اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

لپتاپ من کول پد میخاد؟؟

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

لپتاپ من کول پد میخاد؟؟

سلام
    من ی فوجیتسو مدل Life book AH530 دارم یک سال بیشتره، فنش از بغل هست و فروشندش میگفت فوجیتسو ها اصلا کول پد احتیاج ندارن
    جدیدا 24 ساعته تقریبا روشنه و فنش بعضی وقتا خیلی شدید کار میکنه و واقعا هم داغِ داغ باد میزنه حتی وقتی درش بستست.
    کول پد نیاز هست بگیرم؟ شنیدم کول پد ها 12 ولت برق از USB میکشه درحالیکه بیشتر از 5 ولت نباید ازش کشید و باعث میشه پورت بسوزه. و اینکه فقط یک مدل کول پد استاندارد هست برا ماکروسافته اونم بالای 50 ت
    به راستی چنین است؟

پاسخ : لپتاپ من کول پد میخاد؟؟

سلام
    بیشتر مطالبی که عنوان کردید حرف بازاری هاست که خیلی هاشون اطلاعی ندارند...............

به صورت استادارد هیچ لپ تاپی نیاز به کول پد نداره مگه اینکه خلافش ثابت بشه (مدلهای خاص که بعد تست مشخص میشه سیستم خنک کنندشون مشکل داره)که خوب اون موارد خاص هم تو دنیا کمپانی پس میگره اما تو ایران :icon_razz:

حالا کول پد خوبه یا بد ؟؟؟؟؟؟؟؟100درصد خوبه به شرطی که کیفیت مناسبی داشته باشه میتونه دمای سیستم را کم کنه و از طرفی مجاری هوای زیر لپ تاپ بهتر ازشون هوا وارد میشه .................

شما بار 50ولتی هم به usbوصل کنید باز usb5ولته .مادربورد هم اگه اتصال یا مشکلی براش پیش بیاد خودش خاموش میکنه...............البته طبیعتا کول پدی بهتره که جریان کمتری مصرف کنه .............به غیر از ماکروسافت هم برندهای خیلی خوبه دیگه مثل کولر مستر و.............هست
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر

دیدگاه

هر چند از این موضوع خیلی گذشته ( تو جستجو پیداش کردم )
      ولی به احتمال قوی مشکل لپ تاپه کثیف شدن توش بوده باشه ( هوای ایران رو که میشناسید ! پر از گرد و غبار محلیه !) ولی چطور میشه داخل لپتاپ رو تمیز کرد؟ راحت باز میشه ؟ همه جاش رو میشه پاک کرد راحت ؟ من که لپ تاپ نداشتم نمی دونم
      دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

سلام فک نکنم زیاد خاک توش نباشه اخه هیچ روزنه ای نداره که خاک بره توش جز روزنه فنش که اونم تمام خاک به نظرم بگیره به فن و هیت سینگش نمی دونم حالا شاید این طوری نباشه فقط نظر خودمو گفتم در مورد کول پد هم بگم که هر سیستم خنگ ککنده بودنش از نبودنش بهتر هست به قول دوستمون هم بهتر استاندارد باشه :agree:
        !!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!!
        نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم

[move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]

دیدگاه

داغ کردن لپ تاپ در بعضی شرایط کاملا طبیعیه.
          1- کار پردازشی سنگین ازش بکشی
          2- کار گرافیکی سنگین ازش بکشی
          3- جاش نامناسب باشه، مثلا روی فرش، پارچه، روی پا و اینجور جاها باشه
          4- هوای اونجایی که هستی گرم باشه
          تو این شرایط برای کنترل دما فن ناچار میشه خود کشی کنه! تا سیستم خنک بشه.
          خودم بین اینایی که مثال زدم از همه بیشتر با مورد 3 درگیر هستم، وقتی میزارمش رو فرش یا رو پام کل بدنه شروع به داغ کردن میکنه، ولی وقتی رو یه سطح صاف و سخت مثل میز میزارمش یه فاصله خیلی کمی بین کف لپتاپ با سطح میز خالی میمونه که باعث میشه اونجا هوا جریان داشته باشه و حرارت رو دفع کنه.
          اگه یه بادی در حد نسیم هم مدام بهش بخوره که عالیه، شاید اصلا گرم هم نکنه.
          من با تجربه تو لپ تاپ خودم به این نتیجه رسیدم که اگه نزارم داغ کنه تا حدود 45 دقیقه یا حتی 1 ساعت بیشتر میتونم از باتریش کار بکشم!
          تو یه محیط عادی با باتری فول شارژ حدود 5ساعت و 15 دقیقه ازش کار میکشم، ولی وقتی رو میز و رو به روی باد کولر گذاشتمش همون کار رو حدود 6 ساعت و خورده ای میتونم انجام بدم. (با مک بوک تست گرفتم)
          ;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

