اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش شارژ کردن کارتریج پرینتر های جوهر افشان رنگی ( آموزش+عکس)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آموزش شارژ کردن کارتریج پرینتر های جوهر افشان رنگی ( آموزش+عکس)

آموزش شارژ کردن پرینتر لیزری رو بلد نیستم که بگم :sad:
    ولی آموزش پرینتر جوهر افشان رو بلدم و عملا بارها و بارها کار کردم و میتونم بگم :nerd:

الان چند تا عکس از اونا گرفتم و گذاشتم تا شاید تصاویر کمک بهتری به یادگیری شما عزیزان بکنه

حجم تصاویر هم فوق العاده کم کردم تا راحت نمایش داده بشن . نگران نباشید

1)

2)

3)

4)

5)

6)

در تصویر شماره1:
    یک خانواده بزرگ از لوازم مورد نیاز پرینت رو مشاهده میکنید که بسیار ارزشمند و قیمتی هستند :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

در تصویر شماره2:
    زمانی که میخواهید کارتریج رو شارژ کند اول ناظر اون رو روی دستمال کاغذی چند بار بکشید تا :
    1- ترتیب رنگ ها مشخص بشه 2-رنگی که تمام شده مشخص بشه .که در اونجا مشاهده میشود که رنگ زرد تموم شده

در تصویر شماره3:
    سرنگ را تا مقدار 1.8میلی لیتر با رنگ مورد نظر پرکنید.

در تصویر شماره4:
    همیشه مقداری هوا با رنگ داخل سرنگ مخلوط خواهد شد.با زدن چند ضربه به نوک آمپول حباب هوا را به نوک سوزن هدایت کنید و باخارج کردن مقداری از رنگ ،حباب های هوا را خارج نمایید.

در تصویر شماره5:
    مقدار 1.5میلی لیتر از جوهر را در درون مخزن کارتریج بریزید.

در تصویر شماره6:
    میتوانید محل قرار گیری مخزن هر رنگ رو مشاهده کنید
    البته هر مدل کارتریج احتمال داره با مدل کارتریج بعدی متفاوت باشه.حتما ترتیب رنگ رو با دستمکال کاغذی امتحان کنید.

اما به نکات ذیل هم توجه فرمایید :
    1-آمپول دارای حباب هوا نباشد.
    2-جوهر را حتما به صورت آرام و پیوسته بریزید.در غیر این صورت کارتریج خراب خواهد شد. هر 5میلی لیتر 10ثانیه انتقالش به کارتریج طول بکشه.
    3-حتما دقت کنید که رنگ ها را به صورت جابجا در مخزن کارتریج نریزید ؛ترتیب رنگ ها از روش همان دستمال کاغذی(تصویر2)قابل شناسایی هست.
    4- اگر در شارژ کردن کارتریج بسیار محتاط باشید و به درستی عمل پرکردن مخزن اون را انجام دهید میتوانید بارها و بارها دوباره همان کارتریج را شارژ نمایید.
    خودم در عمل بیشتر از 9بار یک کارتریج 3رنگ رو شارژ کردم ولی عجله و بی دقتی شاید باعث بشه در همان بار اول کارتریج رو خراب کنه و بسوزونه.
    5- از یک سرگ برای چند رنگ استفاده نکنید.حتی اگه آن را با آب یا تینر شسته باشید . چون شستن سرنگ مقداری آب یا تینر را با جوهر مخلوط خواهد کرد.
    6-هرگز رنگ موجود در کارتریج سالم را از آن خارج نکنید.چون به کارتریج و ناظر کارتریج صدمه خواهید زد.

امیدوارم این اطلاعات مورد توجه و کاربرد شما قرار بگیره
    موفق و پیروز باشید......
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

پاسخ : آموزش شارژ کردن کارتریج پرینتر های جوهر افشان رنگی ( آموزش+عکس)

یه نکته ای که باید بگم اینکه برای شارژ حتما یه سینی یا یه تکه مقوایی زیر دستتون حتما بزارید چون اگه جوهر جایی ریخت دیگه پاک نمیشه و حتما از این دستکش پلاستیکیها استفاده کنید

دیدگاه

به حاج مهران چمنی با این ایده ها وکارای جالبش
      خودت این راه و کشف کردی؟؟؟
      سوزن ها جای دقیقی دارنن یا نه هرجا مهم نیست؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Mostafa65
        یه نکته ای که باید بگم اینکه برای شارژ حتما یه سینی یا یه تکه مقوایی زیر دستتون حتما بزارید چون اگه جوهر جایی ریخت دیگه پاک نمیشه و حتما از این دستکش پلاستیکیها استفاده کنید
        نــــــه....اصلا همچین کاری نکید هااااا
        بزارید حتی مقداری رنگ روی فرشتون بریزه تا هم یادگاری بشه و هم فرشتون کلاسیک بشه :twisted:
        همین فرش سفیده رو که میبینید.....خودم یه بار نشسته بودم کارتریج رو رنگ گنم...دیدم کارتریج خراب شده
        آنچنان با کف دست محکم زدم کف سرنگ که سوزن از سرنگ جدا شد و رنگ ها پاش خورد به فرش و دیوار و از همه مهم تر به من و لباسام
        خلاصه....رنگشم که آبی بود ....خیلی زیبا شده بودیم

نوشته اصلی توسط تیبا
        به حاج مهران چمنی با این ایده ها وکارای جالبش
        خودت این راه و کشف کردی؟؟؟
        سوزن ها جای دقیقی دارنن یا نه هرجا مهم نیست؟؟
        تنک یو وری وری ماچ فور اور

-خودم یه بار رفتم دادم کارتریجم رو شارژ کنن واستادم نگاه کردم چطوری شارژش میکنن....دفعه بعد لوازمش رو خریدم و خودم دست به کار شدم

-سوزن ها بله همون طور که اشاره کردم مجل مخصوص خودشون رو داره و باید روی دستمال بکشی و اول ترتیب رنگشون رو بفهمی بعدش برچسب بالای کارتریج رو برداری که زیر برچسب سه دایره تیوپی کوچیک وجود داره که همون درپوش مخزن رنگ هاش هست .سوزن ها رو باید در اون قسمت بریزی

*البته رفتم CD آموزشی نحوه شارژ کردن انواع کارتریج هم گرفتم و نگاه کردم
        اونجا یه دستگاه هواگیری هم دارن که اگه با رنگ مقداری هوا داخل مخزن رفته باشه با خارج کردم مقداری رنگ از ناظر کارتریج هوای اون رو خالی میکنه
        ولی چون تقریبا گرونه و خیلی مهم نیست تهیش نکردم
        بجای اون فقط کافیه بعد از عمل شارژ کردن کارتریج ؛ناظر اون رو چندین بار و با فشار آرام روی دستمال کاغذی بکشید تا رنگ یک دست و صاف بشه.همین :nerd:
        (روی) در اینجا یعنی دستمال رو روی ناظر نکشید....ناظر رو روی دستمال بکشید.
        هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

سلام

4- اگر در شارژ کردن کارتریج بسیار محتاط باشید و به درستی عمل پرکردن مخزن اون را انجام دهید میتوانید بارها و بارها دوباره همان کارتریج را شارژ نمایید.
          خودم در عمل بیشتر از 9بار یک کارتریج 3رنگ رو شارژ کردم ولی عجله و بی دقتی شاید باعث بشه در همان بار اول کارتریج رو خراب کنه و بسوزونه.
          کارتریج چطوریه میسوزه ؟

بالاخره پیرنتر خرید موقع خریدن گرون تر نشد

دیدگاه

سلام عکسا پاک شده میشه دوباره بذاری؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X