اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتصال jtag به پارالل و برنامه ریزی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتصال jtag به پارالل و برنامه ریزی

سلام دوستان و اساتید
    یه مشکلی برام پیش اومده که نیازه به کمک پیدا کردم
    یه برد اموزشی fpga دارم که یه پروگرمر jtag داره وقتی تو اخرین مرحله می خوام برنامه رو روش پیاده کنم یعنی از طریق jtag به eprom بزنم یه مشکلی هست که برنامه ی empact اصلا هیچ کابلی پیدا نم کن
    البته لا م به توضیح هس من برای اتصال پارالل بهpc یک کابل خریدم که جواب نداد رفتم pci card خریدم که پورت پارالل اضافه شد به سیستم ولی این یه موردی که داره بعد از نصب تو دیوایس منیجر روش یه علامت تعجب میاره وقتی properties باز می کنم تو دیوایس ستاتیوس اینو نوشته
    (This device is not working properly because Windows cannot load the drivers required for this device. (Code 31))
    البته درایور کارت نصب شده و وقتی اپدیت درایور و می زنم که نصب کنه دوباره می گه نصب شده
    الان به نظر دوستان مشکل از کجای کاره کارت مشکل داره یا اصلا برا خود jtag هم باید رو سیستم درایور نصب شه یا هر مورد دیگه واقعا کلافه شدم لطفا کمک بفرمایید
    باتشکر پیشاپیش

پاسخ : اتصال jtag به پارالل و برنامه ریزی

سلام
    دوست عزیز همون طور که قبلا گفتم به احتمال زیاد حتی با خرید کارت pci هم مشکل شما حل نمیشه چون این کارت ها سیستم آدرس دهی شون در واقع سریال هست(به صورت سریال به مادربرد وصل میشن) و فقط برا پرینتر جواب میده. البته تا اونجایی که من شنیدم.
    حالا شما نا امید نشو، ویندوزت چیه؟ این طور که معلومه ویندوز درست کارت رو نشناخته. یه ویندوز xp 32bit نصب کن ببنین کار میکنه؟
    راستی مطمئنی که مادربردت پورت موازی نداره؟ ببین برای منم به صورت پورت خارجی نیست که از پشت کیس معلوم باشه. ولی روی خود مادربرد 25 تا پین هست(به صورت اینترنال) که خودم با لحیم کاری کابل jtag رو بهش وصل کردم. شما هم در کیس رو باز کن یه نگاهی رو مادربرد بنداز ببین یه جایی 25 پین بغل هم وجود نداره؟

دیدگاه

ویندوزم 7 هست 32 بیت ولی کارتی که گرفتم روش نوشته 7 ساپورت میکنه
      الان داخل برد و نگاه کردم یه قسمت بود 25 تا پین داشت تا حالا ندیده بودمش اصلا oo: خوب اون پینا به صورت نر هستش و انتهای پروگرمر منم نر هستش شعنی اگه با یه تبدیل اونو به مادگی تبدیل کنم و پروگرمر و بهش نصب کنم مشکل حل میشه؟
      راستی زیر پورتا نوشته j_print1
      مرسی که وقت میزارین کمک میکنین

دیدگاه

سلام
        درسته ما هم تو UNI از این مشکلا داشتیم از تو خود مادربرد لحیم کردیم درست شد.
        ولی واقعا خیلی مسخرست که سازندگان مادربرد پرت PARALLEL رو INTERNAL میکنند

دیدگاه

با تشکرات فراوان و هزاران بار :agree:
          خوبه برم تو کارش تا فردا نتیجه رو اینجا اعلام می نماییم

دیدگاه

سلام مهندس
            راستش من خودم تا قبل این مشکلی که الآن شما داری، برام پیش نیومده بود دست به هویه نزده بودم. اگه شما هم مثل من مبتدی هستی،
            اگه پورت موازی به صورت مستطیلی شکل هست باید اول یه سوکت IDC 26pin بگیری و بزنی به مادربردت بعد از این طرف هم یه تبدیل(changer) بگیر که بزنی به کابل JTAG ای که قبلا داشتی، بعد میتونی با کابل FLAT بیست و شش رشته ای این دو تا رو بهم وصل کنی(فقط یه طرفش لحیم کاری میخواد). این طوری به مادربردت یا کابل JTAG خدشه ای وارد نمیشه و میتونی برای pc هایی که خودشون پورت موازی external دارن هم استفاده کنی

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X