اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

شناسایی impact

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

شناسایی impact

سلام به همه
    من یه برد توپ واسه کارای رمز نگاری خودم زدم با 3 تا xcf04s و یک spartan3 pq208 اما نمی دونم چرا موقع شناسایی impact زیر
    هر device میزنه "unknown bypass" اینطوری :

حتی شده بعضی مواقع به جای 4 تا device فقط 2 تا device رو نشون میده .

(من این مشکل رو با برد هایی که با یک xcf02s و
    یک spartan3 pq208 میزدم نداشتم ) نمیدونم مشکل از کجا می تونه باشه . اساتید نظری ندارند ؟

پاسخ : شناسایی impact

شما برای پروگرم کردن از چه جور پروگرم استفاده می کنید معمولا با پروگرمر های پارالل از این مشکلات است . ولی غیر از این نزدیک نبودن و فاصله داشتن کانکتور پروگرم تا قطعات هم مشکل ساز است . راستی برد رو خوب شستی من بیشتر وقتی این طوری مشه یه بار برد رو می شورم و خلاص .

راستی دوست عزیز می شه در یه تپیکی در مورد کاری می خواهید انجام دهید توضیح دهید تا کمی اشنا شویم .

دیدگاه

درسته پرگرمرم parallel هستش(خودم ساختمش و بهش اطمینان دارم که درسته).
      راستش کارم پیاده سازی الگوریتم های رمز نگاری روی fpga هستش با تمرکز بر ساده سازی تعداد گیت های مورد نیاز این الگوریتم ها و بررسی میزان حملات بر روی انها.بردایی که قبلامیزدم یک prom داشتندو نمیشد به طور انی و بدون وصل شدن به pc برنامه fpga رو عوض کرد . به فکرم زد چندتا الگوریتم رمز نگاری رو با هم توی 3 تا prom ذخیره کنم و یکجا روی یک fpga میزان حملات رو روشون بررسی کنم(بررسی میزان حملات با بررسی میزان توان کشیده شده fpga از منبع تغذیه بدست میاد).
      بله بردو با الکل خوب شستم.اگه قطعات سوخته بودن نباید توی impact قطعه ای نشون میداد. ولی نکته اینجاست که میزنه "unknown bypass". مگه ممکنه مثلا spartan3 رو بشناسه ولی زیرش بزنه "unknown bypass" ؟؟

دیدگاه

سلام

از تغذیه برد و آی سی ها مطمئنی؟ کافیه یکیشون اون وسط کار نکنه...

اما مسئله دیگه اینه که با اضافه کردن چندتا آی سی حافظه، طول زنجیر jtag رو زیاد کردی. و این واسه همچین پروگرمری یکم سنگینه ! طول کابل پروگرمرت که زیاد نیست؟ تا جایی که میشه طول کابلش رو کم کن
        https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

طول کابل jtag دقیقا 70 cm هست . یعنی ممکنه یکی از حافظه ها این وسط از کار افتاده باشه(مثلا خراب باشه یا ...) بعد توی impact اونو بشناسه و زیر همه device ها بزنه unknown bypass ؟(حتی xc3s400 رو هم نشناسه ؟)
          ولی یه نکته دیگه هم هست که چرا بعضی مواقع تعداد device ها رو impact اشتباه نشون میده؟
          دوستانی که برد میزنند تا حالا این اتفاق براشون نیفتاده؟

دیدگاه

یجای Config مشکل داره-این همون بحثیه که من قبلا سر فاصله قطعات و نحوه جایگیری و خازن ها کرده بودم

چجوری Config کردی؟شماتیکتو بزار
            خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام به همه
              این هم شماتیک این مدار(البته فقط قسمتی از مدار که fpga رو program میکنه ) . فک کنم فاصله prom ها و jtag از fpga مناسب باشه (البته یه prom زیر برده) نظر اساتید چیز دیگست؟ یعنی باید فاصله کمتر از این باشه ؟

نکته جالب اینجاست که من امروز تو ازمایشی یه برد خیلی خیلی ساده با یک xcf04 و یک fpga(xc3s400 tq144) لحیم کردم اونم نمیشناخت !!!!! (البته این مدار ازمایشی به یه مدار بدست اوردن توان وصل میشه و بعد به یه اسیلوسکوپ وصل میشه)
              اینم pcb هین برد ازمایشی:

(این مشکلات اصلا با xcf02 نبود!!)یعنی xcf04 نکته خاصی داره ؟؟(من که فک نکنم)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین ملک
                سلام به همه
                این هم شماتیک این مدار(البته فقط قسمتی از مدار که fpga رو program میکنه ) . فک کنم فاصله prom ها و jtag از fpga مناسب باشه (البته یه prom زیر برده) نظر اساتید چیز دیگست؟ یعنی باید فاصله کمتر از این باشه ؟

نکته جالب اینجاست که من امروز تو ازمایشی یه برد خیلی خیلی ساده با یک xcf04 و یک fpga(xc3s400 tq144) لحیم کردم اونم نمیشناخت !!!!! (البته این مدار ازمایشی به یه مدار بدست اوردن توان وصل میشه و بعد به یه اسیلوسکوپ وصل میشه)
                اینم pcb هین برد ازمایشی:

(این مشکلات اصلا با xcf02 نبود!!)یعنی xcf04 نکته خاصی داره ؟؟(من که فک نکنم)
                این شماتیکه :eek:
                خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام
                  نه خوب اقای نجفی عزیز این شماتیک نیست ولی خوب برای شناسایی IMPACT که شماتیک به درد نمیخوره جای JTAG و خازن ها , و XCF04 مهمه , تو شماتیک که اینا رو نشون نمیده .(الان توی این مدارها جای قطعات درسته دیگه ؟ یا من نکته ای رو در نظر نمیگیرم ؟(جدیدا به اطلاعات خودم هم شک کردم :angry)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسین ملک
                    سلام
                    نه خوب اقای نجفی عزیز این شماتیک نیست ولی خوب برای شناسایی IMPACT که شماتیک به درد نمیخوره جای JTAG و خازن ها , و XCF04 مهمه , تو شماتیک که اینا رو نشون نمیده .(الان توی این مدارها جای قطعات درسته دیگه ؟ یا من نکته ای رو در نظر نمیگیرم ؟(جدیدا به اطلاعات خودم هم شک کردم :angry)
                    عزیز من میدونم تو شماتیک چی چی رو نشون میده چی چی رو نشون نمیده

من هدف از شماتیک اینه که ببینم وضعیت Config از لحاظ مداری به شکل اجرا شده

ما هدفمون حل مشکل شماست حالا نمیدونم شاید جوره دیگه ایی برداشت میشه ار حرف من

دیدگاه

چرا اینقد مسئله جای قطعه و خازن و ... رو بزرگ می کنین! به جون خودم jtag اصلا این حرفا رو نداره! من تا حالا چندتا برد fpga زدم با ابعاد و طرح های مختلف (برای سلایق متفاوت!) هیچ نکته خاصی رو هم رعایت نکردم (جز نکات عمومی) خدا رو صدهزار مرتبه شکر همیشه کار کرده.

یا شماتیکت مشکل داره. یا یکی از آی سی ها اون وسط داره بازی در میاره. چون تو jtag داده ها بصورت سریال دست به دست میشه، اگه یکیشون خرابکاری کنه، احتمال نشناختن همه آی سی ها هست.
                      بد نیست یه پروگرمر usb هم گیر بیاری امتحانیش کنی.
                      xcf04 هم هیچ فرقی با 02 نمیکنه. من همیشه 04 گذاشتم.

اگه از شماتیک مطمئنی، سرچ کن jtag unknown bypass...
                      https://www.linkedin.com/in/mohammadhosseini69

http://zakhar.blog.ir

دیدگاه

سلام :biggrin:
                        اقا مشکل کلا حل شد :wow:(ما که نفهمیدیم چی بود ولی اخرش هم یه اسپره ناهید زدیم و درست شد) :nice: :nice:
                        دقیقا همین طوریه منم به این نتیجه رسیدم که جاشون خیلی مشکل ساز نیست.

دیدگاه

من هم دقیقا همین مشکل رو دارم.
                          چجوری باید برطرفش کنم. من از xc2s50 و xcf04 استفاده کردم

دیدگاه

البته وضعیت m0 m1 m2 صفر است.

دیدگاه

کسی تا به حال به اینجور مشکلی بر نخورده؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X