اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی TOPSwitch (درست شد)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راه اندازی TOPSwitch (درست شد)

کسی تا حالا با این سری از آی سی کار کرده؟ TOP250YN

یه سوال ساده داشتم که 4 روزه مخمو تغطیل کرده دیگه

پاسخ : راه اندازی TOPSwitch .

یکی از همکارامون عاشق این سری از ای سی سوییچاس. زیادم کار کرده.
    بگو ازش بپرسم.

دیدگاه

من دو سال پیش با TOP247YN یه منبع 18 ولت 6 آمپری ساختم. مشکلت چیه ؟

دیدگاه

این ای سی یه پایه C داره که باید با سیم پیچ بایاس تغذیه بشه هم فیدبکه هم جریان مورد نیاز گیت موسفت از این پایه تامین میشه ولی هر کاری میکنم ای سی از حالت Startup خارج نمیشه بره تو حالتکار نرمال که من خروجی مورد نظرم که 48V هست رو بگیرم.

توی عکس نگاه کنید همش توی قسمت 3 ای سی کار میکنه و حدود 3 دقیقه طول میکشه که خازن خروجی به ولتاژ 48 ولت برسه! خلاصه کامل گیج شدم.

اینم شکل موج پایه C:

اینم اولیه که فقط هر 150 میلی ثانیه این موج رو میسازه:

این ثانویه:

دیدگاه

لطفا شماتیک رو قرار بدید. البته حداقل قسمت مربوط به پایه C

چرا با PI طراحی نکردید ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد.ح
            لطفا شماتیک رو قرار بدید. البته حداقل قسمت مربوط به پایه C

چرا با PI طراحی نکردید ؟
            با PI طراحی شده .

اینم شماتیک :

البته الان PIN های X و L رو به زمنی وصل کردم و نتیجه اینه :cry:

دیدگاه

سوئیچ رو عوض نکردی ؟
              باور نداری ممکنه چشم بقیه ریز بینی کنه و ایراد رو از رو خود مدار تشخیص بده ؟
              راستی تست ها یی که انجام دادی همه با اپتو کوپلر و فیدبک بود ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط HI VOLTAGE
                سوئیچ رو عوض نکردی ؟
                باور نداری ممکنه چشم بقیه ریز بینی کنه و ایراد رو از رو خود مدار تشخیص بده ؟
                راستی تست ها یی که انجام دادی همه با اپتو کوپلر و فیدبک بود ؟
                نه عوض نکردم آخه مدار تست خود دیتا شیت رو بستم درست کار میکرد! بعدم 2 ماه پیچ اینو گرفتم 3500 چوخ لان نمیدونم چنده برم یکی دیگه بخرم! توی انجمن های دیگرم گشتم بعضی ها همین مشکل رو دارن ولی به نتیجه نرسیدن!

دیدگاه

خوب پس مطمئن شدی که از این مداری است که ساختی /
                  خوب عکس بگیر دیگه / از زیر و رو

دیدگاه

خوب پس مطمئن شدی که از این مداری است که ساختی /
                    خوب عکس بگیر دیگه / از زیر و رو
                    متوجه نشدم

دیدگاه

بابا کسی که از دور هیچ چیز رو نمیدونه و نمیبینه فقط هر چی که به ذهنش برسه و قبلا باهاش برخورد کرده و یا بدونه میگه
                      شما هم فقط نقشه رو گذاشتی / مثلا اگه نمیگفتی با نقشه دیگه تست کردی که نمیدونستم سوئیچ صددرصد سالمه
                      پس چی میتونه باشه ؟؟؟؟ به نظرت فقط این نقشه ایراد طراحی داره ؟
                      به نظر من به اطمینان خودت از مداری که خودت ساختی نگاه نکن . هر نقطه ای میتونه اشتباهی کوچیک باشه
                      ازش عکس بگیر و بذار . هم از زیر و هم روش

در ضمن با همین ترانس که واس این پیچیدی با مدار دیتا شیت تست کردئ ؟

دیدگاه

با سلام--دیود 200 ولتی اسنابر را تغییر دهید.بنظر میرسد مقاومت های وصل شده به بایه Lبیش از حد مجاز باشد.
                        در زندگی اثر خوب و خاطره خوش از خودمان در این دنیا برجا بگذاریم.etgpsp

