اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در انتخاب نوع پرتوکول ارتباطی چند میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

راهنمایی در انتخاب نوع پرتوکول ارتباطی چند میکرو

با سلام
    برای انجام پروژه ای باید 8تا میکرو avrرو به هم وصل کنم. در این پروژه همه میکروها به نوعی هم مستر و هم اسلیو هستند. یعنی نیازه که گاهی یک میکرو درخواست کننده باشد و گاهی پاسخگو باشد.
    مثلا در ارتباطی میکرو شماره 1 درخواست کننده و میکروی شماره 2 پاسخگو ست. و در ارتباطی دیگر مثلا میکروی شماره 3 درخواست کننده و میکروی شماره 1 پاسخگو میباشد
    سوال من اینه که از چه نوع پرتوکولی باید استفاده کنم
    در ضمن فاصله میکرو ها 50cm هستش و با استفاده ار I2C تو شبیه سازی با پرتئوس جواب نگرفتم بخاطر همین عملی نبستمش ممنون میشم از دوستان که بگن ار کدوم پرتوکول استفاده کنم و یا اینکه باید مدار را حتما به صورت عملی ببندمش تا جواب بگیرم

پاسخ : راهنمایی در انتخاب نوع پرتوکول ارتباطی چند میکرو

می تونی از rs485 استفاده کنی که هم مطمئنه هم بدون نویزه هم عالی و هم فاصله هز هم تا 1200 متره .

ـموزش هم از اینجا دوست عزیز majid گذاشتن که خیلی مفیده .

کد:
    http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66393.0
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

دیدگاه

پاسخ : راهنمایی در انتخاب نوع پرتوکول ارتبا&#

خوشحالم از این که آموزش بدردتون خورد.بله راه مطمئن rs485 هست البته این rs485 ما چند نکته ی اساسی دیگه برای ارسال و دریافت مطوئن تر داره که اگر به مشکل برخوردید مطرح کنید تا اساتید توضیح بدن و ما هم یاد بگیریم
      به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است

دیدگاه

ممنون از راهنمایی هاتون
        کاری که من میخوام انجام بدم شبیه عکس زیره البته با تعداد میکروی بیشتر
        فلش های رنگی یک نوع ارتیاطو نشون میده که سر پیکان به طرف اسلیو هست
        منظور شما اینه که با UART میشه این کارو انجام داد؟

دیدگاه

تا اونجایی که من میدونم در هر لحظه یا میتونه فرستنده باشد یا گیرنده
          با مردم همون جوری رفتار کن که دوست داری باهات رفتار کنن

دیدگاه

پروژه رو کامل تعریف کن تا من
            1-یا قدم به قدم بگم چی کار کنید تا خودتون یاد بگیرین
            2- یا اینکه خودم با برنامه شبیه سازی کنم واست بفرستم رو سایت

دیدگاه

با سلام
              ممنون از همتون
              توی پروژه من که درباره کنترل دماست قسمتها از هم دیگه جداست. قسمت اندازه گیری با سنسور وکنترل خروجی ها یک میکرو داره قسمت صفحه نمایش و صفحه کلید یک میکرو داره قسمت ارسال پیامک یک میکرو داره و ...
              حالا برای ارتباط این قسمتها با هم دچار مشکل شدم یعنی برنامه همه قسمتهارو نوشتم و کار داده .برای ارتباط از I2C استفاده کرم (البته در پرتوس) که جواب نداد نکه کلا جواب نداد . مثلا قسمت اندازه گیری دما مقادیر رو درست به قسمت صفحه نمایش و صفحه کلید ارسال میکنه اما مقادیر ارسالی این قسمت به قسمت اندازه گیری درست نمی باشد
              نمیدونم البته شاید باید از دستورات TWI استفاده کنم نه I2C . دارم روش کار مینم اما به نیجه نرسیدم . شاید هم مشکل از کتابخونه های بسکام باشه چون برای GLCD هم مشکل داشتم یکی از بچه ها یه کتابخونه درست معرفی کرد که خوب اون مشکل درست شد
              من از شما میخوام راهنماییم کنید تو چنین ارتباطی بین قسمت ها بهتره از کدوم نوع ارتباط استفاده کنم.
              مشکلی هم با کدویژن ندارم اما چون از اول این پروژه با بسکام کار کردم و فقط قسمت ارتباطشون مشکل داره اینه که گیر دادم به بسکام

دیدگاه

شما برای اتوماسیون مرغداری چنین چیزی می خوایین؟
                به نظر من بهترین راه و مطوئن ترین راه ارتباط سریال هست
                اینجا توضیح دادم اگه باز سوالی بود بپرسین
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66393.0
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=66517.0

دیدگاه

i2c خیلی خوبه من خودم از i2c استفاده کردم برای 8 تا میکرو با 2 تا مقاومت 4/7 کیلو به صورت پول پ رو فرکانس 400 هرتز
                  کتابخونش تو کدویژن گنگه تو بسکامم 1-کتابخونش پولیه 2-کار هم نمی کنه
                  تنها یه راه داره مستقیما با ریجیسترهای مربوطش کار کنی فقط یه ذره دردسر داره
                  من شبیه سازیشو برات می زارم اما متاسفانه نمی تونم کدو برات بزارم اما شدن شدنیه
                  http://www.mediafire.com/?gusbt4ryhiapydq

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X