اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

معرفی وگلچین نرم افزارهای جالب و کاربردی الکترونیک به همراه محیط 3D

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

معرفی وگلچین نرم افزارهای جالب و کاربردی الکترونیک به همراه محیط 3D

با سلام
    میخوام تعدادی از نرم افزار های جالب در زمیینه شبیه سازی مدارات و دستگاه های الکترونیکی و مکانیکیی رو در این تایپیک به شما پیشنهاد کنم تا شاید مورد توجه و کاربردتون قرار بگیره و باعث بشه در زمینه الکترونیک خیلی سریع تر و بهتر پیشرفت داشته باشید.
    این تصاویر و اصلاعات نرم افزار ها رو کلی گشتم از بین کلی نرم افزار های الکترونیک دیگه گلچین کردم....بهترین هاش رو انتخاب کردم.
    اگه تایپیک مورد توجهتون قرار بگیره باز هم یک سری دیگه نرم افزار کاربردی رو پیشنهاد خواهم کرد
    از هر کدام از نرم افزارها که خوشتون اومد فقط کافیه اسمش رو توی حاج دکتر گوگل جستجو کنید تا لینک های دانلود رو بهتون پیشنهاد کنه.
    بطور مثال " دانلود نرم افزار Crocodile "

[glow=red,2,300]1-نرم افزار Edison Lab v5[/glow]
    نرم افزار ادیسون یکی از زیباترین و جالب ترین نرم افزار های الکترونیکی است.
    این نرم افزار قدرتمند شامل یک آزمایشگاه مجازی است که کاربر به راحتی میتواند بر روی یک میز کار با انتخاب هر وسیله٬ مدار دلخواه خود را بسته و تجربه ی مورد نظر را به طور مجازی - ولی نزدیک به واقع - انجام دهد کار با این نرم افزار بسیار بسیار ساده میباشد و اگر در انجام آزمایشاتتون دقت نکنید ممکن است لامپتون بترکه یا بسوزه یا مشکلات دیگه برای مدارتون پیش بیاد که بسیار جالب هست
    در کل پیشنهاد میکنم حتما این نرم افزار را دانلود کنید.

[glow=red,2,300]2-نرم افزار Microsoft Robotics Studio[/glow]
    برنامه ی قدرتمند Robotics از سوی مایکروسافت منتشر شد. هدف اصلی این نرم افزار آن است که سیستمی را به شما ارایه دهد تا بر مبنای آن بتوان تمامی ایده ها، مباحث و نیازمندهای دنیای روباتیک را با استفاده از قطعات سخت افزاری موجود به محصولات متنوع در آورد. با استفاده از این ابزار ، مخترعین و برنامه نویسان می توانند سخت افزارهای خود را کنترل کرده و رابطه ای منطقی میان سیستم روباتیک سخت افزار و برنامه ریزی و فرمان های برنامه نویسی شده ی Developer را به دقت مشاهده کنند. این نرم افزار همچنین به عنوان یک زمینه ی بنیادی برای شرکت های سازنده ی قطعات سخت افزار می باشد تا بتوانند محصولاتی را تولید کنند که از توان کنترل رباتیک از طریق نرم افزار برخوردار باشند. مایکروسافت در پی آن است تا تولیدات سخت افزاری را به شکلی درآورد که به راحتی توسط کاربران کامپیوتر قابل کنترل باشد.

[glow=red,2,300]3-نرم افزار Crocodile Technoy 3D[/glow]
    این بهترین نرم افزار طراحی شماتیک و PCB در محیط 3D و آموزشی هست که خودم کار کردم .....
    منظورم نرم افزار کروکودیل هست....در زمینه الکترونیک...چون در زمینه فیزیک و شیمی و ریاضی هم نرم افزار داره.
    من با این نرم افزار کار کردم...خیلی محیط ساده ای داره و یکی دو ساعت باهش ور برید بیشتر امکاناتش دستتون میاد.
    مثلا خودم یه شاستی کشیدم.....موتور گذاشتم ....چرخ دنده گذاشتم....چرخ گذاشتم....کلید و چراغ و باتری گذاشتم... اون هم در محیط 3D ! که البته این نرم افزار نیز قابلیت اجرای برنامه و حرکت قطعات در محیط 3D دارا میباشد .
    یعنی میتونید دگمه شروع رو بزنید و چیزی که طراحی کردین شروع به حرکت کنه !
    خوب بریم سر تصاویری از این نرم افزار

