ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25

موضوع: جرقه دوشاخه

2012/07/24
    شهرستان خوي
    186
    11

جرقه دوشاخه

سلام
    شايد براي شما هم پيش اومده باشه كه وقتي دوشاخه رو به پريز برق ميزنيد يه جرقه كوچكي ميزنه...ميخواستم بدونم علت اون جرقه چيه؟ ممنون
    علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    137

پاسخ : جرقه دوشاخه

جاری شدن جریان برق در هوا

فکر میکنم اگه از هوا جریان برق عبور کنه به علت مقاومت زیاد هوا توان زیادی تلف میشه که در بصورت پلاسما و گرما و نور زاهر میشه ؟
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2010/03/05
    3,251
    69

فکر منظور دوستمون علت به وجود اومدن این جرقه باشه که به دلیل جریان کشی در لحظه استارت اون وسیله باشه که میتونه در اثر وجود یه خازن یا سلف بزرگ(وسایل موتور دار) در ورودی اون وسیله باشه ...
    2012/07/24
    شهرستان خوي
    186
    11

آيا اين جرقه ضرر هم داره؟
    علی (ع)فرموده است :در علم و ادب بکوشید چه آنکه عالم ، عزیز و گرانقدر است ، اگر چه خاندان بزرگی منتسب نباشد ، اگر چه فقیر بی بضاعت باشد ، و اگرچه جوان باشد.
    2007/03/15
    تبريز
    2,695
    137

البته بهتره به جای کلمه جرقه از قوس الکتریکی استفاده کنیم .

در قوس اختلاف ولتاز خیلی مهمه و شدت جریان تاثیر زیادی ندارد و حتی اگر جریان چند میلی آمپر از مدار جاری بشه قوس میتونه به وجد بیاد . مثلا شوکر های پلیس یا شمک اجاق گاز

از نظر ضرر به لوازم خانگی هم باید بگم که با توجه به امپدانس لوازم خانگی فکر کنم جریان ناچیزی هنگام قوس به وجود بیاد .

بنا براین فکر کنم صرفا خود قوس با توجه به جریان کم خطر ناک نیست ولی در لحظه زدن دوشاخه به پریز چون چند بار جریان قطع و وصل میشه این ضررش بیشتر از قوسه
    مثلا برای یخچال خیلی خطر ناکه البته خودم مطمئن نیستم
    تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
    داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است
    2010/03/05
    3,251
    69

بله به نظر من هم خطرناکه
    چون جریان بسیار کمی جاری میشه بنابراین ولتاژ اعمالی به وسیله مورد نظر افت میکنه و میتونه بهش اسیب بزنه ..... کلا برقرار نبود اتصال کامل خطرناکه
    یه نمونه نچندان مشابه که باهاش برخورد کردم و شاید براتون جالب باشه این بود که در یک کارگاه صنعتی که ترانس اختصاصی داشت در اثر برخورد یک فروند کلاغیکی از فیوز های کاتدی ترانس سوخت و ماموران دلسوز اداره برق هم در هنگام تعویض فیوز ، فیوز رو درست متصل نکردند و اتصال برقرار نشد و در عوض ولتاژی بالاتر از ولتاژ خط در ورودی ترانس القاء شد و باعث شد ولتاژ خروجی ترانس بره روی 280 و بعضی از وسایل حساس و چند تابلو برق به دیار باقی برند
    با سپاس
    2008/02/25
    340
    3

سلام
    من هروقت که میخوام دوشاخه شارژر لپ تاپمو به برق بزنم جرقه میزنه، در مورد اتصال دو شاخه وسایل دیگه، به پریز برق معمولا این حالت رو مشاهده نمی کنم مگر در موارد خاص، اما اتصال دوشاخه لپ تاپم همیشه با جرقه هستش، دلیلش چیه بنظرتون؟ ممکنه اسیب بزنه به شارژر یا لپ تاپ؟
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم
    2008/12/29
    1,660
    251

هیچ مشکلی نداره این به خاطر وجود خازنها در منبع سویچینگه جنس دوشاخهای خوب هم طوریه که با این قوسها به این زودی خال نمیزنه خیالتون راحت و تخت خواب :biggrin:لپ تاپو بزن به برقو بیا تو انجمن اسپم بده :mrgreen:
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2010/11/16
    اصفهان
    1,678
    56

وقتی مدارمون جریان زیادی میکشه و در حقیقت امپدانس کمی داره در لحظه تماس با برق چون سطح مقطع کمی داره و از اون سطح مقطع کم جریان زیادی عبور میکنه ملوکول هایی که قرار این مقدار جریان را بکشن که تعدادشونم کمه بر اثر این جریان میسوزن و باعث نوری میشن که ما بهش میگیم جرقه راهش اینه که مداری باشه که جریان را کم کم زیاد کنه .
    --------------------------- --------------------------
    2008/02/25
    340
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط deremel400
    هیچ مشکلی نداره این به خاطر وجود خازنها در منبع سویچینگه جنس دوشاخهای خوب هم طوریه که با این قوسها به این زودی خال نمیزنه خیالتون راحت و تخت خواب :biggrin:لپ تاپو بزن به برقو بیا تو انجمن اسپم بده :mrgreen:
    من که اسپم ندادم!!
    حاصل عمرم سه سخن بیش نیست
    خام بودم - پخته شدم - سوختم
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 25