اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک : ساخت دزد گیر ساده

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک : ساخت دزد گیر ساده

سلام
    من می خوام یه دزد گیر ساده ساده درست کنم و فعلام هم هیچ کاری نکردم و اولین قدم یه راه یا یه سنسور برای تشخیص وجود انسان و البته این سنسور می خوام کوچیک باشه فعلا چیزی که مدنظر خودم هم سنسور التراسونیک هست ولی نمیدونم خوبه یا نه یعد چیزی برای این کار هست یا نه

ممنون

پاسخ : کمک : ساخت دزد گیر ساده

سلام بنظر من از چشمی های pir مخصوص تشخیص انسان استفاده کن آمادش بیرون هست
    برای درب ها هم میتونی از سنسورهای مغناطیسی استفاذه کنی ...
    آزیرم که آمادش هست
    فقط باید همرو به میکرو وصل کنی.... :applause:

دیدگاه

میخوای چیجوری باشه.
      یعنی وقتی که لمسش کردی صداش در بیاد یا حرکت شما رو تشخیص بده. یا ... .
      یه زره بیشتر توضیح بده که چی میخوای.
      ?Why not

دیدگاه

مثلا تو فاصله 1-3 متری سنسور هر انسانی رو که تشخیص بدم

قیمت نسور ها رو هم اگه میدونید بگید

ممنون

دیدگاه

از سنسورهای IR استفاده کن.
          قیمتشم خیلی کمه.
          ?Why not

دیدگاه

منم سنسور pir رو توصیه میکنم که فقط به طول موج بدن انسان حساسه و قیمت ماژول آمادش 12000 هست با بسته بندی که تو بازار به اسم چشمی میشناسنش

دیدگاه

من خیلی نمی خوام حرفه ای کار کنم در هیمن حد که بتونم حالا انسان یا یه جانور یا هر چی دیگه ای رو تشخیص بدم تو 1-3 متری از سنسور

سنسور pir فکر کینم مختص این کار باشه ولی 12 تومن یکم زیاد ولی IR خوبه و همون مادون قرمز خودمون رو میگید دیگه درسته ؟

دیدگاه

انتخاب با شماست
                هرچیزی معایب و مزایای خودشو داره
                فکر کنم سنوسورهای مادون قرمز باید جفتی باشن یا باید در روبروی دید هم باشن .فکر کنم و بحث بازتاب نور مطرحه توشون که این از لحاظ جانمایی محل سنسور محدودیت ایجاد میکنه

دیدگاه

البته با اجازه مهندس تیبا.
                  خب قیمتم باید برآورد بشه و خیلیم مهمه.
                  باشن جفتی باشن.
                  آقا بگیر امتحانشون کن.
                  فقط یه چیزی که هست وقتی دو تا از این سنسورا رو کنار هم قرار میدی فاصله ی سنسش خیلی کم میشه در حدوده 1 1.5 متر.
                  قضیه ی هر چی پول بدی آش میخوریه.
                  ولی با همین آلتراسونیکم چیزه خوبی در میاد.
                  هزینه ی آلتراسونیکم سنسوراش جفتی 3000 تومن میشه.
                  ?Why not

دیدگاه

آقا مامخلصیم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
                      سنسور pir فکر کینم مختص این کار باشه ولی 12 تومن یکم زیاد ولی IR خوبه و همون مادون قرمز خودمون رو میگید دیگه درسته ؟
                      من هم به تازگی شروع کردم و یه مدار میخوام بسازم که شبیه اون چیزی که شما می خواهید هستش

کلی جستجو کردم و به نظرم اگه از همون PIR استفاده کنیم بهتره
                      البته یه سری تایپیک توی انجمن هستش که از اول تا آخر راه اندازی مدار PIR رو نوشتن و می تونید خودتون اونو بسازید

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8516.0

لازم به ذکره که من می خوام فقط جلوی درب یه سالن و پشت بامش رو داشته باشم و هر کسی که در اون محدوده تردد کرد سیستم بفهمه و یه سری کارها رو انجام بده.
                      برای جلوی درب از این PIR می خوام استفاده کنم برای پشت بام از مادون قرمز یا لیزر (در این مورد هنوز اطلاعاتی ندارم )

ممنون می شم دوستان در این مورد هم یه لطفی بکنن و بهترین گزینه برای پشت بام و جلوی درب رو بگن.
                      ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
                      غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ele_sav
                        من هم به تازگی شروع کردم و یه مدار میخوام بسازم که شبیه اون چیزی که شما می خواهید هستش

کلی جستجو کردم و به نظرم اگه از همون PIR استفاده کنیم بهتره
                        البته یه سری تایپیک توی انجمن هستش که از اول تا آخر راه اندازی مدار PIR رو نوشتن و می تونید خودتون اونو بسازید