[glow=red,2,300]4-نرم افزار Webots[/glow]
    یک بسته نرم افزاری شبیه سازی رباتهای متحرک به صورت حرفه ای است که یک مدل سریع همراه با محیط آن از یک ربات را ارائه می کند. وبتز به کاربران اجازه می دهد که یک جهان مجازی سه بعدی همراه با خصوصیات فیزیکی شبیه جرم، مفاصل ،ضریب اصطکاک و غیره را خلق کنند.کاربر به راحتی می تواند اشیاء غیر فعال و فعال خود را که رباتهای متحرک باشند را اضافه کند. این رباتها می توانند مکانیزم های جابه جایی متفاوت داشته باشند نظیر رباتهای چرخ دار، پادار، رباتهای پرنده و زیر آبی. علاوه بر این، آنها را می توان به بسیاری از سنسورها و موتورهای محرک مجهز نمود، مانند سنسورهای فاصله یاب، چرخهای دیفرانسیلی، دوربین، سرو موتور، سنسورهای تماسی، دست گیرنده، ارسال کننده، دریافت کننده و غیره.
    در پایان کار، کاربر می تواند هر ربات را به صورت جداگانه برنامه نویسی کند تا رفتار منحصر به فرد خود را داشته باشد. همچنین وبتز دارای مثالها و مدلهای مختلفی از انواع رباتها و برنامه کنترلی آنها می باشد که از طریق پوشه پروژه و help آن قابل دسترسی می باشند.

وبتز دارای تعدادی رابط به رباتهای متحرک واقعی نیز می باشد به طوری که شما با شبیه سازی و برنامه نویسی رباتتان، قادر خواهید بود آن را به ربات واقعی منتقل کنید. مانند رباتهای e-puck, Khepera,Hemisson, LEGO Mindstorms, Aibo

استفاده از شبیه سازی سریع برای توسعه پروژه های رباتیک بسیار مفید است و عملا به طراحان اجازه می دهد تا سریعا ایده خود را ببینند و داده ها را به ربات واقعی انتقال دهند. استفاده از چنین نرم افزاری وقت بسیاری را ذخیره می کند و به طراح این امکان را می دهد تا احتمالات بیشتری را بسنجد. بنابراین کنترل زمان و کیفیت، نتیجه استفاده از این نرم افزار است.

همچنین نرم افزار Webots برای مدلسازی و برنامه نویسی و شبیه سازی ربات های متحرک مورد استفاده قرار می گیرد.

کتابخانه های این محصول، به شما امکان می دهد که برنامه های کنترلی خودتان را به منظور ساخت ربات های واقعی بر روی این ربات ها به اجرا در بیاورید.

و خود نرم افزار هم این امکان رو به شما می دهد که ربات های مختلفی را در یک محیط طراحی کنید و برای هر کدام می توانید ویژگی های متفاوتی را تعریف کنید، همانند، شکل، رنگ، تکسچر، جرم، اصطکاک و غیره. همچنین شما می توانید هر ربات را با تعداد زیادی از سنسورها و محرک ها مجهز کنید. شما قادر خواهید بود که برای آنها برنامه نویسی کنید و نتایج را بر روی ربات های واقعی پیاده کنید.

توانایی های این نرم افزار:

۱-مدلسازی و شبیه سازی هر ربات متحرک، شامل چرخ ها، پاها و حتی ربات های پرنده

۲-شامل کتابخانه ی کاملی از سنسورها و محرک ها

۳- استفاده از OpenGL و built-in 3D editor برای ربات ها و محیط، با امکانات وارد کردن مدل های 3D

۴- این امکان به شما داده شده است که برای رباتها به زبان های C و C++ و همچنین جاوا برنامه نویسی کنید

۵- از کتابخانه ی ODE ( Open Dynamics Engine ) برای شبیه سازی فیزیکی سریع استفاده می کند.

۶-انتقال کنترل ها به ربات های متحرک واقعی، مانند: Aibo ,LEGO ,Khepera , Hemisson (نام ربات هایی می باشد که به صورت پیش فرض در نرم افزار وجود دارند)

۷- ساخت فایل های ویدئویی AVI و MPEG برای وب و انتشار آنها

۸- تعدا زیادی مثال با مدلها و کدهای کنترل، برای ربات های تجاری

۹- توانایی شبیه سازی سیستم های چند منظوره

در ضمن هر تعدادی سنسور می تواند از کتابخانه ی کامل سنسورها به مدل ربات شما وصل شود و به صورت جداگانه تنظیم شود. ( محدوده، نویزه، پاسخ، میدان، دیدگاه و غیره)

به سادگی هر تعداد محرک می تواند به مدل ربات شما وصل شود.

