اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ایزوله کردن تغذیه ی قدرت از دیجیتال

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ایزوله کردن تغذیه ی قدرت از دیجیتال

سلام دوستان
    من برای یک پروژه که فقط از یک باتری برای تغذیه استفاده میکنه نیاز دارم تغذیه ی قسمت 5ولت از قدرت رو جدا کنم، ضمنا از اپتوکوپلر هم استفاده کردم، خودم فکر میکنم رگولاتور سوئیچینگ LM2576 برای اینکار مناسب باشه، دوستانی که در این زمینه تجربه دارند لطفا راهنمایی کنند، اگر این رگولاتور خوبه، فقط برای دیجیتال ازش استفاده کنم یا هردو یا... ، ضمنا یک موتورپله ای 3A هم در مدار هست، دوستان لطفا تجربیاتشون رو به ما هم انتقال بدند.
    Converter DC to DC چطوره؟

ممنون
    تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.

پاسخ : ایزوله کردن تغذیه ی قدرت از دیجیتال

سلام
    دلیل استفاده شما از LM2576 در بخش دیجیتال چیست؟ جریان زیادی بخش دیجیتال به مدار تحمیل می کند؟
    قسمت قدرت با چه ولتاژ یا جریانی کار می کند؟
    لطفا شماتیک و توضیحات کاملتری قرار بدین بسیار دید نسبت با توجه به توضیحاتتون محدود هست
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط baby_1
      سلام
      دلیل استفاده شما از LM2576 در بخش دیجیتال چیست؟ جریان زیادی بخش دیجیتال به مدار تحمیل می کند؟
      قسمت قدرت با چه ولتاژ یا جریانی کار می کند؟
      لطفا شماتیک و توضیحات کاملتری قرار بدین بسیار دید نسبت با توجه به توضیحاتتون محدود هست
      ممنون از توجهتون
      نه قسمت دیجیتال جریان زیادی نمیکشه کمتر از 200میلی آمپر، قسمت آنالوگ هم 3آمپر، یکی از دوستان میگفت این رگولاتور خروجیش از ورودیش ایزولست، ضمنا مدار صنعتیه، کانورترهای dc to dc چطوره؟ شما پیشنهاد بهتری دارید؟
      ممنون
      تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.

دیدگاه

تنها زمانی میشه یک ولتاژ رو از یه ولتاژ دیگه ایزوله کرد که از ترانس استفاده بشه بنابراین ایزوله بودن ورودی یا خروجی های آی سی اصلا مهم نیست . این حرف هم که دوستتون گفته در مورد ایزوله بودن آی سی اشتباهه . نظر من اینه که شما بیخیال ایزوله کردن بشید و از فیلتر های آنالوگ حرفه ای استفاده کنید
        اما اگه بازم اصرار به ایزوله کردن دارید باید از توپولوژی فلای بک که از همه ساده تره استفاده کنید . می تونید از ای سی uc3843 یا 45 یا سایر آی سی های فلای بکی که با ولتاژ پایین کار میکنند استفاده کنید .
        اگر میخاید خرج کنید یک راه دیگه هم وجود داره اینکه ای سی dcp01b رو سفارش بدید که خودش داخلش یه ترانس داره و منبع تغذیه کامل هست.
        موفق باشید .

دیدگاه

شما برای تغذیه دیجیتالت میتوین از کانورترهایی سوئیچینگی که خروجیشون نسبت به ورودی ایزوله هست (نمیدونم بهشون دقیقا چی میگن ؛ بقول دوستمون با ترانس اینکار انجام شده) استفاده کنی تو بازار هم زیاده مثلا ماژولهای ساخت minmax که رنج کاملی از اونها رو ایران الکترونیک داره

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X