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=8516.0
                        لازم به ذکره که من می خوام فقط جلوی درب یه سالن و پشت بامش رو داشته باشم و هر کسی که در اون محدوده تردد کرد سیستم بفهمه و یه سری کارها رو انجام بده.
                        برای جلوی درب از این PIR می خوام استفاده کنم برای پشت بام از مادون قرمز یا لیزر (در این مورد هنوز اطلاعاتی ندارم )
                        ممنون می شم دوستان در این مورد هم یه لطفی بکنن و بهترین گزینه برای پشت بام و جلوی درب رو بگن.
                        بهترین گزینه استخدام نگهبانه...
                        حالا جدی چون راه پله معمولا زیاد عریض نیست از مادون قرمز هم میتونی استفاده کنی :agree:
                        اگرم راه پشت بوم در داره از سنسور مغناطیسی واسه درب استفاده کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط تیبا
                          بهترین گزینه استخدام نگهبانه...
                          حالا جدی چون راه پله معمولا زیاد عریض نیست از مادون قرمز هم میتونی استفاده کنی :agree:
                          اگرم راه پشت بوم در داره از سنسور مغناطیسی واسه درب استفاده کن
                          راه پله ؟

این عکس رو ببینید :

فقط چون فعلا وقت زیادی واسه تحقیق درباره مادون قرمز و یا لیزر ندارم نمی دونم
                          بردشون چقدره
                          نورشون دیده می شه یا نه
                          پراکندگی نورشون چقدره مثلا میشه به صورت مثلثی ازش استفاده کرد یه فرستنده داشته باشیم و دوتا گیرنده مثل عکس زیر :

فعلا به علت کمبود وقت نمی تونم روی این مورد وقت بزارم ولی باید در اولین فرصت این مورد رو حل کنم ( با کمک شما :redface
                          ندن ساقی صفا اهلی ، غم دنیادن آیریلماز ** گتیر دولدور گینه جامی ، بالیخ دریادن آیریلماز
                          غنیمتدیر بو دم ساقی ، گتیر دولدور گنه جامی ** جهاندا رسمدور عاشق ، می و مینادن آیریلماز

دیدگاه

آقا یه سوال

ولی با همین آلتراسونیکم چیزه خوبی در میاد.
                            هزینه ی آلتراسونیکم سنسوراش جفتی 3000 تومن میشه.
                            این سنسور هایی که تو ماشین میزارند و معمولا هم جلوی ماشینه و دو تا چرا چشمک زن داره التراسونیک هستند درسته ؟ اگه اره بنظرم خوبه با هاش فاصله 1-3 متری رو هم میشه تشخیص داد دیگه ؟ این جایی که من می خوام این دزد گیر رو بزارم یه راهرو به عرض تقریبا 1.2 متر هست و فاصله درب ورودی تا انتهای راهرو هم 2.7 متر ( البته این راهرو برای خونه خودمون هست ) الترا سونیک برای اینجا مناسب نیست؟ قیمتش هم که خوبه

این سنسور PIR همون سنسور های که یه جعبه سفید رنگ دارند و پایه که که به دیوار یا سفق بسته میشه و یه LED هم روش هست من بیشتر تو مدارس دیدم ولی جاهای دیگهم هم هستند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vahidsport
                              آقا یه سوال

این سنسور هایی که تو ماشین میزارند و معمولا هم جلوی ماشینه و دو تا چرا چشمک زن داره التراسونیک هستند درسته ؟ اگه اره بنظرم خوبه با هاش فاصله 1-3 متری رو هم میشه تشخیص داد دیگه ؟ این جایی که من می خوام این دزد گیر رو بزارم یه راهرو به عرض تقریبا 1.2 متر هست و فاصله درب ورودی تا انتهای راهرو هم 2.7 متر ( البته این راهرو برای خونه خودمون هست ) الترا سونیک برای اینجا مناسب نیست؟ قیمتش هم که خوبه

این سنسور PIR همون سنسور های که یه جعبه سفید رنگ دارند و پایه که که به دیوار یا سفق بسته میشه و یه LED هم روش هست من بیشتر تو مدارس دیدم ولی جاهای دیگهم هم هستند
                              سلام .سنسور های آلتراسونیک که توی دزدگیر ماشین استفاده میشه رو فقط برای محیط های بسته کوچیک مثل همون ماشین توصیه میکنم . در ضمن چون به هر حرکتی حساسن حتی جریان هوا و حشرات پرنده هم تحریکشون میکنه .همین طور تابش مستقیم نور خورشید .در کل من میگم همون سنسور pir آماده (چشم دزدگیر )بگیرید بهتره.
                              امروز نه آغاز و نه انجام جهان است اي بس غم و شادي که پس پرده نهان است
                              گر مرد رهي غم مخور از دوري و ديري داني که رسيدن هنر گام زمان است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X