دیدگاه

آروین جان کارهایی که میگم رو انجام بده مطمئن باش اگه درست انجام بدی قضیه حل میشه
                          بعد از انجام هر کدوم از این مراحل اگه یک تست انجام بدی بهتره تا مشکلتو همون موقع پیدا کنی
                          اما برای تست یک لامپ 100 وات با ورودی سری کن و در خروجی باری قرار نده و فقط ولتمتر بهش بزن
                          اپتوکوپلر رو تعویض کن من بارها دیدم اپتوکوپلر نو کلکتور امیترش بدون تحریک اولیه جریان میده . و از صحت مسیرهاش مطمئن شو تا در حین تستها آی سیتو از دست ندی :mrgreen:
                          اول از همه از جهت پایه های ترانس و اتصالی داخلی اون مطمئن شو
                          دوم پایه L رو به زمین وصل کن .
                          سوم پایه X رو به زمین وصل کن .
                          چهارم از جهت دیود D1 (قسمت اسنابر)مطمئن شو و تعویضش کن.
                          پنجم طبق گفته استاد زنر 200 ولت(قسمت اسنابر) رو از مدار حذف کن .
                          ششم خازن C4 رو تعویض کن .
                          هفتم خازنهای خروجی رو بررسی کن خراب نباشن یا جهت عکس نبسته باشی.
                          موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط voroojak_52000
                            اما برای تست یک لامپ 100 وات با ورودی سری کن و در خروجی باری قرار نده و فقط ولتمتر بهش بزن
                            وصله
                            اپتوکوپلر رو تعویض کن من بارها دیدم اپتوکوپلر نو کلکتور امیترش بدون تحریک اولیه جریان میده . و از صحت مسیرهاش مطمئن شو تا در حین تستها آی سیتو از دست ندی :mrgreen:
                            بودن فید بک با نبودش هیییچ فرقی نمیکه! پس فکر کنم مال اوپتو نباشه.
                            اول از همه از جهت پایه های ترانس و اتصالی داخلی اون مطمئن شو
                            ترانس 3 بار پیچیده شده و از همه چیزش مطمعنم اتفاقا" خیلی خوبدم درومده.

دوم پایه L رو به زمین وصل کن .
                            سوم پایه X رو به زمین وصل کن .
                            وصله و مشکل همیه

چهارم از جهت دیود D1 (قسمت اسنابر)مطمئن شو و تعویضش کن.
                            باید تست کنم

پنجم طبق گفته استاد زنر 200 ولت(قسمت اسنابر) رو از مدار حذف کن .
                            حذف شد ولی نشد.
                            ششم خازن C4 رو تعویض کن .
                            تعویض شد ولی فقط خازن با این مقدار الکترو لیت دارم ممکنه از اون باشه؟

هفتم خازنهای خروجی رو بررسی کن خراب نباشن یا جهت عکس نبسته باشی.
                            موفق باشی
                            عوض شد مشکل پابر جاست!

اضافه شده در تاریخ :
                            بابا کسی که از دور هیچ چیز رو نمیدونه و نمیبینه فقط هر چی که به ذهنش برسه و قبلا باهاش برخورد کرده و یا بدونه میگه
                            شما هم فقط نقشه رو گذاشتی / مثلا اگه نمیگفتی با نقشه دیگه تست کردی که نمیدونستم سوئیچ صددرصد سالمه
                            پس چی میتونه باشه ؟؟؟؟ به نظرت فقط این نقشه ایراد طراحی داره ؟
                            به نظر من به اطمینان خودت از مداری که خودت ساختی نگاه نکن . هر نقطه ای میتونه اشتباهی کوچیک باشه
                            ازش عکس بگیر و بذار . هم از زیر و هم روش
                            عکس میزارم ولی باید قول بدی که نخندیا!

در ضمن با همین ترانس که واس این پیچیدی با مدار دیتا شیت تست کردئ ؟

این مدارو بستم ولی دیدم سخته پایه X و L رو Disable کردم یعنی به زمین وصل کردم.

اضافه شده در تاریخ :
                            نوشته اصلی توسط abbasjebraeily
                            با سلام--دیود 200 ولتی اسنابر را تغییر دهید.بنظر میرسد مقاومت های وصل شده به بایه Lبیش از حد مجاز باشد.
                            به به آقا عباس ممنون که تشریف اوردین به بی سوادایی مثل من کمک کنید :rolleyes:

دیدگاه

عکس میزارم ولی باید قول بدی که نخندیا!
                              این مدارو بستم ولی دیدم سخته پایه X و L رو Disable کردم یعنی به زمین وصل کردم.
                              واس چی بخندم / به هر حال مهم ترین عامل و دلیل ممکنه توی عملکرد شما باشه تا جای دیگه
                              مگه پایه L به زمین باشه هم کار میکنه ؟ :surprised: اون مدار بدون ترانس چی رو ثابت میکنه ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X