اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای بهبود سطح علمی سایت

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک برای بهبود سطح علمی سایت

در مدتی که من عضو این سایت هستم متو جه این شدم که از نظر علمی این سایت سطح قابل قبولی نداره
    و کاری هم ندارم چرا این طوره، فقط من به نوع خودم می خوام تا حدی این وضعیت رو بهبود ببخشم به نظر من برای
    بهبود این وضعیت یکی از مهم ترین مسائل دسترسی به مجلات و مقالات هستش تا وقتی که شما دو تا مقاله ی IEEE
    بخوای و نتونی به راحتی به آنها دسترسی داشته باشی انرژی و انگیزه های شما برای تحقیقات از بین می ره.بهر حال به نظر من
    باید سطح علمی سایت بالا بره و یکی از ملزومات این هدف داشتن منابع مطالعاتی برای تحقیقات و پروژهای مختلف هستش
    من قصد دارم یک فولدر به نام مقالات درخواستی همانطور که در صفحه ی اول برای هر گرایش یک فولدر ایجاد شده مثلا برای مخابرات یک فولدر کنترل یک فولدر دیگه و...
    یک فولدر جداگانه ای (مثل سایت EDAboard) به نام مقالات تحقیقاتی و ژور نال های معتبر (مثل IEEE,Elsevier,Spring,...) ایجاد بشه که هر کس نیاز به مقاله داشت در اونجا مطرح کنه تا دوستان بهش جواب بدن و هر کس به نوبه ی خودش در این هدف نقشی به عهده داشته باشه
    من خودم نتونستم فولدر رو ایجاد کنم از دوستان محترم و مسولین سایت می خوام این فولدر رو ایجاد کنند تا کارمون رو شروع کنیم.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ : کمک برای بهبود سطح علمی سایت

واقعل هیچ کس نیست این فولدر رو بتونه ایجاد کنه باید بدون نظم و انسجام فعالیت بکنیم؟؟؟؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز
      جسارتا از طرف دوستان مسئول سایت جواب میدم چون به نوعی این سایت رو متعلق به خودم و کاربرانش می دونم و نسبت به اون تعصب خاصی دارم
      مقالاتی که شما فرمودید تا حدی در قسمت مجلات و کاتالوگهای تخصصی موجوده http://www.eca.ir/forum2/index.php/board,128.0.html
      البته این نکته رو هم خدممتون عرض کنم که اکثر مقالات بصورت cd و dvd در بخش فروشگاه هست و این سطح علمی این سایت خوبه و روز به روز بهتر هم میشه و اصولا سطح علمی چندان به مقاله های IEEE و ... مربوط نیست و معمولا ارتقا سطح علمی بصورت پله ای و آموزش از پایه است و مقالات IEEE ممکنه برای تعداد معدودی مناسب باشه
      نم خوام غلو کنم ولی شاید اطلاعات دوستان حاضر در اینجا در حد یک دانشگاه باشه چون من بندرت دیدم کسی چیزی بخواد و جواب نگیره
      البته این نکته رو نباید فراموش کرد بیشتر زحمت این سایت به عهده افراد معدود و بسیار زحمت کشیه که نهایت تلاش خودشون رو برای ارتقاء اون انجام میدن که در اینجا از همه اونها تشکر می کنم هر چند که سایر دوستان هم به نوبه خود زحمت می کشند تا سایت روز به روز بهتر بشه.

نکته نهایی: اگه بالایی ها رو نمی گفتم تا حالا خفه شده بودم آخه مونده بود تو گلوم

دیدگاه

سلام
        جناب میررحیمی خیلی متشکر از پیشنهاداتتون و متشکر که به فکر سایت هستید
        جناب برازنده تر عزیز تشکر ویژه هم به خاطر اینکه اینجارو مال خودتون می دونید...خداییش بزرگترین ارزوی من این هست که همه همچین حسی نسبت به سایت داشته باشند