محیط نرم افزار Webots از چهار بخش اصلی تشکیل میشود ، در این بخش های شما میتوانید تصویر ربات طراحی شده را مشاهده نموده ، کد های نوشته شه را ویرایش نمایید ، و اطلاعات مربوط به حرکات و خطا های برنامه را مشاهده نمایید

بعد از شبیه سازی ربات میتوانید اطلاعات مروبط به بخش های مختلف ربات را درج یا مشاهده نمایید

شما می توانید نسخه ی کرک شده ی نرم افزار webots-6.2.4 را با حجم ۱۰۴ مگابایت از سرور دلخواه خود دانلود نمایید .

[glow=red,2,300]
    5-نرم افزار RoboCup-Rescue
    [/glow]

وجود بلایای طبعیی همچون سیل ، زلزله و… و خرابی های که بعد از رخ دادن آنها دامن گیر انسان ها میشود باعث شد تا بشر به کاربرد ربات ها در زمینه ی امداد و نجات توجه بیشتر داشته باشد ، در این بین گروه های مختلفی در زمینه ی طراحی و ساخت ربات های امداد گر شروع به فعالیت کردند یکی از این گروه ها تیم تحقیقاتی RoboCupRescue میباشد .

این تیم بعد از سال ۲۰۰۶ شروع به کار و تحقیق بر روی نرم افزار های شبیه ساز در زمینه ی ربات های امداد گر نمود و بعد از تلاش چندیدن ماهه ی خود سر انجام نرم افزار RoboCupRescue Simulation ( USARSim ) را به جامعه ی جهانی عرضه کرد .

RoboCupRescue Simulation Project یک پروژه ی تحقیقاتی متن باز است که به دو بخش Virtual Robots و Agents Simulation تقسیم میشود . شما میتوانید اطلاعات بیشتر در مورد این پروژه را در وب سایت رسمی آن مشاهده نمایید .

در زیر تصاویری از محیط این نرم افزار را مشاهده میکنید ، برای مشاهده ی تصاویر در سایز واقعی بر روی آنها کلیک کنید .

ربات های امداد گر باید بتوانند به میان آوار و خرابه ها رفته و این مکان ها را برای یافتن انسان ها جستوجو کنند ، معمولا ربات بعد از یافتن فرد زنده موقعیت او را به مرکز کنترل گزارش میکند

برای دانلود این نرم افزار و آموزش های آن به سایت sourceforge.net مراجعه نمایید .

اگه براتون کاربردی بوده و خوشتون اومده میتونید با زدن گذینه تشکر یه خسته نباشید کوچولو بهمون بکنید
    هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

پاسخ : معرفی وگلچین نرم افزارهای جالب و کاربردی الکترونیک به همراه محیط 3D

خیلی جالبه مهران جان.
    لایک داره زیاد.
    مرسی.
    ?Why not

دیدگاه

پاسخ : معرفی وگلچین نرم افزارهای جالب و کاربردی الکترونیک به همراه محیط 3D

کار قشنگی بود .مرسی داداش
      هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

پاسخ : معرفی وگلچین نرم افزارهای جالب و کارب&

-نرم افزار Crocodile Technoy 3D
        این بهترین نرم افزار طراحی شماتیک و PCB در محیط 3D و آموزشی هست که خودم کار کردم .....
        منظورم نرم افزار کروکودیل هست....در زمینه الکترونیک...چون در زمینه فیزیک و شیمی و ریاضی هم نرم افزار داره.
        من با این نرم افزار کار کردم...خیلی محیط ساده ای داره و یکی دو ساعت باهش ور برید بیشتر امکاناتش دستتون میاد.
        مثلا خودم یه شاستی کشیدم.....موتور گذاشتم ....چرخ دنده گذاشتم....چرخ گذاشتم....کلید و چراغ و باتری گذاشتم... اون هم در محیط 3D ! که البته این نرم افزار نیز قابلیت اجرای برنامه و حرکت قطعات در محیط 3D دارا میباشد .
        یعنی میتونید دگمه شروع رو بزنید و چیزی که طراحی کردین شروع به حرکت کنه !
        خوب بریم سر تصاویری از این نرم افزار
        من به جز الکترونیک فیزیک و شیمی و فلوچارتش رو دارم نرم افزار فیزیکش هم جالبه ولی محیط سه بعدی و شبیه ساز میکروکنترلر و امکان طراحی PCB نداره.
        http://axgig.com/images/84970087677757483780.png

دیدگاه

نرم افزار تشخیص مقدار مقاومت و درصد تلرانس آن

نرم افزار تشخیص مقدار مقاومت و درصد تلرانس آن
          امیدوارم براتون کاربردی بوده باشه

برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
          http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13550464462.zip
          هنگامي که چيزي مينويسي، کاري نکن تنها کسي که از مغزش استفاده کرده باشد ،مدادت باشد .

\|/_\/_

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X