اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شیوه اضافه کردن کتابخانه به avr studio5

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شیوه اضافه کردن کتابخانه به avr studio5

سلام - من حدود چند سال پیش avr رو با بیسکام و کمی با کدویژن کار کردم حالا میخوام با avr studio5 شروع کنم دوباره - به نوعی پدرم در اومده حدود 4 - 5 ساعته دارم می گردم دنبال کتابخونه هاش و صد جور دستور مختلف دیدم برای اینکه یه پروژه ساده کی پد و ال سی دی رو راه بندازم
    برای config کردن lcd کتابخونه LCD_LIB.h رو فراخوانی میکنم ولی متاسفانه error میــده :
    Error 1 LCD_LIB.h: No such file or directory
    دستورم :
    #include "LCD_LIB.h"
    کتابخونه مذکور رو داخل فایل های کتابخونه avrstudio ریختم در مسیر :
    C:\Program Files\Atmel\AVR Studio 5.0\AVR Toolchain\doc\avr-libc\examples\stdiodemo
    ولی بازم نمیشناستش - در ضمن قبل این کار سرچ کردم تو فایلهام اصلا این کتابخونه رو نداره تو خیلی از سایتهای کتابخونه های avrgcc رفتم ولی نفهمیدم چیکار کنم
    لطفا ً کمک کنید کسی بلده
    ممنون

پاسخ : شیوه اضافه کردن کتابخانه به avr studio5

فایل .h رو به پروژه include کن و فایل .c رو add کن

ببین اگه تو کتابخانه مورد استفاده از کتابخانه های دیگری هم استفاده شده انها را نیز به پروژت اضافه کن
    تو بگو ای سنگ صبور تو صبوری یا دل من
    تو بگو ای جام بلور تو شکستی یا دل من

دیدگاه

سلام ممنون از پاسخ البته خیلی به دردم نخورد راستش :rolleyes:
      دارم دیوووونه میشم رسما ً :angry:
      مشکل قبلیم این بود فایلی که include کردم رو تو پوشه خود برنامه .c نمی ریختم این از این ؛
      حالا یه مساله جدید که 1 روز تمام براش وقت گذاشتم تا بالاخره تونستم بفهمم این avr studio 5 چه مرگشه

من یه فایل .h رو به برنامم include کردم هر کاری می کردم توابع زیرمجموعه ناشناخته بود بعد متوجه شدم مشکل اینه که وقتی کتابخونه رو include میکنم فایل .c همون کتابخونه رو بطور خودکار اضافه نمی کنه و یا نمی فهمتش - برای حل این معضل بنده کد .c رو ته فایل .h کپی کردم و داستان حل شد
      اما میخوام بدونم اولا ً استاندارد کتابخونه نوشتن چیه ؟ اینکه فایل .c باید تو .h اضافه بشه یا برعکس ؟
      دوم اینکه چیکار کنم با افزودن .h به کدهای اصلیم خود برنامه بفهمه و .c رو خودکار اضافه کنه و نیاز به این ادابازی ها نباشه ؟

متشکر

دیدگاه

آقا هیچکی اینجا از avrgcc یا avrstudio سر در نمیاره ؟ یکی جوااااااب بده .... تو رو جــــانِ من ..........................

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rana-m
          آقا هیچکی اینجا از avrgcc یا avrstudio سر در نمیاره ؟ یکی جوااااااب بده .... تو رو جــــانِ من ..........................

دیدگاه

بعد از اینکه فایل های کتابخونه با پسوند C. و h. رو از مسیری که توی پست قبلی آقای اکرامی توضیح دادن ، اضافه کردی ، باید از مسیر Project گزینه آخر (Propertiess نام برنامه ) رو انتخاب کنی. بعد وارد قسمت Toolchain میشی.از قسمت AVR/GNU C Compiler بخش Directories رو انتخاب کن.حالا تو قسمت Include Paths مسیر کتابخونه هات رو اد کن. بهتره همه رو توی یه فولدر بریزی و مسیر اون فولدر روبدی.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X