ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ورود برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

جهت تبلیغ در وب سایت ECA کلیک کنید.

کاربران برچسب زده شده

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    2007/09/08
    TEH
    323
    1

لپتاپ من کول پد ميخاد؟؟

سلام
    من ي فوجيتسو مدل Life book AH530 دارم يک سال بيشتره، فنش از بغل هست و فروشندش ميگفت فوجيتسو ها اصلا کول پد احتياج ندارن
    جديدا 24 ساعته تقريبا روشنه و فنش بعضي وقتا خيلي شديد کار ميکنه و واقعا هم داغِ داغ باد ميزنه حتي وقتي درش بستست.
    کول پد نياز هست بگيرم؟ شنيدم کول پد ها 12 ولت برق از USB ميکشه درحاليکه بيشتر از 5 ولت نبايد ازش کشيد و باعث ميشه پورت بسوزه. و اينکه فقط يک مدل کول پد استاندارد هست برا ماکروسافته اونم بالاي 50 ت
    به راستي چنين است؟
    2008/12/29
    1,660
    250

پاسخ : لپتاپ من کول پد ميخاد؟؟

سلام
    بیشتر مطالبی که عنوان کردید حرف بازاری هاست که خیلی هاشون اطلاعی ندارند...............

به صورت استادارد هیچ لپ تاپی نیاز به کول پد نداره مگه اینکه خلافش ثابت بشه (مدلهای خاص که بعد تست مشخص میشه سیستم خنک کنندشون مشکل داره)که خوب اون موارد خاص هم تو دنیا کمپانی پس میگره اما تو ایران :icon_razz:

حالا کول پد خوبه یا بد ؟؟؟؟؟؟؟؟100درصد خوبه به شرطی که کیفیت مناسبی داشته باشه میتونه دمای سیستم را کم کنه و از طرفی مجاری هوای زیر لپ تاپ بهتر ازشون هوا وارد میشه .................

شما بار 50ولتی هم به usbوصل کنید باز usb5ولته .مادربورد هم اگه اتصال یا مشکلی براش پیش بیاد خودش خاموش میکنه...............البته طبیعتا کول پدی بهتره که جریان کمتری مصرف کنه .............به غیر از ماکروسافت هم برندهای خیلی خوبه دیگه مثل کولر مستر و.............هست
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

هر چند از این موضوع خیلی گذشته ( تو جستجو پیداش کردم )
    ولی به احتمال قوی مشکل لپ تاپه کثیف شدن توش بوده باشه ( هوای ایران رو که میشناسید ! پر از گرد و غبار محلیه !) ولی چطور میشه داخل لپتاپ رو تمیز کرد؟ راحت باز میشه ؟ همه جاش رو میشه پاک کرد راحت ؟ من که لپ تاپ نداشتم نمی دونم
    دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.
    2013/01/07
    ايران-گيلان-صومعه سرا عزيز(روستای ماتک)
    496
    23

سلام فك نكنم زياد خاك توش نباشه اخه هيچ روزنه اي نداره كه خاك بره توش جز روزنه فنش كه اونم تمام خاك به نظرم بگيره به فن و هيت سينگش نمي دونم حالا شايد اين طوري نباشه فقط نظر خودمو گفتم در مورد كول پد هم بگم كه هر سيستم خنگ ككنده بودنش از نبودنش بهتر هست به قول دوستمون هم بهتر استاندارد باشه :agree:
    [size=15pt]!!!!!اگر به دست من افتد فراق را بکشم!!!!!! [/size]
    [size=12pt]نمی خواستم برم رفتم پشیمونم اگه رفتم دارم می میرم از عشقت من از عشق تو سر رفتم نمی تونم که برگردم به احساس تو بد کردم نفهمیدم چی پیش اومد که قرمز بودو رد کردم [/size] [size=13pt]
    [/size]
    [size=13pt][/size]
    [move]-----------خداوند لعنتشان كند...-------------[/move]
    2011/03/18
    تهران
    574
    3

