اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سنسوری برای تشخیص پارگی در سیم برای ترانس پیچ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

سنسوری برای تشخیص پارگی در سیم برای ترانس پیچ

سلام به همه . :smile:
    من یه سنسوری می خوام که باهاش بتونم پارگی یک سیم رو در یک دستگاه ترانس پیج تشخیص بدم و موتور ترانس پیچ رو خاموش کنم...... با چند تا از سنسور های نوری معمولی امتحان کردم اما چون قطر سیم خیلی کمه تاثیری توی سنسور نداره......یه راه دیگه هم اینه که یه جریانی رو از سیم عبور بدم که هر وقت قطع شد یعنی سیم پاره شده........دوستان کسی به غیر از این راه دیگه ای سراغ داره.....مثلا به سنسور خاص یا یه روش بهتر....؟ :eek:

پاسخ : سنسوری برای تشخیص پارگی در سیم برای ترانس پیچ

هزینه سنسور تا چه اندازه برای شما مهم است ؟
    شرکت امرن سنسور نوری فایبر اپتیک دارد که قابلیت تشخیص اجسام تا 0.01 میلی متر را دارد البته قیمت آن 5 سال پیش حدود 450 هزار تومان بود قیمت جدید را خبر ندارم.

دیدگاه

ممنون از جوابتون .... :smile:
      ولی یه روش کم هزینه تر رو ترجیه میدم.....البته اگه باشه...!

دیدگاه

از سنسور نیمه الکترونیکی ای که تو کارخونه های قدیمی نخریسی هست استفاده کن.من چنتا دارم. خودتم میتونی با کمتر از 5000 تومن بسازی.حاضریشم هست.
        امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.
        از پاسخ به سوالات انجمن به صورت خصوصی معذورم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student2011
          از سنسور نیمه الکترونیکی ای که تو کارخونه های قدیمی نخریسی هست استفاده کن.من چنتا آلمانیشو دارم. خودتم میتونی با کمتر از 5000 تومن بسازی.حاضریشم هست.
          دوست عزیز میشه راجع به روش کار این سنسور ها توضیح بدی.....که اگه بتونم یکی بسازم.....یا این نوع حاضریش که فرمودید در بازار با چه اسمی شناخته میشه.....ممنونم... :job:

دیدگاه

پاسخ : سنسوری برای تشخیص پارگی در سیم برای تر

ساده ترین راه حل :

با یه مدار مقایسه کننده اتصال دو تا تیغه رو تشخیص میدی و موتور رو قطع میکنی ...
            با سپاس

دیدگاه

سنسوری که گفتم به این شکله که نخ از زیر یه میله الاکلنگی عبور میکنه که سر دیگه میله یه آهنربا چسبیده و کنار یه ریدرله قرار داره و نخ مانع از پایین اومدن میله و مماس شدن آهنربا با ریدرله میشه که با اتصال به مدار اصلی، موتور غیر فعال میشه.نخ که پاره بشه میله پایین میفته و ریدرله موتورو قطع میکنه.
              امام حسين(عليه السلام) فرمودند: کسي که از تو انتقاد ميکند تو را دوست دارد و کسي که با تو دشمني دارد، از تو تعريف و تمجيد ميکند.

دیدگاه

ممنون از شما دوستان .
                دو جواب اخر کاملا مشکلم رو حل می کنه......ممنونم که کمکم کردین.....ایشالله جبران کنم... :nice: :nice: :nice:
                :job: :job: :job:

دیدگاه

سلام
                  یک سنسور برای تشخیص پارگی نخ میخام. البته روش مذکور به علت سرعت بالای نخ خودش باعث پارگی میشه.

دیدگاه

نه این روش معمول دستگاهای نخریسی هستش و اگر درست از اون استفاده بشه نخ پاره نمیشه.

دیدگاه

بابا جون
                      سنسور نمیخواد که
                      سیم رو به بدنه دستگاهت وصل کن که وقتی دستگاه میچرخه سیم پاره نشه

یه سر سیمو بده باطری
                      یه سر سمه دیگه رو بده به لامپ
                      اون سر لامپو وصل کن به منفی باطری

هروقت سیم قطع شد چرااغ خاموش میشه

به این راحتی

:job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط student2011
                        سنسوری که گفتم به این شکله که نخ از زیر یه میله الاکلنگی عبور میکنه که سر دیگه میله یه آهنربا چسبیده و کنار یه ریدرله قرار داره و نخ مانع از پایین اومدن میله و مماس شدن آهنربا با ریدرله میشه که با اتصال به مدار اصلی، موتور غیر فعال میشه.نخ که پاره بشه میله پایین میفته و ریدرله موتورو قطع میکنه.
                        ای ول خود جنسه
                        حالا میتونین برای جلوگیری از پارگی نخ یا سیم یه قرقره کوچیک و روون یر میله بذارین که میله مستقیما با سیم یا نخ تماس نداشته باشه

دیدگاه

سلام
                          این مفتولای ضخیم و محکم آبکاری شده که تو ساختن انواع وسایل و سبد و... استفاده میشن کاملا صاف و براقن و غیر ممکنه با ساییدگی نخا پاره کنن، به راحتی هم لحیم میشن.نمیدونم کجا از این مفتولا دارن ولی اگه کسی پیدا کرد خبر بده.
                          البته میتونید از این مثلا سبدا بخرین و میله ها رو ازش به طول مورد نیاز ببرین، که البته اینجوری کمی گرون در میاد.ضمنا اگه یه طرف میله، که باید آهنربا باشه رو سنگین نکنید اصلا به نخ فشار نمیاره.
                          برا الاکلنگی کردن هم میتونید دقیقا وسط میله رو(البته بسته به سنگینی یه طرف میله باید محل سوراخو به طرف سنگینتر ببرید) با فشار خیلی زیاد یا ضربه کمی له کنید تا بشه با دریل سوراخ کرد و ازش پیچ رو رد کرد و پیچو به یه برد چوبی یا پلاستیکی یا یه طرف یه جعبه پیچ کرد.
                          البته باید با مثلا یه مهره حرکت میله بین سر پیچ و بردو محدود کنید(از پیچایی که اولشون صافه بعد رزوه دارت استفاده کنید).حالا رید رله رو هم یه جایی تو شعاع حرکت میله جایی که اگه نخ پاره بشه میاد محکم ثابت کنید و دوسرشو با یه جفت سیم به درایور رله بدین.
                          حالا سنسور آمادس،نوش جان

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X