در سایت EDAboard اعضاشون عضو IEEE هستند و به راحتی می تونند جوابگو باشند ولی اینجا فکر نکنم همچین کسی زیاد باشه !
        روشی که من میتونم برای اجرای پیشنهادتون بگم این هست که متونیم یک زیر بخش برای قسمت مجلات و کاتالوگهای تخصصی ایجاد کنیم به اسم IEEE که توش بتونیم مقالات مورد نر رو قرار بدیم ولی در صورتی که خود شما تمایل به فعالیت موثر در این بخش داشته باشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی برازنده تر
          سلام دوست عزیز
          جسارتا از طرف دوستان مسئول سایت جواب میدم چون به نوعی این سایت رو متعلق به خودم و کاربرانش می دونم و نسبت به اون تعصب خاصی دارم
          مقالاتی که شما فرمودید تا حدی در قسمت مجلات و کاتالوگهای تخصصی موجوده http://www.eca.ir/forum2/index.php/board,128.0.html
          البته این نکته رو هم خدممتون عرض کنم که اکثر مقالات بصورت cd و dvd در بخش فروشگاه هست و این سطح علمی این سایت خوبه و روز به روز بهتر هم میشه و اصولا سطح علمی چندان به مقاله های IEEE و ... مربوط نیست و معمولا ارتقا سطح علمی بصورت پله ای و آموزش از پایه است و مقالات IEEE ممکنه برای تعداد معدودی مناسب باشه
          نم خوام غلو کنم ولی شاید اطلاعات دوستان حاضر در اینجا در حد یک دانشگاه باشه چون من بندرت دیدم کسی چیزی بخواد و جواب نگیره
          البته این نکته رو نباید فراموش کرد بیشتر زحمت این سایت به عهده افراد معدود و بسیار زحمت کشیه که نهایت تلاش خودشون رو برای ارتقاء اون انجام میدن که در اینجا از همه اونها تشکر می کنم هر چند که سایر دوستان هم به نوبه خود زحمت می کشند تا سایت روز به روز بهتر بشه.

نکته نهایی: اگه بالایی ها رو نمی گفتم تا حالا خفه شده بودم آخه مونده بود تو گلوم

جناب برازنده تر در مورد اینکه به نظر شما سطح علمی این سایت خوبه، صرفا این نظر شماست نه واقعیتی که وجود داره!!!
          ولی برای من بسیاری از مواقع پیش اومده که با یک سری مسائل بسیار ابتدائی و ساده مواجه بودم و اونها رو در این سایت مطرح کردم و هیچ کس نبوده که بتونه حتی یک راهنمائی کوچکی به من در این سایت بکنه
          به نظر من اینکه سطح علمی این سایت از نظر علمی بسیار پائینه هیچ شکی در اون نیست
          اگه خوب به مقالات و فعالیت های علمی این سایت توجه کنی متوجه می شی بیشتر در مورد پروژهای میکرو هستش که هر دانش آموز دبیرستانی میکرو کاری هم فقط با چند تا پروژه ی میکرو انجام دادن می تونه راهنمائیتون کنه.اما شما یک سوال تئوریک بکن و خودت بسنج ببین که در مقایسه با سایت های دیگه مثل EDAboard ی که تقرِبا 150 هزار نفر عضو داره این سایت مطلقا هیچ فعالیتی نداره و سطح علمیش بسیار بسیار پائینه ! ! !
          البته با این حرف شما هم موافقم که می گی بالا بردن سطح علمی باید پله پله صورت بگیره من خودم دو تا مقاله در مورد ویولت و رمز نگاری نوشتم و مقالات دیگه ای هم در حال تدوین دارم و در ضمن نوشتن این مقالات به این نکته رسیدم که یکی ار ملزومات اصلی نوشتن مقاله ی خوب و مفید دسترسی به منابع معتبر هستش که IEEE یک نمونه ی کوچک این منابع هستش .بهر حال این تصمیمیه که من گرفتم و می خوام در حد خودم کاری بکنم