داغ کردن لپ تاپ در بعضي شرايط کاملا طبيعيه.
    1- کار پردازشي سنگين ازش بکشي
    2- کار گرافيکي سنگين ازش بکشي
    3- جاش نامناسب باشه، مثلا روي فرش، پارچه، روي پا و اينجور جاها باشه
    4- هواي اونجايي که هستي گرم باشه
    تو اين شرايط براي کنترل دما فن ناچار ميشه خود کشي کنه! تا سيستم خنک بشه.
    خودم بين اينايي که مثال زدم از همه بيشتر با مورد 3 درگير هستم، وقتي ميزارمش رو فرش يا رو پام کل بدنه شروع به داغ کردن ميکنه، ولي وقتي رو يه سطح صاف و سخت مثل ميز ميزارمش يه فاصله خيلي کمي بين کف لپتاپ با سطح ميز خالي ميمونه که باعث ميشه اونجا هوا جريان داشته باشه و حرارت رو دفع کنه.
    اگه يه بادي در حد نسيم هم مدام بهش بخوره که عاليه، شايد اصلا گرم هم نکنه.
    من با تجربه تو لپ تاپ خودم به اين نتيجه رسيدم که اگه نزارم داغ کنه تا حدود 45 دقيقه يا حتي 1 ساعت بيشتر ميتونم از باتريش کار بکشم!
    تو يه محيط عادي با باتري فول شارژ حدود 5ساعت و 15 دقيقه ازش کار ميکشم، ولي وقتي رو ميز و رو به روي باد کولر گذاشتمش همون کار رو حدود 6 ساعت و خورده اي ميتونم انجام بدم. (با مک بوک تست گرفتم)
    ;()((void (*)(void))0x0000))
    2011/01/29
    تهران
    484
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط milad-admin
    سلام فك نكنم زياد خاك توش نباشه اخه هيچ روزنه اي نداره كه خاك بره توش جز روزنه فنش كه اونم تمام خاك به نظرم بگيره به فن و هيت سينگش نمي دونم حالا شايد اين طوري نباشه فقط نظر خودمو گفتم در مورد كول پد هم بگم كه هر سيستم خنگ ككنده بودنش از نبودنش بهتر هست به قول دوستمون هم بهتر استاندارد باشه :agree:
    انگار خاک میره توش . الان رفتم یه جایی تو همین انجمن نوشته بود :
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mirana
    من از کامپیوتر زیاد سر در نمیارم حافظه کش چیه ؟
    اره به نظرم ASUS خیلی خوبه 5 سال پیش یه نفر واسم PC جمع کرد ASUS بود تا الان دمش گرم آخ نگفته
    2 ماه پیش حس کردم نفس نمیتونه بکشه در کیس رو وا کردم ریه هم ترکید
    بردمش مکانیکی خدا شاهده 5 دقیقه مداوم باد گرفتم آخرم تمیز تمیز نشد فقط موندم چطوری کار میکرده
    DELL چی ؟ اونم که دیگه تو جیبه همه پیدا میشه نه ؟ خوبه یا بد؟
    ASUS با رم 6 گرافیک 2 به بالا و قطعه های حرفه ای 2000 پیدا میشه ؟
    دوستان عزیزم تصمیم گرفتم تا یه مدت کمتر به تالار سر بزنم . اگر دیر جواب دادم ببخشید.
    2012/06/06
    همه جا هیچ جا
    561
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط SAJAD-G
    من با تجربه تو لپ تاپ خودم به اين نتيجه رسيدم که اگه نزارم داغ کنه تا حدود 45 دقيقه يا حتي 1 ساعت بيشتر ميتونم از باتريش کار بکشم!
    تو يه محيط عادي با باتري فول شارژ حدود 5ساعت و 15 دقيقه ازش کار ميکشم، ولي وقتي رو ميز و رو به روي باد کولر گذاشتمش همون کار رو حدود 6 ساعت و خورده اي ميتونم انجام بدم. (با مک بوک تست گرفتم)
    راستي سجاد جان شنيدم وقتي رو سيستم هاي مک ويندوز نصب کني عمر باتريش کمتر ميشه

درسته؟
    [size=18pt]اگه این زندگی باشه , اگه این سهمم از دنیاست ; من از مردن هراسم نیست[/size]
    2008/12/29
    1,660
    250

يا رو پام کل بدنه شروع به داغ کردن ميکنه
    این کار به غیر از تحت فشار گذاشتن لپ تاپ در طولانی مدت از نظر بهداشتی برای آقایون هم مضر است .
    کسی که به کشورش به درستی خدمت کند،نیازمند تکیه به خاطره ی گذشتگانش نخواهد بود
    ولتر
    2006/12/02
    بندرانزلی
    2,478
    52

نقل قول نوشته اصلی توسط پدرام شمس آبادي
    راستي سجاد جان شنيدم وقتي رو سيستم هاي مک ويندوز نصب کني عمر باتريش کمتر ميشه

درسته؟
    Mac OS برای مک بوک ها بهینه شده هست و مطمئنا میزان صرفهآ*جویی در باتریش از ویندوز بیشتره.

مهمان عزیز شما حق دیدن لینک ها را ندارید

2011/03/18
    تهران
    574
    3

مک اونقدر حساب شده طراحي شده که به طور کاملا مستقيم رو مصرف باتري تاثير داره.
    وگرنه لپتاپ من يه باتري 6سل داره که اگه روش ويندوز بريزم تهش 3ساعت برام باتري نگه ميداره، ولي با مک با استفاده معمولي 5 ساعت و تو اون محيط که گفتم حدود 6ساعت و در شرايط خاص بالاي 7 ساعت هم نگه ميداره(شرايط خاص اينه: نور صفحه کم باشه، صدا قطع باشه، بلوتوث خاموش باشه،WIFI خاموش، بکلايت کيبورد خاموش و يه کار ساده مثل PDF خوندن باهاش انجام بدي).
    البته اون چيزي که خود اپل گفته اينه: 7ساعت شارژ براي وب گردي همراه با WIFI که کاملا هم واقيعه اگه نور صفحه رو هم کم کنيم.
    آخرين مک بوک ايري که 20 خرداد معرفي شد با CPU هاسول بود و اپل گفت تا 24ساعت باتري نگه ميداره.
    حالا همه اينهايي که گفتم مال حال حاضر اپل هست، تو کنفرانس WWDC2013 که 20 خرداد بود اپل سيستم عامل جديدش هم معرفي کرد که نسبت به سيستم عامل فعلي برتري هاي فوق العاده اي داشت، که از اساسي ترين تغييراتش ميشه به اين موارد اشاره کرد:
    کاهش مصرف CPU تا 72٪ و در نتيجه کاهش مصرف باتري و شارژ دهي بيشتر.
    فشرده سازي RAM تا (فکر کنم) 1.4 برابر.
    اين سيستم عامل جديد که ورژن 10.9 مک حساب ميشه ديگه مثل قبليا اسم گربه نداره و اسمش Mavericks هست (اسم يه ساحل تو کاليفرنياست) و فکر کنم تا حدود 1 ماه ديگه رسما براي فروش گذاشته بشه، الآن هم فقط برنامه نويساي مک ميتونن رايگان دانلودش کنن.

;()((void (*)(void))0x0000))
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10