                        ایمل منم اینه :gh68m@yahoo.com
                        برای شروع نحوده ی ساخت چرخ های ربات رو که نسبتا گرون هستن رو تو یه موضوع جدید میزارم
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66326.0
                        * *

دیدگاه

ایول شاغلام پس بلاخره ساختیش!
                          بعثت رو سر بلند کردی!
                          انجام پروژه هاي برنامه نويسي اندرويد
                          [glow=red,2,300]نرم افزار نقشه هاي پاور کامپيوتر اندوريد[/glow]
                          http://cafebazaar.ir/app/?id=com.atxdroid

دیدگاه

دوست عزیز اینا چه نوع موتورهایی هستا؟؟؟ حرکت کشویی دارن؟؟؟ اصلا موتورن یا سلونوئید؟؟؟
                            از کجا میشه تهیه کرد؟ در اندازه کوچیک مثلا 4-5 سانت هم هست؟؟؟؟

باتشکر

دیدگاه

از شکلشون پیداست که موتور ژنک هستند.این موتورا چینی اند و به وفور توی بازار پیدا میشه.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X