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
          من اگر بنشینم
          تو اگر بنشینی
          چه کسی برخیزد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیرعلی بلورچیان
            سلام
            جناب میررحیمی خیلی متشکر از پیشنهاداتتون و متشکر که به فکر سایت هستید
            جناب برازنده تر عزیز تشکر ویژه هم به خاطر اینکه اینجارو مال خودتون می دونید...خداییش بزرگترین ارزوی من این هست که همه همچین حسی نسبت به سایت داشته باشند

در سایت EDAboard اعضاشون عضو IEEE هستند و به راحتی می تونند جوابگو باشند ولی اینجا فکر نکنم همچین کسی زیاد باشه !
            روشی که من میتونم برای اجرای پیشنهادتون بگم این هست که متونیم یک زیر بخش برای قسمت مجلات و کاتالوگهای تخصصی ایجاد کنیم به اسم IEEE که توش بتونیم مقالات مورد نر رو قرار بدیم ولی در صورتی که خود شما تمایل به فعالیت موثر در این بخش داشته باشید.
            جناب بلورچیان
            در مورد کمکی که می تونید بکنید ممنون هستم من سعی می کنم هر مقاله ای رو که تونستم پیدا کنم یا دوستان در خواست داده رو به همراه مختصری توضیح در مورد خود مقاله اضافه کنم و اول هم از کارهائی که خودم کردم شروع می کنم و دو الی سه روز در هفته می تونم به در خواست ها پاسخ بدم
            و به این در خواست ها پاسخ بدم.اما اگه شما موافق با ایجاد یک زیر بخش باشی دقیقا بهتون می گم با چه عنوانی ایجاد کنید
            ممنون.

دیدگاه

سلام

اول از همه من نمیدونم چرا این همه تند در مورد سطح علمی صحبت میکنید ! خوب گیریم که اینجا سطحش خیلی پایین هست دیگه چرا به این شکل بیان میکنید !!!
              مورد دوم هم شما اینجارو نمیتونید با Edaboard مقایسه کنید چون اونجا یک فروم بین المللی هست ولی اینجا بدلیل فراسی بودن فروم فقط یک کشور هست و امکان نداره از نظر تعداد اعضا و سسطح علمی قابل مقایسه بشه چه الان چه 100 سال بعد و حتی اگر نسبت کاربران رو به تعداد افراد کشور بگیرین متوجه میشین که آمار ما شاید در بعضی موارد بهتر از اونها هم باشه .... و خیلی از مشکلاتی که ما داریم رو هم در سطحی متفاوت اونها هم دارند چون خودم یک زمان با چند تن از ادمین هاش در ارتباط بودم و ازشون راهکار میخواستم.

خوب بگزریم .... هدف کمک به سایت هست و هر پیشنهاد مثبتی قطعا لازم الجرا من میتونم یک زیر بخش با محوریت مقالات IEEE ایجاد کنم حالا شما اسم و ریزه کاری هاش رو بگین تا اقدام کنم.
              موفق و پیروز باشید.

دیدگاه

امیر جان با توجه به اینکه گاهی اوقات پیدا کردن مقالات IEEE بعضی اوقات مشکل هستش و چه بسا بعضی اوقات مطالب دیگر مقالات هم مطالبی مفید ی هستند شما لطف کن فولدری که ایجاد می کنی فولدری با نام "معرفی و ارائه ی برخی مقالات معتبر" باشه که محوریت اون فقط IEEE نباشه و مقالات دیگه هم ارائه بشه. زیر بخش های اون هم در قالب تاپیک های مختلف ایجاد می کنیم.حالا اگه خودت هم پیشنهادی داری من منتظر پاسخ شما هستم
                ممنون

دیدگاه

ببینید ما برای هر گرایش مثل الکترونیک و کنترل و .... یک تالار به نام مقالات تخصصی داریم که میشه اونجا مقالات معتبر مورد نظر رو معرفی کرد پس فکر کنم تا اینجاش حل باشه ولی اگر خواستید که مقالات IEEE مجزا باشند میتونیم یک زیر بخش براشون باز کنیم به نام مقالات IEEE .
                  نظرتون چیه؟

دیدگاه

ولی اگر خواستید که مقالات IEEE مجزا باشند میتونیم یک زیر بخش براشون باز کنیم به نام مقالات IEEE .
                    نظرتون چیه؟
                    سلام
                    آقا من شدیدا موافقم!
                    به شرط اینکه کسی باشه که بتونه از IEEE مقاله برداره و این کار رو بکنه!