نوشته اصلی توسط milad-admin
            سلام فک نکنم زیاد خاک توش نباشه اخه هیچ روزنه ای نداره که خاک بره توش جز روزنه فنش که اونم تمام خاک به نظرم بگیره به فن و هیت سینگش نمی دونم حالا شاید این طوری نباشه فقط نظر خودمو گفتم در مورد کول پد هم بگم که هر سیستم خنگ ککنده بودنش از نبودنش بهتر هست به قول دوستمون هم بهتر استاندارد باشه :agree:
            انگار خاک میره توش . الان رفتم یه جایی تو همین انجمن نوشته بود :
            نوشته اصلی توسط Mirana
            من از کامپیوتر زیاد سر در نمیارم حافظه کش چیه ؟
            اره به نظرم ASUS خیلی خوبه 5 سال پیش یه نفر واسم PC جمع کرد ASUS بود تا الان دمش گرم آخ نگفته
            2 ماه پیش حس کردم نفس نمیتونه بکشه در کیس رو وا کردم ریه هم ترکید
            بردمش مکانیکی خدا شاهده 5 دقیقه مداوم باد گرفتم آخرم تمیز تمیز نشد فقط موندم چطوری کار میکرده
            DELL چی ؟ اونم که دیگه تو جیبه همه پیدا میشه نه ؟ خوبه یا بد؟
            ASUS با رم 6 گرافیک 2 به بالا و قطعه های حرفه ای 2000 پیدا میشه ؟
            دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط SAJAD-G
              من با تجربه تو لپ تاپ خودم به این نتیجه رسیدم که اگه نزارم داغ کنه تا حدود 45 دقیقه یا حتی 1 ساعت بیشتر میتونم از باتریش کار بکشم!
              تو یه محیط عادی با باتری فول شارژ حدود 5ساعت و 15 دقیقه ازش کار میکشم، ولی وقتی رو میز و رو به روی باد کولر گذاشتمش همون کار رو حدود 6 ساعت و خورده ای میتونم انجام بدم. (با مک بوک تست گرفتم)
              راستی سجاد جان شنیدم وقتی رو سیستم های مک ویندوز نصب کنی عمر باتریش کمتر میشه

درسته؟
              اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست

دیدگاه

یا رو پام کل بدنه شروع به داغ کردن میکنه
                این کار به غیر از تحت فشار گذاشتن لپ تاپ در طولانی مدت از نظر بهداشتی برای آقایون هم مضر است .
                کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
                ولتر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط پدرام شمس آبادی
                  راستی سجاد جان شنیدم وقتی رو سیستم های مک ویندوز نصب کنی عمر باتریش کمتر میشه

درسته؟
                  Mac OS برای مک بوک ها بهینه شده هست و مطمئنا میزان صرفهآ‌جویی در باتریش از ویندوز بیشتره.

دیدگاه

مک اونقدر حساب شده طراحی شده که به طور کاملا مستقیم رو مصرف باتری تاثیر داره.
                    وگرنه لپتاپ من یه باتری 6سل داره که اگه روش ویندوز بریزم تهش 3ساعت برام باتری نگه میداره، ولی با مک با استفاده معمولی 5 ساعت و تو اون محیط که گفتم حدود 6ساعت و در شرایط خاص بالای 7 ساعت هم نگه میداره(شرایط خاص اینه: نور صفحه کم باشه، صدا قطع باشه، بلوتوث خاموش باشه،WIFI خاموش، بکلایت کیبورد خاموش و یه کار ساده مثل PDF خوندن باهاش انجام بدی).
                    البته اون چیزی که خود اپل گفته اینه: 7ساعت شارژ برای وب گردی همراه با WIFI که کاملا هم واقیعه اگه نور صفحه رو هم کم کنیم.
                    آخرین مک بوک ایری که 20 خرداد معرفی شد با CPU هاسول بود و اپل گفت تا 24ساعت باتری نگه میداره.
                    حالا همه اینهایی که گفتم مال حال حاضر اپل هست، تو کنفرانس WWDC2013 که 20 خرداد بود اپل سیستم عامل جدیدش هم معرفی کرد که نسبت به سیستم عامل فعلی برتری های فوق العاده ای داشت، که از اساسی ترین تغییراتش میشه به این موارد اشاره کرد:
                    کاهش مصرف CPU تا 72٪ و در نتیجه کاهش مصرف باتری و شارژ دهی بیشتر.
                    فشرده سازی RAM تا (فکر کنم) 1.4 برابر.
                    این سیستم عامل جدید که ورژن 10.9 مک حساب میشه دیگه مثل قبلیا اسم گربه نداره و اسمش Mavericks هست (اسم یه ساحل تو کالیفرنیاست) و فکر کنم تا حدود 1 ماه دیگه رسما برای فروش گذاشته بشه، الآن هم فقط برنامه نویسای مک میتونن رایگان دانلودش کنن.

;()((void (*)(void))0x0000))

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X