اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد مکانیزم دزدگیر ماشین

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سوال در مورد مکانیزم دزدگیر ماشین

سلام
    یه سوالی ذهن خلاقمو به خودش مشغول کرده.. :rolleyes:
    فرستنده ی این دزد گیر های ماشین که روی خودرو ها نصب میشه و روی این فرستنده 4 تا دکمه هست چی میفرسته به دزد گیر که مثلا در باز میشه یا بسته میشه... میشه اینارو هک کرد به نظر یه فرستنده ی ساده میاد که با ایسی های pt کد و دیکد شدن. مثل ریموت های در..... یا سیستمش پیشرفتست و یه کدی چیزی میفرسته؟؟؟ کلا میشه هکش کرد؟؟ یعنی یه چیز درست کنی که در همه ی ماشین ها رو باز کنه؟(فکر بد نکند ها من خودم آقا پلیسم) :rolleyes: :redface: :mrgreen:

پاسخ : سوال در مورد مکانیزم دزدگیر ماشین

ریموت کنترلها کلا از چند وش استفاده میکنند :
    1- همون آی سی Pt که کدهای ثابت میفرسته و همه ریموتها مشابه هم هستند
    2- ev521 که کدهاش ثابته اما برای هر ریموت یک جدید میفرسته 20 بیت کد و 4 بیت مربوط به کلید
    3- رولینگ کد و هوپینگ کد که همیشه کدهای جدید میفرسته و همیشه فرق میکنه کلا 64 بیت میفرسته که 32 بیت کد ثابت و 4 بیت کد کلید و بقیه متغیر
    4- ارسال دیتا هست که توسط میکروئی که در ریموت هست یک دیتا حالا رمز نوشته یا عددی ارسال میشه که در اکثر اتومبیلهای جدید همیت سیستم هست .

حالا هر کدوم از این ریموتها میتونه در فرکانسهای مختلفی باشه که اکثرا در فرکانس 315 - 433 - 900 Mhz ارسال میکنند .

چون 4 بیت آخر هر کد مربوط به کلید هست پس اگر دیتای اولیه درست بود نگاه میکنه به 4 بیت آخر که برای یک مثلا 0001 میفرسته برای کلید دوم 0010 به همین ترنیب الی آخر تشخیص میده کدام کلید زده شده .

شما اگر گیرنده همون فرکانس را بزارید و نمونه برداری کنید از سیگنالهای دریافتی و ذخیره کنید و مجددا ارسال کنید بله میتونید دستگاهی بسازید برای جنابان دزد
    همه ماشینها را نمیتونید باز کنید کلی زمان میبره تا مدارتون کدها را دونه دونه شبیه سازی کنید ، اما میتونید وقتی طرف میزنه در ماشین قفل بشه همون لحظه کدش را دریافت کنید و ... اول جرم نکن اگر کردی گیر نیفت اگر گیر افتادی اعتراف نکن اگر اعتراف کردی التماس نکن .....
    همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
    کانت

دیدگاه

ایولللل.... اینجاش باحال بود.... یه نمنه بگیری از فرستنده طرف بعد.........

دیدگاه

سوال: سوال در مورد فلاشر ماشین با دزدگیر

سلام میبخشین خیلی گشتم تو اینترنت اما مبحثی رو که میخوام گیر نیاوردم اینجام اومدم حقیقتش میدونم جاش نیس اینجا این سوالو کنم اما اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم/// من یه دزدگیر نصبیدم رو پژو405 حالا همچی روبراهه فقط واسه فلاشر موندم چکار کنم؟کدوم سیمو به کدو سیو وصل کنم که هنگام قفل با دزدگیر یا با صدا دراومدنش فلاشرها خود ب خود روشن و خاموش شن؟؟؟؟؟
        تخیل مهمتر از دانش است
        علم محدود است اما تخیل دنیا را دربر میآ‌گیرد
        آلبرت انیشتین

دیدگاه

خود دستگاههای دزدگیر دارند ، اگر این که خریداری کردین نداره راحته ، شما سیمی که از دزدگیر به فلاشرهات وصله را پیدا کن چون وقتی آژیر میزنه فلاشر هم میزنه پس وصله ،
          بعدش پمپ قفل برقی که داخل درب راننده هست بهش دو تا سیم تغذیه وصله که 12 ولته وقتی قفل میکنی یک لحظه سرش ولتاژ میاد (هنگام باز شدن هم ولتاژ قطبهاش عوض میشه)میتونی مثبتش را با یک دیود به سیم فلاشر وصل کنی ،
          همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
          کانت

دیدگاه

کد گذاری در ریموت ها به دو صورت انجام میشه. یکی اینکه در مقابل ارسال کد دستور اجرا میشه و مثلا درب خودرو باز میشه ولی در مدل دوم دستور ارسال میشه یک پیام به صاحب ریموت فرستاده میشه که آیا این پیام از شما بود یا نه؟ در صورتی که صاحب ریموت این پیام رو تایید کنه فرمان اجرا میشه. اما نوع دوم که به نظر امنیتی تر هم میاد برای اجرا هزینه ی زیادی لازم داره. در حال حاضر از تکنولوژی هاپینگ کد برای رمز گذاری ریموت کنترل ها استفاده میشه. اما پروتکل بسیار قوی هست و به خوبی رمزگذاری شده. در حال ارتقا هم هست و به نوعی میشه گفت هک آن غیر ممکن است. برای اطلاع بیشتر در مورد نحوه کار تکنولوژی هاپینگ کد این مقاله را مطلالعه بفرمایید.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X