حسین خواجه جعفری
                    اللهم صل علی فاطمة و ابیها، و بعلها و بنیها، و سر المستودع فیها،
                    بعدد ما احاط به علمک...

دیدگاه

راستش فکر نکنم کسی باشه .... فقط میتونیم بریم از همون edaboard ورداریم بزاریم اینجا !!! والبته چند منبع اینچنینی دیگر فکر نکنم کسی بتونه راحت هرچی میخواد پیدا کنه

دیدگاه

راستش فکر نکنم کسی باشه .... فقط میتونیم بریم از همون edaboard ورداریم بزاریم اینجا !!! والبته چند منبع اینچنینی دیگر فکر نکنم کسی بتونه راحت هرچی میخواد پیدا کنه
                        امیر جان به نظرم حرفت منطقیه ولی عرض کردم ،تنها مقالات معتبر ، IEEE نیستند به نظر من اگه در این بخش جدیدی که قراره ایجاد بشه بجز مقالات IEEE بتونیم مقالات دیگر ر و هم بگذاریم مثلا Spring,ISAو... فکر کنم جامع تر بشه بعلاوه یک نکته ی دیگه ای هم که می خواستم بگم اینه که صرفا کار ما Upload کردن مقاله نباشه حداقل اگه بتونیم یک توضیح مختصری در مورد مقالاتی که ارائه می دیم به همراه خود مقاله ضمیمه کنیم فکر کنم مفیدتر و آموزنده تر باشه.البته مسئله ای هم که در این صورت پیش می یاد زمانیه که باید برای این کار درنظر بگیریم و قبول کنیم که این کار ،کار زمان بریه و برای ایجاد هر تحولی ما به متانت و حوصله ی کاری نیاز داریم بهر حال من منتظر پاسخ شما هستم
                        ممنون

دیدگاه

ببینید خود کار خیلی خوبه حرفی توش نیست ولی.....
                          ولی خوب ما که بخش مقالات تخصصی داریم ! چرا از همون بخش استفاده نمی کنید؟ دقیقا هم به همین منظور که شما میگید ساخته شده شما میتونید مقالات علمی معتبر رو که دارید در اون انجمن مطرح کنید با توضیح و تمام موارد لازم ....

دیدگاه

ببینید خود کار خیلی خوبه حرفی توش نیست ولی.....
                            ولی خوب ما که بخش مقالات تخصصی داریم ! چرا از همون بخش استفاده نمی کنید؟ دقیقا هم به همین منظور که شما میگید ساخته شده شما میتونید مقالات علمی معتبر رو که دارید در اون انجمن مطرح کنید با توضیح و تمام موارد لازم ....
                            سلام

موافقم

وقتی این بخش وجود داره به نظر کار جالبی نیست که بخواین بخش جدید و به موازات این بخش ایجاد کنید . :redface:

حالا جناب ehsan mirrahimi شما اگر دسترسی به مقالات دارید خوب تو همون بخش قرار بدید . احتمالا خیلیا باشن که بخوان این مقالات را هم بخونن و بهش دسترسی ندارن .

شما تو همون بخش مطرح کن و مقالاتی که در اختیار داری قرار بده ببینید چقدر استقبال میشه !!

موفق باشید :smile:
                            [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
                            ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

سلام بر همگی...
                              آقا من هم موافقم... :applause:
                              کار جالبی هست.
                              در کل به نظرم دو - سه تا سایت ایرانی هست , که از لحاظ علمی خوب هستند.
                              eca هم جزوشون هست...
                              موفق و پیروز باشید
                              .
                              زهر است عطاي خلق هر چند كه دوا باشد***حاجت ز كه مي خواهي جايي كه خدا باشد

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X